App Store Google Play

Сайт Teplo.gov.ua: доступно про тарифи та онлайн-калькулятор розрахунку субсидії

28.09.2016 16:00
Сайт Teplo.gov.ua: доступно про тарифи та онлайн-калькулятор розрахунку субсидії

Що таке субсидія, як правильно її оформити, з чого формуються тарифи на газ та як заощадити на житлово-комунальних послугах? Відповіді на ці та інші питання можна отримати на сайті teplo.gov.ua. Зайшовши на урядовий портал, можна самостійно порахувати, скільки при оформленні субсидії становитимуть обов’язкові комунальні платежі, а скільки сплачуватиме держава.

«Зима вже близько – саме час подбати про субсидії. На Дніпропетровщині держдопомогу отримують понад 400 тисяч родин. Як її оформити і хто має на неї право, можна дізнатися на сайті teplo.gov.ua. Тут детально пояснюють, чому зростають тарифи на комунальні послуги, як формується ціна на газ, даються корисні поради з енергоефективності. Порахувати розмір субсидії можна самостійно. Для цього на порталі є онлайн-калькулятор. Все просто і прозоро. Ніхто не залишиться сам на сам із новими тарифами на газ, тепло, воду та світло. Кожен, хто потребує державної допомоги, її отримає», – зазначили в департаменті соціального захисту Дніпропетровської ОДА.

Хто має право на отримання субсидії? Субсидію може отримати більшість українських родин, якщо їхні комунальні витрати перевищують в середньому 15% щомісячного сукупного доходу.

Наприклад, сім’я, у якій двоє працездатних батьків та одна дитина, проживає у квартирі площею 50 квадратних метрів. Дохід родини – 7000 грн. на місяць, комунальні витрати – 2520 грн. У разі оформлення субсидії така родина сплачуватиме за «комуналку» 875 грн., решту – 1645 грн. – заплатить держава.

На сайті – покрокова інструкція, як правильно заповнити заяву та декларацію про доходи.

Як розраховується розмір субсидії? Формула розрахунку проста. Середньомісячний дохід сім’ї треба поділити на кількість зареєстрованих у помешканні осіб. Отриманий результат – це середньомісячний дохід на одну особу. Його слід спочатку поділити на прожитковий мінімум, який з травня 2016 року становить 1399 грн., потім – на базовий коефіцієнт 2 і помножити на 15%.

Порахувати розмір субсидії можна самотужки. Для цього достатньо зайти до розділу «Субсидійний калькулятор» і занести всі цифри місячного доходу всіх членів родини, які працюють. Калькулятор сам порахує, яку частину будете сплачувати ви, а яку – держава.

Розмір обов'язкової оплати комунальних послуг залежить від сукупного доходу родини: чим більше членів сім'ї та її загальний дохід – тим більший і платіж. Заборгованість за житлово-комунальні послуги не впливає на право оформлювати субсидію.

На порталі розкажуть, як можна зекономити на комунальних платежах від 40% до 70%.

Маєте запитання – отримайте відповідь онлайн. Для цього на сайті є спеціальна рубрика «Маєте запитання?».

За додатковою інформацією звертайтеся до департаменту соціального захисту Дніпропетровської ОДА за телефонами: (056) 713-65-60, 713-66-18, 713-63-09, 713-62-21 або безкоштовно та цілодобово на урядову «гарячу лінію» 15-45.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...