App Store Google Play

Державні хіміки перевели на шотландську прокладку 43 мільйони, купивши неіснуюче обладнання

27.09.2016 13:20
Державні хіміки перевели на шотландську прокладку 43 мільйони, купивши неіснуюче обладнання

Службові особи ДП «Український державний науково-дослідний і проектний інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу» (УкрДІАП) скоїли розтрату майна зазначеного державного підприємства шляхом закупівлі обладнання у «Fukuyama Invest LP» (Шотландія), яке фактично на територію України не надходило. Про це свідчить ухвала Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 20 вересня.

Держфінінспекція в Дніпропетровській області торік провела аудит діяльності ДП «УкрДІАП» (Дніпропетровська обл.), під час якого встановила закупівлю обладнання, яке фінансовим планом підприємства не передбачалося. Протягом червня-жовтня 2014 року держпідприємство сплатило шотландській компанії майже 43 млн грн.

Для закупівлі УкрДІАП вилучило 56% обігових коштів, в результаті чого майже вдвічі зросла кредиторська заборгованість підприємства по розрахунках з іншими контрагентами за товари, роботи, послуги. Таким чином, підприємство понесло збитки у великому розмірі.

Суд надав слідчим доступ до банківських рахунків держпідприємства і всіх операцій по них у банках «Надра», «УкрСиббанк», «Сбєрбанк», «Фінексбанк», АКБ «Новий» і «ПУМБ».

Станом на 2014 рік ДП «УкрДІАП» очолював Олександр Барабаш. Він контролював ПП «Нітрохім Інжинірінг», яке причетне до виведення державних коштів з УДП «Укрхімтрансаміак» та ДП «УкрДІАП». З лютого цього року ПП ліквідується.

Компанія «Fukuyama Invest LP» (Единбург) була зареєстрована у квітні 2013 року. На даний час її статус значиться як «активний». Жодних даних про директорів чи засновників шотландської компанії у відкритому британському реєстрі не вказано.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...