App Store Google Play

У Дніпрі відкриють виставку нових експонатів Музею Хреста та приватних зібрань Дніпра

10.10.2016 13:20
У Дніпрі відкриють виставку нових експонатів Музею Хреста та приватних зібрань Дніпра

Сьогодні, 10 жовтня, на прес-конференції в медіа-центі «Дніпро-Пост» про відкриття виставки нових експонатів з фондів Громадського історико-етнографічного ставрографічного Музею Хреста та приватних зібрань Дніпра повідомив директор даного музею Віктор Векленко. Про це повідомляє Дніпроград із місця подій.

Із нагоди трьох років роботи Музею Хреста, 13 жовтня о 15:00 відбудеться урочисте відкриття виставки, яка триватиме місяць. Відвідувачам покажуть понад 650 експонатів з 20 областей України, а найбільше – з Ігренського півострову, міста Кам’янського, Криворіжжя, Запорізької області, Луганщини, Львівщини, Черкащини, Київщини, Чернігівщини та інших куточків України. Головна тема виставки — Україна з вірою у серці.

Організаторами такого заходу стали представники Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, Дніпровської Центральної міської бібліотеки, Громадського історико-етнографічного ставрографічного Музею Хреста.

Віктор Векленко наголосив, що це вже п’ята виставка у цьому році, але цього року вона буде незвичною. До неї залучені експонати 17-19 століть:

«Відомо, що хрести виконували роль прикрас, переважно жіночих. У нас будуть представлені штамповані хрести, на деяких навіть збереглися залишки емалі. Також зразки, що нагадують про буремні роки, коли чавилася церква. Справжнім відкриттям став хрестик 20 століття з пластмаси. На мою думку, найказковіший хрест — яблучний спас, яким жінки прикрашали себе у 18-19 столітті».

Історія нашого народу дуже давня, а така виставка перенесе дніпрян через століття та занурить в прадавню атмосферу. У Музеї Хреста містянам покажуть натільні і нагрудні хрести, чотки і дукачі, та ще багато інших експонатів, які розкривають глибину духовного розвитку українців.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...
Юрій Фоменко

З Днем добровольця!

14 березня День Добровольця.Насправді не так і багато тих, що пішли у перші хвилі на війну. Тоді піхотна рота тримала добрий десяток кілометрів лінії фронта. І щоб там не писали в ФБ і на сайтах нові...
Чи готові ми до тотальної війни? Перші миті 1995 року, середньостатистична російська родина радіє початку нового року. У цей час майкопська бригада разом з іншими підрозділами ЗС РФ перетворюють вулиц...