App Store Google Play

Ополонка з освяченою водою, вертеп, ворожіння, куліш та смаколики: як на Старій Самарі святкували Водохреща

19.01.2017 16:40
Ополонка з освяченою водою, вертеп, ворожіння, куліш та смаколики: як на Старій Самарі святкували Водохреща

19 січня з 11 години на території історичної пам'ятки «Стара Самара – Богородицька фортеця» розпочалися веселощі та приготування до святкового богослужіння на честь Водохреща. Про це повідомляє Дніпроград з місця події.

Декілька тисяч дніпрян зібралися разом, щоб відсвяткувати завершальне у циклі Різдвяних свят, християнське і греко-католицьке свято Хрещення Ісуса Христа.

Святкування розпочали із запалення символічного багаття. Окрім традиційної ополонки і церковних обрядів, для дніпрян приготували цілу низку веселощів і страв. Всі мали змогу покататися на ковзанці та у візку, запряженому конем. Талановиті дніпряни співали в караоке, по закінченню якого обрано «Золотий голос Водохреща». Окрім того, під час свята діяв конкурс скульптур «Снігові козаки». Пригощали гостей козаки традиційним і особливим кулішем. Також мешканці мали змогу покуштувати медові пряники з безалкогольним глінтвейном, або солодкі млинці з гарячим чаєм. 

Для дітей тут було створено майданчик для хокею, а також організована велика кількість конкурсів і ігор. Зокрема, малеча збирала на швидкість сніговиків, змагалася у естафеті на санях, закріпляла бурульки та багато іншого.

Після привітання заступника мера Олександра Шикуленко, а також керуючого дніпровською єпархією української православної церкви київського патріархату єпископа Симеона, було освячено річкову воду, в яку занурилися дніпряни для укріплення здоров’я.

Свято на Старій Самарі допомогло відродити традиції українського народу, що були призабуті. А також активний відпочинок дав наснагу дніпрянам, що живуть «на асфальті». Вони вийшли на природу: ліс, сніг, чудові краєвиди і зарядилися святковим настроєм.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Будь-яке суспільство в тій чи іншій формі прагне до найвищої мети - всеосяжного блага. Аби досягти цього блага всередині народів відбувається природна кристалізація окремих каст чи систем, я...
Кожен раз користуючись послугами перевізників у Дніпрі я надихаюся. Щоденні умови дістатися із пункту А в пункт Б просто таки надихають кричати і матюкатися, й так щоб всі почули. Але цього разу я не...
Томос це, звісно, дуже добре і потрібно, але...Держава у нас яка? Світська. Церква відокремлена від Держави.До чого це я?А що заважало, і заважає, цій самій Державі визнати те, що лежить на поверхні:...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

23 фєвраля не здається

Чим будете дивувати ваших чоловіків, дівчатка? Уже знаєте, що подарувати батькові, брату чи коханому на 14 жовтня? А ще всім класом здамо грошики на презенти нашим хлопчикам. І знову чашки,...