App Store Google Play

У Дніпрі відкриють виставку нових експонатів Музею Хреста та приватних зібрань Дніпра

10.10.2016 13:20
У Дніпрі відкриють виставку нових експонатів Музею Хреста та приватних зібрань Дніпра

Сьогодні, 10 жовтня, на прес-конференції в медіа-центі «Дніпро-Пост» про відкриття виставки нових експонатів з фондів Громадського історико-етнографічного ставрографічного Музею Хреста та приватних зібрань Дніпра повідомив директор даного музею Віктор Векленко. Про це повідомляє Дніпроград із місця подій.

Із нагоди трьох років роботи Музею Хреста, 13 жовтня о 15:00 відбудеться урочисте відкриття виставки, яка триватиме місяць. Відвідувачам покажуть понад 650 експонатів з 20 областей України, а найбільше – з Ігренського півострову, міста Кам’янського, Криворіжжя, Запорізької області, Луганщини, Львівщини, Черкащини, Київщини, Чернігівщини та інших куточків України. Головна тема виставки — Україна з вірою у серці.

Організаторами такого заходу стали представники Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, Дніпровської Центральної міської бібліотеки, Громадського історико-етнографічного ставрографічного Музею Хреста.

Віктор Векленко наголосив, що це вже п’ята виставка у цьому році, але цього року вона буде незвичною. До неї залучені експонати 17-19 століть:

«Відомо, що хрести виконували роль прикрас, переважно жіночих. У нас будуть представлені штамповані хрести, на деяких навіть збереглися залишки емалі. Також зразки, що нагадують про буремні роки, коли чавилася церква. Справжнім відкриттям став хрестик 20 століття з пластмаси. На мою думку, найказковіший хрест — яблучний спас, яким жінки прикрашали себе у 18-19 столітті».

Історія нашого народу дуже давня, а така виставка перенесе дніпрян через століття та занурить в прадавню атмосферу. У Музеї Хреста містянам покажуть натільні і нагрудні хрести, чотки і дукачі, та ще багато інших експонатів, які розкривають глибину духовного розвитку українців.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Остап Ібрагімович зі своїм ремонтом провалу нервово курить в сторонці порівняно з розмахом Бориса Альберкутовича.«Стратегічні об‘єкти» в центрі Дніпра - купа шлаку та шматок здертого...
#безвіз...пройшов повз мене. Ну от правда. У мене як не було можливості їздити у Відень на вранішню каву, так безвіз її і не приніс )))#Томос...мені от все рівно, наскільки канонічна УПЦ КП, бо я туди...
Будь-яке суспільство в тій чи іншій формі прагне до найвищої мети - всеосяжного блага. Аби досягти цього блага всередині народів відбувається природна кристалізація окремих каст чи систем, я...
Кожен раз користуючись послугами перевізників у Дніпрі я надихаюся. Щоденні умови дістатися із пункту А в пункт Б просто таки надихають кричати і матюкатися, й так щоб всі почули. Але цього разу я не...