App Store Google Play

У Дніпрі відкриють виставку нових експонатів Музею Хреста та приватних зібрань Дніпра

10.10.2016 13:20
У Дніпрі відкриють виставку нових експонатів Музею Хреста та приватних зібрань Дніпра

Сьогодні, 10 жовтня, на прес-конференції в медіа-центі «Дніпро-Пост» про відкриття виставки нових експонатів з фондів Громадського історико-етнографічного ставрографічного Музею Хреста та приватних зібрань Дніпра повідомив директор даного музею Віктор Векленко. Про це повідомляє Дніпроград із місця подій.

Із нагоди трьох років роботи Музею Хреста, 13 жовтня о 15:00 відбудеться урочисте відкриття виставки, яка триватиме місяць. Відвідувачам покажуть понад 650 експонатів з 20 областей України, а найбільше – з Ігренського півострову, міста Кам’янського, Криворіжжя, Запорізької області, Луганщини, Львівщини, Черкащини, Київщини, Чернігівщини та інших куточків України. Головна тема виставки — Україна з вірою у серці.

Організаторами такого заходу стали представники Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, Дніпровської Центральної міської бібліотеки, Громадського історико-етнографічного ставрографічного Музею Хреста.

Віктор Векленко наголосив, що це вже п’ята виставка у цьому році, але цього року вона буде незвичною. До неї залучені експонати 17-19 століть:

«Відомо, що хрести виконували роль прикрас, переважно жіночих. У нас будуть представлені штамповані хрести, на деяких навіть збереглися залишки емалі. Також зразки, що нагадують про буремні роки, коли чавилася церква. Справжнім відкриттям став хрестик 20 століття з пластмаси. На мою думку, найказковіший хрест — яблучний спас, яким жінки прикрашали себе у 18-19 столітті».

Історія нашого народу дуже давня, а така виставка перенесе дніпрян через століття та занурить в прадавню атмосферу. У Музеї Хреста містянам покажуть натільні і нагрудні хрести, чотки і дукачі, та ще багато інших експонатів, які розкривають глибину духовного розвитку українців.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...
Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...
Ярема ГАЛАЙДА

Про акції і провокації

Вчора не зміг прийти на мітинг «Свободу полоненим», бо приїхав до міста лише сьогодні рано вранці.Але, дякувати Кирилл Дороленко, сьогодні акція продовжилась біля «парку ракет»...