App Store Google Play

У Дніпрі кращі музичні колективи влаштували фольклорний перегук «Несу щедрівочку»

13.01.2017 15:40
У Дніпрі кращі музичні колективи влаштували фольклорний перегук «Несу щедрівочку»

Сьогодні, 13 січня, у Дніпрі в приміщенні Будинку мистецтв відбувся щорічний традиційний фольклорний перегук «Несу щедрівочку». На захід завітали кращі фольклорні гурти, майстри народного мистецтва, священники, мешканці «Мистецького кварталу» та городяни. Про це повідомляє Дніпроград із місця подій.

«Сьогодні кожна українська сім’я святкує Щедрий вечір. Саме в цей день збираються у рідному домі близькі родичі. Усі з чистою душею,  гарними і добрими помислами бажають один одному довгого віку, міцного здоров’я, щедрого року та нових успіхів», - промовила ведуча заходу.

За межами України вперше виконали «Щедрик» 5 жовтня 1921 року на концерті в Корнегі Холлі в Нью-Йорку. У 1936 році була створена американська версія щедрівки «Carol of the Bells».

За гарною традицією у дніпровському будинку мистецтв зібралися вісім музичних колективів та кращі солісти міста, аби наповнити святковою аурою наше місто. З 13.00 до 15.00 діти та дорослі співали пісні, щедрували, демонстрували народні вироби.

«Майже кожного року ми беремо участь у такому фестивалі. Це культурна традиція, яку ми зобов’язані підтримувати та передавати нащадкам. Маємо надію, що і вони своїм діткам прививатимуть любов до народної творчості, історії Батьківщини. Нашому колективу вже 10 років, учасниками якого  є дівчата і хлопчики різного віку, їм цікаво – а це найголовніше», - акцентувала учасниця колективу «Україночка».

«Діти із задоволенням вивчають щедрівочки, колядки. Це той фестиваль, який відкриває душу, радує усіх українців та православних християн», - підкреслила заступник директора з навчально-виховної роботи дитячої музичної школи №16 Олена Коваленко.

Фестиваль завершився святом «Щедрої куті», де господині розповіли про свої рецепти приготування української обрядової страви та пригостили гостей.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Зайшов нині у воєнторг, - не скажу який, - прикупить підсумок під магазини. Обрав такий, щоб не дуже дорогий і підходящий, підходжу до каси. Хлопці-продавці впізнали мене:- Доброго дня, Наче ж, в...
Вадим ШЕБАНОВ

Батько

В третю неділю  червня в усьому світі святкуватимуть День батька. Напередодні цього свята хотілося б згадати, яку визначну роль відіграє батько у житті кожної людини. Це навіть викарбовано у наші...
Юлія МЕЛЬНИК

Не хлібом єдиним

31 травня. Останній дзвоник. Для «першачків» - особливий день: хвилювання та щастя, радість та переживання, виступи під час урочистого прощання зі школою на 92 дні канікул... Емоцій купа....
З початку російської агресії частина українців остаточно визначилася зі своєю позицією і принципово відмовилася сприймати все, що пов'язано з Росією. На жаль, як показала практика, такі громадяни скла...