App Store Google Play

Сайт Teplo.gov.ua: доступно про тарифи та онлайн-калькулятор розрахунку субсидії

28.09.2016 16:00
Сайт Teplo.gov.ua: доступно про тарифи та онлайн-калькулятор розрахунку субсидії

Що таке субсидія, як правильно її оформити, з чого формуються тарифи на газ та як заощадити на житлово-комунальних послугах? Відповіді на ці та інші питання можна отримати на сайті teplo.gov.ua. Зайшовши на урядовий портал, можна самостійно порахувати, скільки при оформленні субсидії становитимуть обов’язкові комунальні платежі, а скільки сплачуватиме держава.

«Зима вже близько – саме час подбати про субсидії. На Дніпропетровщині держдопомогу отримують понад 400 тисяч родин. Як її оформити і хто має на неї право, можна дізнатися на сайті teplo.gov.ua. Тут детально пояснюють, чому зростають тарифи на комунальні послуги, як формується ціна на газ, даються корисні поради з енергоефективності. Порахувати розмір субсидії можна самостійно. Для цього на порталі є онлайн-калькулятор. Все просто і прозоро. Ніхто не залишиться сам на сам із новими тарифами на газ, тепло, воду та світло. Кожен, хто потребує державної допомоги, її отримає», – зазначили в департаменті соціального захисту Дніпропетровської ОДА.

Хто має право на отримання субсидії? Субсидію може отримати більшість українських родин, якщо їхні комунальні витрати перевищують в середньому 15% щомісячного сукупного доходу.

Наприклад, сім’я, у якій двоє працездатних батьків та одна дитина, проживає у квартирі площею 50 квадратних метрів. Дохід родини – 7000 грн. на місяць, комунальні витрати – 2520 грн. У разі оформлення субсидії така родина сплачуватиме за «комуналку» 875 грн., решту – 1645 грн. – заплатить держава.

На сайті – покрокова інструкція, як правильно заповнити заяву та декларацію про доходи.

Як розраховується розмір субсидії? Формула розрахунку проста. Середньомісячний дохід сім’ї треба поділити на кількість зареєстрованих у помешканні осіб. Отриманий результат – це середньомісячний дохід на одну особу. Його слід спочатку поділити на прожитковий мінімум, який з травня 2016 року становить 1399 грн., потім – на базовий коефіцієнт 2 і помножити на 15%.

Порахувати розмір субсидії можна самотужки. Для цього достатньо зайти до розділу «Субсидійний калькулятор» і занести всі цифри місячного доходу всіх членів родини, які працюють. Калькулятор сам порахує, яку частину будете сплачувати ви, а яку – держава.

Розмір обов'язкової оплати комунальних послуг залежить від сукупного доходу родини: чим більше членів сім'ї та її загальний дохід – тим більший і платіж. Заборгованість за житлово-комунальні послуги не впливає на право оформлювати субсидію.

На порталі розкажуть, як можна зекономити на комунальних платежах від 40% до 70%.

Маєте запитання – отримайте відповідь онлайн. Для цього на сайті є спеціальна рубрика «Маєте запитання?».

За додатковою інформацією звертайтеся до департаменту соціального захисту Дніпропетровської ОДА за телефонами: (056) 713-65-60, 713-66-18, 713-63-09, 713-62-21 або безкоштовно та цілодобово на урядову «гарячу лінію» 15-45.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Зайшов нині у воєнторг, - не скажу який, - прикупить підсумок під магазини. Обрав такий, щоб не дуже дорогий і підходящий, підходжу до каси. Хлопці-продавці впізнали мене:- Доброго дня, Наче ж, в...
Вадим ШЕБАНОВ

Батько

В третю неділю  червня в усьому світі святкуватимуть День батька. Напередодні цього свята хотілося б згадати, яку визначну роль відіграє батько у житті кожної людини. Це навіть викарбовано у наші...
Юлія МЕЛЬНИК

Не хлібом єдиним

31 травня. Останній дзвоник. Для «першачків» - особливий день: хвилювання та щастя, радість та переживання, виступи під час урочистого прощання зі школою на 92 дні канікул... Емоцій купа....
З початку російської агресії частина українців остаточно визначилася зі своєю позицією і принципово відмовилася сприймати все, що пов'язано з Росією. На жаль, як показала практика, такі громадяни скла...