App Store Google Play

Принцип замкнутого кола: чому реалізатори нелегальних полісів автострахування так відверто роблять свій бізнес

1 Березня 15:00
Принцип замкнутого кола: чому реалізатори нелегальних полісів автострахування так відверто роблять свій бізнес

Сьогодні, 1 березня, на прес-конференції у Zabeba.li розповіли про небезпеку оформлення неофіційних полісів автострахування та рівень відповідальності водіїв за придбаний завідомо фальшивий поліс. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

«На сьогоднішній день ми усе частіше стикаємося з проблемою підроблених полісів автострахування. На жаль, дуже багато осіб прагнуть придбати страховку якомога дешевше. Іноді ціна на письмову угоду доходить до абсурду: 100, 150 грн за поліс. Хочеться наголосити, що не варто вестися на привабливі оголошення у мережі Інтернет, де Вам пропонується оформити страхування за 50%-ю знижкою, чи то, наприклад, купувати топові поліси ОСЦПВ (обов’язкова автоцивілка) та Зелену карту (Green Card) у підозрілих автоагентів. Часто їх поліси – це просто пусті папірці, які не мають жодної юридичної сили», - говорить начальник відділу продажу страхових послуг «Авто Профі» Аліна Стельмах.

За її словами, розповсюджувачі таких полісів без найменшого докору совісті заздалегідь повідомляють бажаючих придбати документ, що можливо лише оперативне оформлення інциденту на місці події для поліції, але виплат по ДТП не буде. Тобто, постраждала сторона не зможе отримати грошову компенсацію у разі виникнення аварії.

Процедуру придбання таких полісів та міра покарання за підроблений документ, насправді, нагадує замкнене коло, де частіше всього фігурують три- чотири особи.

Перша з них – нелегальна фірма, яка розповсюджує такі поліси через мережу Інтернет. На так званому офіційному сайті таких компаній зазначається, що поліс можна придбати у найкоротший термін за дуже низькою ціною. Поліс пересилають поштою, ніяких особистих зустрічей з замовником, відповідно, ніколи не відбувається.

Друга (третя) сторона – замовник. Нею може виступати як посередник-реалізатор полісів, який теж прагне нажитися на продажі страхових документів, або ж безпосередньо автомобіліст, який не хоче витрачати зазвичай необхідні мінімум 604 гривні на офіційний поліс, а прагне зекономити гроші, придбавши його усього за 100 грн. Як стверджують статистичні дані, таких бажаючих на сьогодні близько 80%.

До того ж, ніхто не виключає припущень, що частіше за все реалізатори дешевих полісів насправді знають, що продають фальшиві угоди. Але їх це мало цікавить, оскільки державою не передбачено ніяких мір покарання для таких «бізнесменів».

Четверта сторона – постраждала особа, яка за збігом обставин потрапила у ДТП.

У такому випадку, йде мова про те, що людина скоріше за все не отримає кошти за збитки, які їй спричинив автомобіліст з фальшивим полісом, та, буде сама сплачувати за ремонт свого авто.

Виникає закономірне питання: автомобіліст, який є добропорядною особою, придбавший поліс у офіційного представника страхової компанії, потрапивши у аварію не з власної вини ще й буде мати тяганину з тим, аби поновити справедливість? А особа, яка завідомо або зовсім випадково придбала «пустий папірець» просто принесе свої вибачення і справа на цьому завершиться?

Як зазначає начальник відділу продажу страхових послуг «Авто Профі» Аліна Стельмах, так відбувається у більшості випадків.

«Справа в тому, що ані поліція, ані МТСБУ, представники якого за законом повинні розглядати спірні питання та подібні конфліктні ситуації, не мають чіткого інструменту страхового нагляду. Постраждалий може написати скаргу до Моторно-транспортного бюро України, справу візьмуть на розгляд, але, як показує практика, успішного результату очікувати не варто. Зазвичай, через брак коштів виплати постраждала сторона не отримує. Рішення МТСБУ можна оскаржити у суді, але це займе, по-перше, багато часу, а по-друге, доведеться сплачувати ще й судовий збір», - пояснює Аліна Стельмах.

Що роботи в таких випадках?

Як зазначають фахівці, варто моніторити базу МТСБУ. На офіційному сайті Моторно-транспортного бюро у відкритому доступі знаходиться інформація про поліси, зокрема, тут можна подивитися, чи внесений придбаний поліс до бази. Якщо полісу у списку немає, варто з’ясувати чому. До того ж, на самому документі необхідно перевірити наявність QR-коду – це перший показник законного полісу.

Зазначимо, з грудня 2016 року за законодавством України діє поняття прямого урегулювання конфлікту. Учасники, які підписали за цим регулюванням згоду на виплату збитків звертаються безпосередньо до своєї страхової компанії. Це означає, що постраждала особа має право звертатися лише до тієї страхової компанії, з якою заключений договір у автомобіліста, що наніс збитки.Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Максим Мірошниченко

Нащадки слави Січових Стрільців

Дзвонить пан Юрій Фоменко, каже шо поки одні петлюрівці-дезертири сплять або чубляться в інтернеті, інші петлюрівці саджають на Соборній площі ялівець (можжевєльнік) біля пам'ятного хреста воякам...
Максим Мірошниченко

Моя країна

Взагалі знаєте, президент моєї країни - це президент закинутої на заднє подвір'я історії країни, яку хочуть розколоти та розвалити. Значній масі населення якої на це начхати. Суди якої виправдовують р...
Анастасія ГОРЯЧА

До людей, як до худоби

Якось Яніка Мерило стрімила з СВ потяга, здається, Київ-Львів... Вона казала про реформи, які таки відбуваються в нашій країні, демонструючи новеньку плазму у люксовому вагоні. Довелось якось і мені п...
Юрій Фоменко

Земля країни Герр

1970 рік. Наше місто розросталось на лівому березі. Вже вийшло за межі Мануйлівки і розбудовувалось у плавнях і на пісках.  З появою нових будівель виникало питання закладки зелених зон. А для зе...