App Store Google Play

В АНД районі черговий скандал зі шкільним харчуванням

27.09.2016 08:30
В АНД районі черговий скандал зі шкільним харчуванням

В Амур-Нижньодніпровському районі Дніпра - скандал. Школярів годує фірма, яка не може надати сертифікати на свою продукцію. І, судячи з усього, виграла тендер, надавши до тендерного комітету неправдиві дані. У районному відділі освіти ситуацію коментувати не бажають. Більш того, забороняють директорам шкіл показувати договори на поставку продукції. Але ГУ Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів у Дніпропетровській області вже передало моніторингові документи в прокуратуру. Тим часом, Антимонопольний комітет скасував результати конкурсу. Про це повідомляють на офіційному сайті Zabeba.li, передає Дніпроград.

Подібний скандал в АНД-районі спалахнув півроку тому з фірмою «Ліра Трейдинг». Тоді діти на кілька днів пішли на вимушені канікули. Але, як показує практика, чиновники з райвно не зробили висновків. Черговий тендер на організацію шкільного харчування виграла компанія з ще більш сумнівною репутацією.

Під час літніх канікул в райвно провели новий тендер і за результатами торгів віддали школи на відкуп ТОВ «Лідер-Вест». Саме з цією фірмою уклали контракти ряд шкіл. Забеба, навідавшись у СШ № 44, переконалася, що договір дійсно існує. Однак показувати його деталі в школі не бажають. Директор Тетяна Онопрієнко не оприлюднює договір за порадою райвно. Чому?

shkola

Минулого тижня керівник ГУ Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів у Дніпропетровській області Андрій Кондратьєв повідомив, що в ході перевірки співробітники головного управління з'ясували, що продукція постачальника не сертифікована. Забеба зв'язалася з Андрієм Юрійовичем і з'ясувала подробиці ситуації, що склалася.

«На сьогоднішній день у перевіряючих є два способи опинитися в школі. Перший - за планом, який встановлює Мінекономрозвитку. На сьогодні в цьому плані жодної школи немає. І другий шлях - коли приходить скарга від дорослих, і ми йдемо з'ясовувати цю ситуацію вже постфактум. За цими дев'ятьма школам (де виявили продукцію без сертифікації) здійснювалися моніторингові візити. На гарячу лінію надійшло понад десяток звернень батьків з приводу неякісного харчування. У зв'язку з цим ми були змушені вийти на ці об'єкти, зафіксувати порушення. Ми поінформували про це обласну прокуратуру і працюємо над отриманням офіційного доручення по здійсненню перевірки, а не моніторингового візиту з метою того, щоб вживати заходів, які передбачені чинним законодавством », - розповів Андрій Кондратьєв.

Журналісти також без спеціального дозволу не змогли зафіксувати те, що відбувається в їдальні. Хоча, за твердженням директора СШ № 44, в школі торгують виключно гарячою їжею власного приготування.

Ми вирішили з'ясувати, хто ж з нового навчального року годує дітей в АНД-районі. Статутний капітал фірми - тисяча гривень. Причому нинішній директор і кінцевий бенефіціар - Віталій Баланчук - вніс 450 гривень. Зареєстровано підприємство в Новомосковську.

bezy-myanny-j

 

Окрім документів, які направив в прокуратуру держорган Андрія Кондратьєва, фірмою ТОВ «Лідер-Вест» зацікавилася прокуратура. Прокурор місцевої прокуратури № 1 О.Федик отримав дозвіл на перевірку документації на поставку харчування.

У судовій ухвалі стверджується, що посадові особи ТОВ «Лідер-Вест» надали завідомо неправдиві офіційні документи в комітет конкурсних торгів відділу освіти АНД райради. Ці дані стали підставою для укладення договору на поставку послуг організації харчування учнів школи №21 АНД-району. 23.08.2016 за цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 366 КК України.

uk

В ході досудового розслідування виявлено, що своїм рішенням комітет конкурсних торгів відділу освіти АНД району занизив норму виходу рибних і м'ясних страв. І це дало можливість фірмі «Лідер Вест» виграти тендер.

Варто відзначити, що Антимонопольний комітет також звернув увагу на закупівлю. 20 вересня постійно діюча адміністративна колегія АМКУ з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель прийняла рішення зобов'язати районний відділ освіти скасувати результати торгів.

У минулому році в результаті тендерного скандалу з харчуванням школярі АНД району ходили на незаплановані канікули. А як буде в цьому році?

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Масштаби еміграції з України вражають не тільки нас, а і європейську спільноту. Протягом останніх років для українців бажання виїхати на заробітки стало домінуючою ідеєю. Особливо це помітно серед мол...
Ярема ГАЛАЙДА

Хто кому переможець

Во, тввваю ж маму нехай. Навіть не знаю, що і сказати. Точніше знаю, але воно якось усе з області зоофілії та ненормативної лексики.Сиджу оце, гортаю стрічку новин аж тут, опа-на! Бачу ще раз розпрекр...
"Вийду с самогоном вєсной на цвєтущій пагост...І в честь сваіх радних праізнєсу я тост!"©Проголосую за того міського голову (чи кандидата), який побудує і запустить в експлуатацію в Дніпрі кремат...
Не хотів писати цей пост. Та оці навколофутбольні срачі, цькування солдатика через фотку з хіпстерами і, останній цвях у голову, Міністерство ветеранів добили мене остаточно.Сидів позавчора у кафешці,...