App Store Google Play

У Дніпрі обговорили, якою має бути Алея пам’яті загиблих героїв Революції Гідності та воїнів АТО

26.09.2016 15:20
У Дніпрі обговорили, якою має бути Алея пам’яті загиблих героїв Революції Гідності та воїнів АТО

Алею пам'яті загиблих героїв Революції Гідності та воїнів АТО планують реконструювати. Якій їй бути, громадськість обговорювала під час засідання дискусійного клубу «DNIPRO LIVE», організованого Дніпропетровською ОДА. Люди вважають, майбутній меморіальний комплекс має уособлювати спомин про загиблих героїв і стати місцем паломництва всіх жителів Дніпропетровщини.

Активісти області вп’яте зібралися на засідання дискусійного клубу «DNIPRO LIVE». Цього разу за «круглим столом» дискутували про Алею пам’яті поблизу облдержадміністрації, яку планують реконструювати.

«Який вигляд повинна мати Алея, вирішують люди. Дослухаємося до думок АТОшників, громадських організацій міст та районів області. Ми переглянули чимало проектів – зупинилися на одному. Згідно з ним, плануємо створити меморіальний комплекс за європейськими стандартами. Він має знаходитися на жвавому перехресті і притягувати якомога більше людей. Тут кожен зможе відчути свою причетність до історії, побути наодинці зі своїми роздумами», – підкреслив голова Всеукраїнської спілки воїнів АТО Іван Начовний.

На думку АТОшника, члена правління громадської організації «20-й легіон» Дмитра Кошки, проект непоганий. Та як задумка виглядатиме в реальності, поки що не береться оцінювати.

«На мій погляд, Алея має бути виконана на кшталт американських меморіальних майданчиків. Людина прийшла, доторкнулася до стели і залишилася сам на сам зі своїми спогадами. Як на мене, фото є недоречними: обличчя загиблих героїв деморалізуватимуть. Хочеться, щоб це місце стало пам’ятним не тільки для родичів загиблих, а й для всіх жителів області. Адже війна торкнулася кожного з нас», – каже чоловік.

Підтримує проект майбутньої Алеї пам’яті і представник ГО «Ветеранів АТО та учасників бойових дій Синельниківщини» Олександр Аксьонов. «Вважаю проект вдалим. На Алеї розмістять антивандальні скляні стели з підсвіткою, розвернуть її в бік центрального парку. Такий меморіал зараз на часі. Хлопці полягли – і спомин про них має бути увічнений. Їх, на жаль, уже не вернеш, та ми, живі, не повинні забувати їхній подвиг», – упевнений громадський активіст.

Розділяє думку колеги і Микола Кравцов: «Ідея вражає. Від нашої організації гарантуємо будь-яку підтримку».

Голова громадської організації «Суспільство проти свавілля» Едуард Сичевський ідею меморіалу також схвалює. Та має деякі доповнення до архітектурної композиції:«Поблизу Алеї слід встановити декілька лав, аби було куди присісти. Адже сюди приходитимуть люди з різним емоційним станом», – вважає він.

У керівника громадської організації «Майдан Січеслав-Дніпро» Віктора Романенка власна точка зору на майбутню Алею:

«Сьогодні всі розуміють необхідність благоустрою Алеї. Тому треба працювати конструктивно. У цьому питанні дуже важливо не нехтувати думкою професіоналів. Проект повинен гармонійно вписуватися в архітектуру міста».

Приєднатися до обговорення проекту і озвучити свою думку може будь-хто. Пропозиції можна опускати у спеціальну скриньку, що встановлена у Дніпропетровській ОДА.

Побачити проект майбутньої Алеї пам’яті можна тут.

Це вже п’яте засідання дискусійного клубу «DNIPRO LIVE». Перше відбулося у травні.

Ідея клубу проста – всі бажаючі можуть долучитися до діалогу з представниками ОДА, підняти актуальні питання, висловити власну точку зору. Такий формат допомагає ефективно співпрацювати владі та громадськості. Наступна зустріч – за місяць.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро ніяк не оговтається від підвищення вартості проїзду на маршрутках. Відтепер вона складає всі 7 гривень! При цьому абсолютно не залежно від якості автобуса і довжини маршрута. А найгір...
Нє, ну от сидів, нікого не займав два дні. Не бухтів би й далі.Встав собі зранечку пішов і разом з сусідом розгріб доріжку під під‘їздом, потім - оскільки у сусіда гараж у дворі і треба якось ви...
Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...