App Store Google Play

Депутати хочуть зробити поліцейських завжди правими, - Віталій Погосян

29.09.2016 14:00
Депутати хочуть зробити поліцейських завжди правими, - Віталій Погосян

29 вересня на прес-конференції в медіа-центрі Zabeba.li стосовно проекту Закону України про презумпцію правоти поліції повідомив адвокат Віталій Погосян. Про це передає Дніпроград із місця подій.

«Наразі існує лише презумпція невинуватості, тому можливість закріпити презумпцію правоти поліції – велике дискусійне питання. Нещодавно ми розформували міліцію та зробили поліцію. Але, помінявши назву, ставлення громадян  до цього органу правопорядку змінити складно. Раніше було забагато фактів порушення саме зі сторони правоохоронців, а як тепер донести людям, що раптом усі міліціянти стали чесними і справедливими і їх треба безапеляційно слухати? Авторитет заробляється роками», - наголосив Віталій Погосян.

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону №5110 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо посилення відповідальності за правопорушення, вчинені щодо співробітників правоохоронних органів)», яким пропонується збільшити штрафи за образу і опір правоохоронцям.

Авторами законопроекту є народні депутати Андрій Тетерук, Юрій Береза ​​(«Народний фронт»), Мустафа Найєм, Владислав Голуб («Блок Петра Порошенка») і Олена Сотник («Самопоміч»).

Також пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України, виділивши в окрему статтю 342-1, відповідальність за опір поліцейському під час виконання ним службових обов'язків. За такі дії пропонується карати штрафом від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арештом на строк від 3 до 6 місяців, або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років.

Адвокат розповів, що планують відмінити відеозйомку поліцейських. Це означає, що довести неправомірність дій правоохоронців буде майже неможливо: слово поліцейського проти слова громадянина.

«Це не ті кроки, які допоможуть покращити роботу поліціянтів, знизять рівень злочинності в країні. Ми тільки почали спостерігати позитивні результати реформування правоохоронних органів, які вже викликають довіру в людей. Знову повертати ситуацію періоду Майдану? Не хотілося б...», - підкреслив адвокат Погосян.

Тож проект Закону №5110 починає набирати обертів суспільного резонансу. Експерти-адвокати не в захваті від такої ідеї, адже презумпція правоти поліції може призвести до повного свавілля правоохоронців. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Якась нездорова знову пішла хвиля від керівництва ЗСУ. То якийсь пулковник, маріупольський сиділець, добровольців не зміг за рік розгледіти, хоча вони у нього під носом були і сам Марік визволяли, і в...
Анастасія ГОРЯЧА

Прокидайтеся та дійте!

Типова картина типової української родини. Ранок, чоловік та дружина мовчки збираються на роботу. Швидка кава та сніданок. Діти зазвичай неохоче збираються до ненависної школи, а влітку прокидатись на...
Уже кілька тижнів на фейсбуці йде масова хвиля запитів на "дружбу" від явних ботів. Це не дивно - попереду нас чекають два роки гарячих виборів, - ми будемо обирати Президента, парламент, а потім ще м...
Музика, церква і спорт вже були "поза політикою". Тепер пан Медведчук вирішив додати в аполітичний список ще й кіно.Як бачимо, за планом вся наша культура повинна бути поза політикою. Поза українською...