App Store Google Play

У Дніпрі кращі музичні колективи влаштували фольклорний перегук «Несу щедрівочку»

13.01.2017 15:40
У Дніпрі кращі музичні колективи влаштували фольклорний перегук «Несу щедрівочку»

Сьогодні, 13 січня, у Дніпрі в приміщенні Будинку мистецтв відбувся щорічний традиційний фольклорний перегук «Несу щедрівочку». На захід завітали кращі фольклорні гурти, майстри народного мистецтва, священники, мешканці «Мистецького кварталу» та городяни. Про це повідомляє Дніпроград із місця подій.

«Сьогодні кожна українська сім’я святкує Щедрий вечір. Саме в цей день збираються у рідному домі близькі родичі. Усі з чистою душею,  гарними і добрими помислами бажають один одному довгого віку, міцного здоров’я, щедрого року та нових успіхів», - промовила ведуча заходу.

За межами України вперше виконали «Щедрик» 5 жовтня 1921 року на концерті в Корнегі Холлі в Нью-Йорку. У 1936 році була створена американська версія щедрівки «Carol of the Bells».

За гарною традицією у дніпровському будинку мистецтв зібралися вісім музичних колективів та кращі солісти міста, аби наповнити святковою аурою наше місто. З 13.00 до 15.00 діти та дорослі співали пісні, щедрували, демонстрували народні вироби.

«Майже кожного року ми беремо участь у такому фестивалі. Це культурна традиція, яку ми зобов’язані підтримувати та передавати нащадкам. Маємо надію, що і вони своїм діткам прививатимуть любов до народної творчості, історії Батьківщини. Нашому колективу вже 10 років, учасниками якого  є дівчата і хлопчики різного віку, їм цікаво – а це найголовніше», - акцентувала учасниця колективу «Україночка».

«Діти із задоволенням вивчають щедрівочки, колядки. Це той фестиваль, який відкриває душу, радує усіх українців та православних християн», - підкреслила заступник директора з навчально-виховної роботи дитячої музичної школи №16 Олена Коваленко.

Фестиваль завершився святом «Щедрої куті», де господині розповіли про свої рецепти приготування української обрядової страви та пригостили гостей.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ольга АНДРОСОВА

Завжди кажи «ні»

Я особистість, яка виграла в лотерею під назвою «Життя» у категорії «відрізок існування». Так, я народилася занадто пізно щоб вивчати землю та зарано, щоб борознити простори да...
Юрій Фоменко

Ера милосердя

Наступає якась ера милосердя. Усі ті, хто в 2014 році активно гукав російські війська, обіцяв страшну кару проукраїнським громадянам, проклинав Київський Патріархат і НАТО, хаяв Європу, або ж просто с...
Продовжуючи тему освіти, яка у Дніпрі набула шалених корупційних розмахів, хочу розповісти про дуже цікавий її сектор, який передбачає набір під «своє» крило потрібних співробітників. А са...
"Замиловує, дратує, бісить ця загальна розслабленість і умиротвореність суспільства. Більшість людей свято переконані, що війна, стихійні лиха, революції, заколоти, повстання та геноцидсаме їх об...