App Store Google Play

У Дніпрі відкриють виставку нових експонатів Музею Хреста та приватних зібрань Дніпра

10.10.2016 13:20
У Дніпрі відкриють виставку нових експонатів Музею Хреста та приватних зібрань Дніпра

Сьогодні, 10 жовтня, на прес-конференції в медіа-центі «Дніпро-Пост» про відкриття виставки нових експонатів з фондів Громадського історико-етнографічного ставрографічного Музею Хреста та приватних зібрань Дніпра повідомив директор даного музею Віктор Векленко. Про це повідомляє Дніпроград із місця подій.

Із нагоди трьох років роботи Музею Хреста, 13 жовтня о 15:00 відбудеться урочисте відкриття виставки, яка триватиме місяць. Відвідувачам покажуть понад 650 експонатів з 20 областей України, а найбільше – з Ігренського півострову, міста Кам’янського, Криворіжжя, Запорізької області, Луганщини, Львівщини, Черкащини, Київщини, Чернігівщини та інших куточків України. Головна тема виставки — Україна з вірою у серці.

Організаторами такого заходу стали представники Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, Дніпровської Центральної міської бібліотеки, Громадського історико-етнографічного ставрографічного Музею Хреста.

Віктор Векленко наголосив, що це вже п’ята виставка у цьому році, але цього року вона буде незвичною. До неї залучені експонати 17-19 століть:

«Відомо, що хрести виконували роль прикрас, переважно жіночих. У нас будуть представлені штамповані хрести, на деяких навіть збереглися залишки емалі. Також зразки, що нагадують про буремні роки, коли чавилася церква. Справжнім відкриттям став хрестик 20 століття з пластмаси. На мою думку, найказковіший хрест — яблучний спас, яким жінки прикрашали себе у 18-19 столітті».

Історія нашого народу дуже давня, а така виставка перенесе дніпрян через століття та занурить в прадавню атмосферу. У Музеї Хреста містянам покажуть натільні і нагрудні хрести, чотки і дукачі, та ще багато інших експонатів, які розкривають глибину духовного розвитку українців.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...
Підбиваючи підсумки святкування Нового року постає питання, невже тисячі українців ще не знають, що йде війна? Чи вони вирішили, що вона вже закінчилася? Чи це просто недалекість і нерозуміння якої шк...
Ось надумав ділитися зі своїми френдами та читачами інформацією щодо деяких особливостей контактної мережі дніпровського електротранспорту. На перший погляд ця тема здається нудною та нецікавою. Але н...
Є такий розпрекрасний документ. Називається «Загальна декларація прав людини». Прийнятий цей документ Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року і з того часу не редагувався та не випра...