App Store Google Play

На Дніпропетровщині намагаються пізнати 35 солдат по одній книжці червоноармійця

28.09.2016 16:40
На Дніпропетровщині намагаються пізнати 35 солдат по одній книжці червоноармійця

Біля села Високе Поле в Дніпропетровській області активісти "Пошук-Дніпро" виявили масове поховання 35 червоноармійців часів Другої світової війни. Про це у сомережі написала волонтер пошукової групи. Повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку у Facebook Вікторії Симкіної.

"35 бійців Червоної армії підняли пошуковики в районі Високого Поля за три дні роботи. Минуло 72 роки з страшного дня їх загибелі. З їх життів складається слово "перемога". "Пошук-Дніпро", пишаюся Вами", - написала волонтер.

Ще в грудні 2015 року активісти пошукової групи, проводячи розвідку біля села Високе Поле на Дніпропетровщині, наткнулися на шматок труби від буржуйки, який лежав на поверхні поля.

"Швидше за все, буржуйка перебувала в бліндажі, отже, під землею могли бути і останки солдатів. Пошуковики хотіли навесні почати розкопки, але фермери дозволили почати пошукові роботи після того, як був зібраний  сезонний врожай" - розповіла Симкіна.

Протягом трьох днів група "Пошук-Дніпро" виявила масове поховання 35 червоноармійців. Жителі села згадують, що в тому місці в 1944 році запеклі бої тривали більше місяця. Метою радянських військ було прорвати німецьку лінію оборони, але ворог відчайдушно оборонявся.

За 72 роки від загиблих солдатів залишилися тільки скелети та залишки взуття. Здавалося, що впізнати їх неможливо.

"Серед останків одного з бійців виявилася книжка червоноармійця, яка дуже добре зберіглася. Там повинні бути всі дані про солдата, що дозволить знайти його рідних. Більш того, за інформацією в документі можна ідентифікувати всіх загиблих. Якщо, звичайно, в той час архів був складений сумлінно" - зазначила активістка.

Поки важливу знахідку не відкривають, аби вона не розсипалася від старості. Робити це будуть спеціально навчені експерти "Пошук-Дніпро".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро ніяк не оговтається від підвищення вартості проїзду на маршрутках. Відтепер вона складає всі 7 гривень! При цьому абсолютно не залежно від якості автобуса і довжини маршрута. А найгір...
Нє, ну от сидів, нікого не займав два дні. Не бухтів би й далі.Встав собі зранечку пішов і разом з сусідом розгріб доріжку під під‘їздом, потім - оскільки у сусіда гараж у дворі і треба якось ви...
Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...