App Store Google Play

Дестабілізація роботи мерії заважає впроваджувати реформи, - Іван Васючков

30.11.2016 09:00
Дестабілізація роботи мерії заважає впроваджувати реформи, - Іван Васючков

Каталізатором для його громадської діяльності став Майдан, і сьогодні до його думки прислухаються і в міськраді, і в облдержадміністрації. Корінний житель Дніпра, 31-річний громадський активіст Іван Васючков вважається експертом в транспортній сфері. 

- Де працюєте і чим займаєтеся крім громадської діяльності?
- У мене стаж більше, ніж у Анастасії Дєєвої (посміхається). Протягом останніх трьох років займаюся приватним підприємництвом, консультую бізнесменів, займаюся оптимізацією процесів, пишу бізнес-плани.

- Робота займає багато часу?
- Від роботи за графіком я пішов вже давно. Найцінніше в житті час - це моя особиста.

- Ви є частиною якоїсь громадської організації?
- Я - це частина команди «Громадський контроль». Нас п'ять чоловік - це кістяк, і кожен охоплює певний сектор. В цілому в організації більш як півтора десятка активістів.

- А які найбільш конструктивні громадські організації в місті?
- Особисто мені дуже симпатичні ЕкоДніпро, Smart City, ЗОВ.

- Які реформи Дніпро потребує в першу чергу?
- Потрібно чітко розуміти, що потрібно займатися не надбудовами, а конкретно реформами.

- А якби ви були мером, то за який сектор взялися б в першу чергу?
- За все відразу. Складність в тому, що будь-які реформи зачіпають чиїсь інтереси. Припустимо, я не підтримую ОСББ. Вважаю, що у нас в цьому випадку дуже обмежений приватний сектор. Головне - це політична воля, а ще гостра нестача кадрів.

- Чи підтримували ви впровадження електронного квитка? (На момент інтерв'ю, законопроект ще не був прийнятий. - Прим. Авт.)
- Однозначно! В цьому питанні ми співпрацювали з Янікою Мерило. Вона попросила надати їй цифри, які у нас є: пасажиропотік, економічні показники. Але є інша сторона цієї інновації. На чиї плечі вона ляже? Міська влада повинна вирішити це питання. Так як впровадження електронного квитка, по суті, збільшить вартість проїзду десь на 40-60%, до 6-8 грн.

- А дослідження пасажиропотоку в Дніпрі вже закінчилися?
- Заміри вже пройшли, а саме дослідження триває. Воно складається з декількох етапів. Але моя особиста думка - ті дані, які вже є зараз, не показують реальну картину.
Хочемо, щоб у місті зникли маршрутки-спринтери. У Дніпрі повинні їздити великі автобуси. Хтось вважає, що ми відстоюємо чиїсь інтереси. Це не так. Це наша громадянська позиція. У моєму місті мої діти не повинні їздити в спринтерах.

- Вам пропонують гроші, щоб ви підтримали ту чи іншу політичну силу або громадський проект?
- Так звичайно. Як правило, це захист чиїхось інтересів. Для нашої команди це питання принципове. Ми люди самодостатні. Мій річний дохід дозволяє мені утримувати сім'ю, двох дітей. Фейковий роботою не займаємося. Пропонували так часто, що вже не пам'ятаю, хто конкретно (посміхається). Парадигма мислення людей не змінилася.

- З чиновниками в міськраді складно працювати? Вони вас слухають чи чують?
- Неадекватних людей в міськраді немає. Вони розуміють і знають, що потрібно робити. Але бувають і збої. Плюс політична дестабілізація, яка відбувається в місті. Так звана операція «шатун» дуже вибиває грунт як з-під самої вертикалі влади, так з-під тих реформ, які намагаються впровадити в Дніпрі. Нам потрібна стабільність.

- Якими плодами командної роботи ви пишаєтеся найбільше?
- Електронна черга в дитячі садки. Зараз ця система стала обов'язковою. Мало не на наступний день після народження дитини його можна зареєструвати в черзі. Тут корупція вже неможлива.

- Дайте пораду меру.
- Бути більш толерантним до своїх опонентів.

Дніпропетровська Панорама

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...