App Store Google Play

Державні хіміки перевели на шотландську прокладку 43 мільйони, купивши неіснуюче обладнання

27.09.2016 13:20
Державні хіміки перевели на шотландську прокладку 43 мільйони, купивши неіснуюче обладнання

Службові особи ДП «Український державний науково-дослідний і проектний інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу» (УкрДІАП) скоїли розтрату майна зазначеного державного підприємства шляхом закупівлі обладнання у «Fukuyama Invest LP» (Шотландія), яке фактично на територію України не надходило. Про це свідчить ухвала Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 20 вересня.

Держфінінспекція в Дніпропетровській області торік провела аудит діяльності ДП «УкрДІАП» (Дніпропетровська обл.), під час якого встановила закупівлю обладнання, яке фінансовим планом підприємства не передбачалося. Протягом червня-жовтня 2014 року держпідприємство сплатило шотландській компанії майже 43 млн грн.

Для закупівлі УкрДІАП вилучило 56% обігових коштів, в результаті чого майже вдвічі зросла кредиторська заборгованість підприємства по розрахунках з іншими контрагентами за товари, роботи, послуги. Таким чином, підприємство понесло збитки у великому розмірі.

Суд надав слідчим доступ до банківських рахунків держпідприємства і всіх операцій по них у банках «Надра», «УкрСиббанк», «Сбєрбанк», «Фінексбанк», АКБ «Новий» і «ПУМБ».

Станом на 2014 рік ДП «УкрДІАП» очолював Олександр Барабаш. Він контролював ПП «Нітрохім Інжинірінг», яке причетне до виведення державних коштів з УДП «Укрхімтрансаміак» та ДП «УкрДІАП». З лютого цього року ПП ліквідується.

Компанія «Fukuyama Invest LP» (Единбург) була зареєстрована у квітні 2013 року. На даний час її статус значиться як «активний». Жодних даних про директорів чи засновників шотландської компанії у відкритому британському реєстрі не вказано.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...
Ярема ГАЛАЙДА

Про акції і провокації

Вчора не зміг прийти на мітинг «Свободу полоненим», бо приїхав до міста лише сьогодні рано вранці.Але, дякувати Кирилл Дороленко, сьогодні акція продовжилась біля «парку ракет»...
Антон МОРОЗ

Футбол поза спортом

Великий футбол, як і будь-який великий спорт, був, є і буде частиною політичних ігор. Варто лише зануритися у події минулого століття і побачити, що переважна частина масштабних змагань перетворювался...