App Store Google Play

Міська рада закликає мешканців Дніпра брати участь у розподілі бюджету

29.09.2016 14:20
Міська рада закликає мешканців Дніпра брати участь у розподілі бюджету

Сьогодні, 29 вересня, на прес-конференції заступник міського голови Яніка Мерило та голова бюджетної комісії Артем Хмельников презентували партиципаторний бюджет. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

На думку експертів важливим питанням у системі бюджету участі є те, що саме мешканці міста самостійно пропонують проекти, голосують та обирають переможців.

"Партиципаторний бюджет або ж іншими словами бюджет участі – це європейська практика, яку ми запровадили у нашому місті.  Таким чином ми заохочуємо самих городян цікавитися проблемами міста та допомагати місцевій владі шукати способи їх вирішення", - розповів Артем Хмельников.

Заступник міського голови зазначила, що мешканцям міста пропонують повністю самостійно створити проект: розписати суть проблеми, яка виникла, її можливі та бажані вирішення та навіть визначити приблизний кошторис.

"Чиновники не можуть бути в курсі усіх проблем мешканців та самого міста. Тому, коли містяни показують та ініціюють вирішення та усунення  недоліків, які їх хвилюють, це показує результати", - додала Яніка Мерило.

Експерти наголосили, що дуже важливо максимально використати кошти, виділені на проекти громадян. Це дозволить дніпрянам реально брати участь у місцевому самоврядуванні.

«Хочу зазначити, що проекти поділяються на два види: малі – до 100 тис. грн. фінансування, і великі – від 100 тис. грн. до 300 тис. грн. На бюджет участі у цьому році виділено 3 млн. грн., тобто переможців  буде декілька. За більшою кількістю голосів визначається рейтинг переможців і влада в автоматичному режимі береться за виконання проектів», - розповіла Яніка Мирило.

За словами Хмельникова така модель прямої участі мешканців міста у направлені бюджетних коштів в те чи інше русло залучає мешканців до справжнього життєвого колообігу мегаполісу.

«Це один з можливих передових інструментів у залученні людей до починань. За допомогою цього проекту люди зрозуміють чого можна та треба вимагати у місцевої влади, і на що місцева влада не має вплив. Ми закликаємо жителів Дніпра  брати участь у розподілі міського бюджету, аби абсолютно змінити підхід до справи – ми хочемо отримали людей із ідеями та бажанням щось зробити, а не купу незадоволених скаржників, - підсумував Артем Хмельников.

Голосування за підтримку того чи іншого проекту розпочнеться вже з 1 листопада і продовжиться до 30 листопада. Найближчим часом на джерелах міської ради з'явиться форма і критерії подання заявки, та основні кваліфікаційні вимоги до них.

 Нагадаємо, під час 13-ї чергової сесії міськради дніпровські депутати ухвалили програму «Партиципаторне бюджетування».Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Юрій Фоменко

На узбіччі

Огріньський півострів. Шлях між мостами від Дніпра до Самари. Одні автівки цим шляхом летіли в місто, інші виривались з нього.  Повітряні вихори за ними підіймали опалий лист з землі назустріч па...
Наше суспільство ще не готове для дозволу на вільне володіння автомобілем.Між тим, на руках у людей накопичилася значна кількість автомобілів - як легальних, так і ні (у тому рахунку, завезених із зон...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...