App Store Google Play

Студенти з Донбасу взяли участь у незвичайному майстер-класі в органному залі Дніпра

05.10.2016 11:40
Студенти з Донбасу взяли участь у незвичайному майстер-класі в органному залі Дніпра

30 регістрів, понад 2 тисячі труб, дві ручних клавіатури та одна – під ногами, вага 12 тонн – «королем інструментів» за величезні розміри називають орган. Його приголомшливий діапазон звучання вперше почули півсотні студентів Торецького музичного училища. Майстер-клас для молоді із зони АТО провели артисти Будинку органної та камерної музики у Дніпрі.

Дніпропетровщина гостинно приймає Донеччину. 50 студентів Торецького музичного училища завітали на майстер-клас до Будинку органної та камерної музики у Дніпрі. Діти – учасники проекту культурної інтеграції «Український Донбас».

«Ми запросили студенів, аби вони побачили орган, пограли на ньому, спробували себе в ролі асистента. Дітей зустрічали на кордоні Дніпропетровської області з подарунками. Ми хотіли зробити їхню поїздку незабутньою, насиченою і цікавою», – розказує директор Будинку органної та камерної музики Тетяна Бабич.

Діти зі Сходу вперше побачили орган і почули його звучання.

«Я ніколи не бачила орган і не чула його вживу. В інструмента густий та багатий звук. Програла Токкату ре мінор Баха – відчуття класні», – розказує майбутня піаністка з Торецька Дар’я Стрільцова.

Орган – духовий інструмент, але оснащений клавішами. У цьому його унікальність.

Майстер-клас проводила Заслужена артистка України, органістка Надія Юрійчук. Каже, що на органі грати цікаво, адже в тебе в руках – цілий оркестр.
«Розказала дітям про інструмент, які композитори писали для нього. Деякі спробували зіграти декілька акордів. Діти сміливі, талановиті. Добре, що вони завітали до нас. Сподіваюся, що поїдуть додому закоханими в орган. Щоб навчитися грати на цьому інструменті, треба наполегливо вчитися. Орган – це особливий інструмент. Він поєднує в собі всі фарби духового оркестру», – зазначила Надія Юрійчук.

Після майстер-класу діти мали змогу послухати видатного французького органіста з Нотр-Дам де Назарет Жана-Марі Леруа.

Проект «Український Донбас» започатковано наприкінці 2015 року. Він покликаний створити умови для повноцінної інтеграції Донецької і Луганської областей в єдиний культурно-мистецький простір України.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...
Анастасія ГОРЯЧА

Хто такий журналіст?

Із розвитком технологій у сучасному світі стає все важче визначити термін "журналіст". Звичка ділитися у соцмережах своїми спостереженнями стала нормою у побуті багатьох родин. У більш завзятих є наві...
Вчера шестилетний мальчик выпал из окна третьего этажа 147 школы, и лишь спустя сутки эта информация стала публичной.Администрация учебного заведения не сочла нужным заявить в полицию, ограничившись в...