App Store Google Play

У Дніпрі відбулася презентація книжки "Мовні війні" Володимира Селезньова

28.09.2016 09:00
У Дніпрі відбулася презентація книжки "Мовні війні" Володимира Селезньова

27 вересня відбулася презентація книги - найгучнішої новинки 2016 року - "Мовні війни" Володимира Сеоезньова. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

У книзі дніпровського автора порушено тему популярних стереотипів про "зіпсованість" української мови, а також вплив на неї польської, російської та інших мов. За словами автора, книга буде цікава для всіх, хто цікавиться розвитком української мови, її історією та актуальними сьогодні питаннями стосовно мовних непорозумінь.

"Однією з найболючіших проблем в Україні була і залишається проблема української мови. Незважаючи на те, що Україна вже котрий рік є незалежною державою і, здавалося б, не має жодних перешкод для вільного розвитку української мови, багато українців в східних і південних регіонах досі не бажають ані розмовляти українською, ані щоб їхні діти вчили мову своїх предків і використовували її у своєму повсякденному житті", - розповів автор.

На думку Селезньова ці густі хмари насамперед нагнітають росіяни, намагаючись нав’язати українцям меншовартість та «другосортність». Та сьогодні вже всім відомо, що «мовне приниження» це складова організованої пропаганди, це мовна війна задля послаблення та завоювання Росією – України.

"Мова часто стає знаряддям боротьби, особливо коли вона через історичні обставини підпадає під вплив сильнішого, експансивного сусіда, а мовні війни нерідко точаться паралельно з війнами справжніми, але ще частіше їм передують. На жаль, ми вже давно спостерігаємо чергову таку війну, оголошену українській мові", - зазначає автор.

Володимир Селезньов стає на захист української мови та державності – дає достойну відсіч мовним атакам. Автор підіймає тему впливу на українську мову не тільки Росії, а й Польші. І впевнений, що за 80 років володарювання Польші над Україною, під час постійних війн та суперечок, польська аж ніяк не могла вплинути на українську мову.

"Міф про «польськість» української мови виник іще на початку XIX століття, коли за її існування та розвиток точилася боротьба в Російській імперії. Її вороги намагалися довести, що ніякої української мови не існує, а це лише різновид російської", - розповів автор.

Автор запевняє, що на конкретних прикладах він доводить самобутність української мови, та зазначає, що книгу варто читати всім патріотам та людям, які воліють пишатися Україною та державною мовою.

"Книга "Мовні війни" розставляє всі крапки над "і" та викриває істинні витоки російських, українських та польських лексем, та навіть ставить під сумнів існування російської мови як такої". Мовна проблема сьогодні використовується Росією для розбурхування протиріч у суспільстві. Агенти впливу користуються незнанням, чи то пак скоріше невіглаством широкого загалу, просуваючи шовіністичну ідею про меншовартість української мови. Тож, читайте видання нового покоління – достойну відсіч всім спробам російських СМІ та правителям, що не дають українцям усвідомити свою велич", - підсумував автор.

У підсумку Володимир Селезньов зазначив, що він чекає конструктивної критики та аналізу мовознавців стосовно книги.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...
Ярема ГАЛАЙДА

Про акції і провокації

Вчора не зміг прийти на мітинг «Свободу полоненим», бо приїхав до міста лише сьогодні рано вранці.Але, дякувати Кирилл Дороленко, сьогодні акція продовжилась біля «парку ракет»...
Антон МОРОЗ

Футбол поза спортом

Великий футбол, як і будь-який великий спорт, був, є і буде частиною політичних ігор. Варто лише зануритися у події минулого століття і побачити, що переважна частина масштабних змагань перетворювался...