App Store Google Play

Міська рада закликає мешканців Дніпра брати участь у розподілі бюджету

29.09.2016 14:20
Міська рада закликає мешканців Дніпра брати участь у розподілі бюджету

Сьогодні, 29 вересня, на прес-конференції заступник міського голови Яніка Мерило та голова бюджетної комісії Артем Хмельников презентували партиципаторний бюджет. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

На думку експертів важливим питанням у системі бюджету участі є те, що саме мешканці міста самостійно пропонують проекти, голосують та обирають переможців.

"Партиципаторний бюджет або ж іншими словами бюджет участі – це європейська практика, яку ми запровадили у нашому місті.  Таким чином ми заохочуємо самих городян цікавитися проблемами міста та допомагати місцевій владі шукати способи їх вирішення", - розповів Артем Хмельников.

Заступник міського голови зазначила, що мешканцям міста пропонують повністю самостійно створити проект: розписати суть проблеми, яка виникла, її можливі та бажані вирішення та навіть визначити приблизний кошторис.

"Чиновники не можуть бути в курсі усіх проблем мешканців та самого міста. Тому, коли містяни показують та ініціюють вирішення та усунення  недоліків, які їх хвилюють, це показує результати", - додала Яніка Мерило.

Експерти наголосили, що дуже важливо максимально використати кошти, виділені на проекти громадян. Це дозволить дніпрянам реально брати участь у місцевому самоврядуванні.

«Хочу зазначити, що проекти поділяються на два види: малі – до 100 тис. грн. фінансування, і великі – від 100 тис. грн. до 300 тис. грн. На бюджет участі у цьому році виділено 3 млн. грн., тобто переможців  буде декілька. За більшою кількістю голосів визначається рейтинг переможців і влада в автоматичному режимі береться за виконання проектів», - розповіла Яніка Мирило.

За словами Хмельникова така модель прямої участі мешканців міста у направлені бюджетних коштів в те чи інше русло залучає мешканців до справжнього життєвого колообігу мегаполісу.

«Це один з можливих передових інструментів у залученні людей до починань. За допомогою цього проекту люди зрозуміють чого можна та треба вимагати у місцевої влади, і на що місцева влада не має вплив. Ми закликаємо жителів Дніпра  брати участь у розподілі міського бюджету, аби абсолютно змінити підхід до справи – ми хочемо отримали людей із ідеями та бажанням щось зробити, а не купу незадоволених скаржників, - підсумував Артем Хмельников.

Голосування за підтримку того чи іншого проекту розпочнеться вже з 1 листопада і продовжиться до 30 листопада. Найближчим часом на джерелах міської ради з'явиться форма і критерії подання заявки, та основні кваліфікаційні вимоги до них.

 Нагадаємо, під час 13-ї чергової сесії міськради дніпровські депутати ухвалили програму «Партиципаторне бюджетування».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Електротранспорт у Дніпрі та й по всій України є збитковими. Окрім низьких тарифів на перевезення та чималої кількість пільговиків, однією з найбільших проблем, яка робить перевезення н...
19 січня у свято Водохреща щороку традиційно сотні дніпрян йдуть пірнати у ополонку, чи просто забігати у крижану воду, якщо вже так склалися погодні умови. Не виключенням став і 2018 рік. Вважається,...
Мав за три останні дні кілька телефонних бесід . Скажімо так: напружених. З матюками, взаємними посилами куди подалі, незрозумілими звинуваченнями, дивними вимогами та претензіями. Де у кого навіть ви...
Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...