App Store Google Play

На Дніпропетровщині намагаються пізнати 35 солдат по одній книжці червоноармійця

28.09.2016 16:40
На Дніпропетровщині намагаються пізнати 35 солдат по одній книжці червоноармійця

Біля села Високе Поле в Дніпропетровській області активісти "Пошук-Дніпро" виявили масове поховання 35 червоноармійців часів Другої світової війни. Про це у сомережі написала волонтер пошукової групи. Повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку у Facebook Вікторії Симкіної.

"35 бійців Червоної армії підняли пошуковики в районі Високого Поля за три дні роботи. Минуло 72 роки з страшного дня їх загибелі. З їх життів складається слово "перемога". "Пошук-Дніпро", пишаюся Вами", - написала волонтер.

Ще в грудні 2015 року активісти пошукової групи, проводячи розвідку біля села Високе Поле на Дніпропетровщині, наткнулися на шматок труби від буржуйки, який лежав на поверхні поля.

"Швидше за все, буржуйка перебувала в бліндажі, отже, під землею могли бути і останки солдатів. Пошуковики хотіли навесні почати розкопки, але фермери дозволили почати пошукові роботи після того, як був зібраний  сезонний врожай" - розповіла Симкіна.

Протягом трьох днів група "Пошук-Дніпро" виявила масове поховання 35 червоноармійців. Жителі села згадують, що в тому місці в 1944 році запеклі бої тривали більше місяця. Метою радянських військ було прорвати німецьку лінію оборони, але ворог відчайдушно оборонявся.

За 72 роки від загиблих солдатів залишилися тільки скелети та залишки взуття. Здавалося, що впізнати їх неможливо.

"Серед останків одного з бійців виявилася книжка червоноармійця, яка дуже добре зберіглася. Там повинні бути всі дані про солдата, що дозволить знайти його рідних. Більш того, за інформацією в документі можна ідентифікувати всіх загиблих. Якщо, звичайно, в той час архів був складений сумлінно" - зазначила активістка.

Поки важливу знахідку не відкривають, аби вона не розсипалася від старості. Робити це будуть спеціально навчені експерти "Пошук-Дніпро".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...