App Store Google Play

Міська влада Дніпра готова розвивати медицину вторинного рівня, - департамент охорони здоров’я

17.02.2017 12:40
Міська влада Дніпра готова розвивати медицину вторинного рівня, - департамент охорони здоров’я

У Дніпрі медичні заклади вторинного рівня не належать громаді міста. Йдеться про 29 установ – лікарні, стоматології та поліклініки. Всі вони перебувають у комунальній власності Дніпропетровської обласної ради. Стан установ – далекий від ідеального. Нещодавно дніпровські депутати відмовилися виділити на їхнє фінансування 230 млн грн. Заступник міського голови та директор департаменту охорони здоров’я населення Дніпра Андрій Бабський пояснив, чому підтримує таке рішення. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу Дніпровської міської ради.

«Ми не керуємо цими закладами, не отримуємо від них ніякої інформації і не можемо проаналізувати якість надання медичних послуг дніпрянам. Ми не розуміємо, чи ефективно розподіляються кошти. Ми повинні знати, куди витрачаються наші гроші і керувати цим. Місто продовжує повністю оплачувати комунальні рахунки цих закладів. На 2017 рік з бюджету на це виділили близько 130 мільйонів гривень», – зазначив Андрій Бабський.

Місто готове виділяти кошти, але для цього заклади мають повернути в комунальну власність Дніпра. Єдиний спосіб здійснити передачу медзакладів вторинного рівня допомоги громаді Дніпра – це рішення сесії обласної ради. У 2016 році мерія вела перемовини з облрадою щодо повернення закладів на свій баланс. Проте вони не мали успіху.  

«Ми готові прийняти всі ці заклади до себе на баланс і повністю їх фінансувати, а саме – зробити ремонти і вивести їх з теперішнього жахливого в усіх сенсах стану. А також привести до ладу мотиваційні складові для лікарів. Але все це ми зможемо зробити тільки, якщо контролюватимемо виділені містом кошти», – підсумував Андрій Бабський.

Нагадаємо, що міська рада активно розвиває медичні заклади первинного рівня допомоги, які їй підпорядковані. Так, у 2016 році в центрі первинної медико-санітарної допомоги №3 запрацювала електронна черга, яка дозволяє пацієнтам записатися до лікаря через Інтернет. Проект планують поширити й на інші амбулаторії міста. В 2017 році на потреби медичної галузі Дніпра виділено 1,3 мільярда гривень. Це приблизно на 300 мільйонів гривень більше, ніж минулого року. Міська влада впроваджує додаткові заходи до запланованих загальнодержавних програм реімбурсації, забезпечення ліками мешканців міста. Також планується створити клініко-експертну комісію при департаменті охорони здоров’я населення, впровадити електронний документообіг та медичні картки, сформувати електронний  реєстр пацієнтів, побудувати нові сучасні амбулаторії. 
 
У 2017 році всі центри первинної медико-санітарної допомоги будуть забезпечені можливостями для дистанційного навчання, консультації пацієнтів та лікарів у форматі «телемедицини».
 
Міська рада також активно запроваджуватиме інновації у закладах вторинного рівня медичної допомоги та стимулюватиме їхній розвиток за умови, що вони будуть передані на баланс міста. «Ми закликаємо всіх небайдужих до долі медицини дніпрян підтримати зусилля міської влади щодо повернення місту закладів вторинної медицини. Впевнений, що особисті звернення громадян до депутатів обласної ради здатні зрушити це питання з мертвої точки та надати поштовх розвитку багатостраждальної галузі», – підсумував Андрій Бабський.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...
Вихідними пройшов гучний фестиваль блогерів. Подія незвична, проводиться тільки у Дніпрі. Розпіарена, розрекламована - здається не було такої людини в місті, яка не знала, що до нас приїхали блогери....
ФейсБог - це не тільки світила політології, а ще й медицини!- Рік від року адепти і противники (навіть, поважні лікарі) не можуть дійти згоди щодо щеплення - у ХХІ столітті!- Смертність від комаря (ма...