App Store Google Play

Міська рада закликає мешканців Дніпра брати участь у розподілі бюджету

29.09.2016 14:20
Міська рада закликає мешканців Дніпра брати участь у розподілі бюджету

Сьогодні, 29 вересня, на прес-конференції заступник міського голови Яніка Мерило та голова бюджетної комісії Артем Хмельников презентували партиципаторний бюджет. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

На думку експертів важливим питанням у системі бюджету участі є те, що саме мешканці міста самостійно пропонують проекти, голосують та обирають переможців.

"Партиципаторний бюджет або ж іншими словами бюджет участі – це європейська практика, яку ми запровадили у нашому місті.  Таким чином ми заохочуємо самих городян цікавитися проблемами міста та допомагати місцевій владі шукати способи їх вирішення", - розповів Артем Хмельников.

Заступник міського голови зазначила, що мешканцям міста пропонують повністю самостійно створити проект: розписати суть проблеми, яка виникла, її можливі та бажані вирішення та навіть визначити приблизний кошторис.

"Чиновники не можуть бути в курсі усіх проблем мешканців та самого міста. Тому, коли містяни показують та ініціюють вирішення та усунення  недоліків, які їх хвилюють, це показує результати", - додала Яніка Мерило.

Експерти наголосили, що дуже важливо максимально використати кошти, виділені на проекти громадян. Це дозволить дніпрянам реально брати участь у місцевому самоврядуванні.

«Хочу зазначити, що проекти поділяються на два види: малі – до 100 тис. грн. фінансування, і великі – від 100 тис. грн. до 300 тис. грн. На бюджет участі у цьому році виділено 3 млн. грн., тобто переможців  буде декілька. За більшою кількістю голосів визначається рейтинг переможців і влада в автоматичному режимі береться за виконання проектів», - розповіла Яніка Мирило.

За словами Хмельникова така модель прямої участі мешканців міста у направлені бюджетних коштів в те чи інше русло залучає мешканців до справжнього життєвого колообігу мегаполісу.

«Це один з можливих передових інструментів у залученні людей до починань. За допомогою цього проекту люди зрозуміють чого можна та треба вимагати у місцевої влади, і на що місцева влада не має вплив. Ми закликаємо жителів Дніпра  брати участь у розподілі міського бюджету, аби абсолютно змінити підхід до справи – ми хочемо отримали людей із ідеями та бажанням щось зробити, а не купу незадоволених скаржників, - підсумував Артем Хмельников.

Голосування за підтримку того чи іншого проекту розпочнеться вже з 1 листопада і продовжиться до 30 листопада. Найближчим часом на джерелах міської ради з'явиться форма і критерії подання заявки, та основні кваліфікаційні вимоги до них.

 Нагадаємо, під час 13-ї чергової сесії міськради дніпровські депутати ухвалили програму «Партиципаторне бюджетування».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Якась нездорова знову пішла хвиля від керівництва ЗСУ. То якийсь пулковник, маріупольський сиділець, добровольців не зміг за рік розгледіти, хоча вони у нього під носом були і сам Марік визволяли, і в...
Анастасія ГОРЯЧА

Прокидайтеся та дійте!

Типова картина типової української родини. Ранок, чоловік та дружина мовчки збираються на роботу. Швидка кава та сніданок. Діти зазвичай неохоче збираються до ненависної школи, а влітку прокидатись на...
Уже кілька тижнів на фейсбуці йде масова хвиля запитів на "дружбу" від явних ботів. Це не дивно - попереду нас чекають два роки гарячих виборів, - ми будемо обирати Президента, парламент, а потім ще м...
Музика, церква і спорт вже були "поза політикою". Тепер пан Медведчук вирішив додати в аполітичний список ще й кіно.Як бачимо, за планом вся наша культура повинна бути поза політикою. Поза українською...