App Store Google Play

У Дніпрі кращі музичні колективи влаштували фольклорний перегук «Несу щедрівочку»

13.01.2017 15:40
У Дніпрі кращі музичні колективи влаштували фольклорний перегук «Несу щедрівочку»

Сьогодні, 13 січня, у Дніпрі в приміщенні Будинку мистецтв відбувся щорічний традиційний фольклорний перегук «Несу щедрівочку». На захід завітали кращі фольклорні гурти, майстри народного мистецтва, священники, мешканці «Мистецького кварталу» та городяни. Про це повідомляє Дніпроград із місця подій.

«Сьогодні кожна українська сім’я святкує Щедрий вечір. Саме в цей день збираються у рідному домі близькі родичі. Усі з чистою душею,  гарними і добрими помислами бажають один одному довгого віку, міцного здоров’я, щедрого року та нових успіхів», - промовила ведуча заходу.

За межами України вперше виконали «Щедрик» 5 жовтня 1921 року на концерті в Корнегі Холлі в Нью-Йорку. У 1936 році була створена американська версія щедрівки «Carol of the Bells».

За гарною традицією у дніпровському будинку мистецтв зібралися вісім музичних колективів та кращі солісти міста, аби наповнити святковою аурою наше місто. З 13.00 до 15.00 діти та дорослі співали пісні, щедрували, демонстрували народні вироби.

«Майже кожного року ми беремо участь у такому фестивалі. Це культурна традиція, яку ми зобов’язані підтримувати та передавати нащадкам. Маємо надію, що і вони своїм діткам прививатимуть любов до народної творчості, історії Батьківщини. Нашому колективу вже 10 років, учасниками якого  є дівчата і хлопчики різного віку, їм цікаво – а це найголовніше», - акцентувала учасниця колективу «Україночка».

«Діти із задоволенням вивчають щедрівочки, колядки. Це той фестиваль, який відкриває душу, радує усіх українців та православних християн», - підкреслила заступник директора з навчально-виховної роботи дитячої музичної школи №16 Олена Коваленко.

Фестиваль завершився святом «Щедрої куті», де господині розповіли про свої рецепти приготування української обрядової страви та пригостили гостей.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...
Юрій Фоменко

З Днем добровольця!

14 березня День Добровольця.Насправді не так і багато тих, що пішли у перші хвилі на війну. Тоді піхотна рота тримала добрий десяток кілометрів лінії фронта. І щоб там не писали в ФБ і на сайтах нові...
Чи готові ми до тотальної війни? Перші миті 1995 року, середньостатистична російська родина радіє початку нового року. У цей час майкопська бригада разом з іншими підрозділами ЗС РФ перетворюють вулиц...