App Store Google Play

До Дніпра завітала "зелена експедиція"

02.03.2017 15:20
До Дніпра завітала "зелена експедиція"

Сьогодні, 2 березня, до Дніпра завітала делегація у складі народних депутатів, експертів, науковців, активістів, а також журналістів з метою ознайомитися та ідентифікувати проблеми енергетичної і екологічної сфер, та популяризувати «зелене» мислення в цілому. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій. 

Міжфракційне об'єднання "Зелена енергія змін" створено народними депутатами з різних політичних сил з метою підвищення обізнаності та актуалізації політичного дискурсу щодо зеленого порядку денного, підтримки зелених законодавчих ініціатив та законопроектів.

"Верховна Рада стала одним з перших парламентів, що ратифікували Паризьку кліматичну угоду. Це був надзвичайно прогресивний та згуртований крок українського парламентаризму. Відчуваючи брак подальших активних дій та політичного лідерства з боку парламенту, європарламентарі вирішили об’єднати зусилля та дати потужний поштовх до розробки та переходу до нової “зеленої” стратегії розвитку України. Сьогодні у рамках нашого маршруту ми завітали до Дніпра, на основі побаченого ми хочемо створити майданчик для ефективного діалогу між владою, бізнесом та громадськістю щодо розвитку «зеленого» сектору енергетики, економіки та вирішення екологічних проблем", - розповів народний депутат України, голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету Верховної Ради України Олексій Рябчин.

Начальник управління охорони навколишнього середовища Дніпровської міської ради Павло Головаха розповів, що наразі фахівці займаються вирішенням екологічних проблем міста і готові активно співпрацювати в цьому напрямі.

"Гостро стоїть питання спасіння річки Дніпро, негативний вплив на екосистему міста Придніпровської ТЕС, технології біоремедіації грунтів, забруднених нафтопродуктами, проблеми питної води для мешканців міста та інші. Сьогодні також відкритим лишається питання щодо будівництва цілого заводу з можливістю переробки, спалювання сміття і поставки енергії (теплової або електричної) населенню", - розповів Павло Головаха.

Під час круглого столу щодо збереження енергоефективності директор Департаменту екології та природних ресурсів Днепропетровської облдержадміністрації Руслан Стрілець розповів, що Дніпропетровщина - єдина в країні облась, яка має комплексну програму виходу з екологічної кризи.

"Ця програма включає в себе всі природоохоронні заходи. Важливо, що цю програму ми будували завдяки проведенню стратегічно-екологічної оцінки. Коли ми голосували за цю програму, ми розуміли усі показники, до яких ми прийдемо. Учасниками цієї програми є 25 основних забруднювачів - заводи та інші представники промисловості, які взяли на себе зобов'язання робити природоохоронні заходи та звітувати щороку, щоб зменшувати природоохоронні навантажування. В результаті роботи у 2016 році 23 основні підприємства, які загалом дали приріст до економіки майже на 7%, збільшили викиди лише на 0,6%. Тобто на одиницю виробленою продукції ми маємо зниження викидів", - наголосив Стрілець.

Представники "зеленої експедиції" протягом поїздки ознайомляться зі станом енергетики, економіки та екології в регіоні, задля виявлення проблем в цих галузях та спільного пошуку шляхів їх вирішення.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Електротранспорт у Дніпрі та й по всій України є збитковими. Окрім низьких тарифів на перевезення та чималої кількість пільговиків, однією з найбільших проблем, яка робить перевезення н...
19 січня у свято Водохреща щороку традиційно сотні дніпрян йдуть пірнати у ополонку, чи просто забігати у крижану воду, якщо вже так склалися погодні умови. Не виключенням став і 2018 рік. Вважається,...
Мав за три останні дні кілька телефонних бесід . Скажімо так: напружених. З матюками, взаємними посилами куди подалі, незрозумілими звинуваченнями, дивними вимогами та претензіями. Де у кого навіть ви...
Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...