App Store Google Play

У Дніпрі активізується будівництво нових об'єктів

19.09.2016 18:20
У Дніпрі активізується будівництво нових об'єктів

 На останньому засіданні містобудівної ради було розглянуто 4 нових проекти. 

Одним з них став 17-поверховий житловий будинок на Єфремова.

Містобудівна рада повторно розглянула проект будівництва житлового будинку в центрі Дніпра по вулиці Єфремова (кол. Ворошилова), 20-24, виконаний архітектором Вадимом Козловим. На минулому засіданні проект отримав масу зауважень і був відправлений на доопрацювання.

Тепер за затвердженим проектом висота комплексу знизилася майже вдвічі, і будівля стала 9-поверховою. Також, з урахуванням поправок будівлю було «відсунуто» вглиб кварталу з відступами по фасаду, що дозволило комплексу більш органічно вписатися в існуюче архітектурне середовище.

Наступним розглянутим проектом буу житловий будинок по вулиці Тітова. Планується будівництво 10-поверхового 2-секційного будинку з адміністративними приміщеннями та підземним паркінгом. Пропозицію щодо розміщення такого об'єкта представили молоді архітектори Юрій Базаренко і Олександр Зєров.

Один з архітекторів зазначив, що будівля займає більше половини земельної ділянки і не залишає достатнього місця для дитячих майданчиків. Підземний паркінг звільняє територію і дозволяє розмістити на даху місце для дитячих ігор. Як уточнив Олександр Зєров, паркінг буде одноповерховим, на 30 автомобілів, крім того, передбачена невелика гостьова автостоянка. Брак паркомісць буде компенсувати розташований поблизу паркінг на території ТЦ «Аполо».

Що стосується самого житлового будинку, то він буде цегляним, і розрахований майже на 300 жителів. У двох секціях розміститься недороге звичайне житло.

Проект викликав багато запитань у членів містобудівної ради, починаючи з організації проїздів до будівлі і закінчуючи архітектурою комплексу. Сподобалася членам містобудівної ради тільки невисока поверховість будівлі, що не суперечить забудові цього кварталу.

Головний архітектор Дніпра Дмитро Волик зазначив, що є серйозні технічні моменти, які необхідно вирішити проектувальникам.

"Чи хороший це будинок - питання. Але те, що він може бути на цій території, з урахуванням висловлених побажань, - безсумнівно", - підсумував головний архітектор міста.

Ще одним проектом, на який звернули увагу під час засідання став величезний торгово-офісний комплекс в районі вулиці Святослава Хороброго (Чкалова), 20. Ескіз такого комплексу запропонував на засіданні містобудівної ради архітектор Олег Щукін.

Комплекс вражає своєю масштабностью - при розмірах 42 м на 66 м він буде займати половину кварталу. На першому поверсі комплексу мають розташуватися магазини і підприємства, 2-6 поверхи будуть віддані під офіси з відкритим простором. Запроектований і 3-рівневий підземний паркінг.

Проект викликав бурхливу реакцію у членів містобудівної ради. Перш за все, вони відзначили зайву масивність об'єкта. Такий обсяг пригнічує навколишню забудову, впевнені архітектори.

Комплекс знаходиться в історичному ареалі. Це диктує жорсткі обмеження параметрів при розміщенні нових об'єктів. І хоча проектувальники запевняють, що вони намагаються  гуманно підійти до історичного середовища і навіть спробували включити історичну складову в інтер'єр фасаду будівлі, це не врятувало становища - об'єкт виглядає занадто масивним і монолітним, і не перегукується з історичною забудовою.

 «Своїм обсягом об'єкт практично знищує прилеглі будівлі», - вважає Олександр Бердик і пропонує знизити поверховість будівлі і попрацювати над пластикою фасаду, що дозволить створити гру обсягу і позбавить від монолітності. У той же час архітектор Олена Вандюк вважає, що оптимальна висота будівлі на цій ділянці - 6 поверхів.

На думку головного архітектора Дніпра, зауваження, висловлені членами містобудівної ради, цілком виправдані - комплекс повинен стримати свою яскравість і стати більш простим, гуманним і нейтральним.

У підсумку проект офісного комплексу був відправлений на доопрацювання.

Незабаром в районі вулиць Київська і Тіниста обіцяє з'явитися продуктовий магазин рівня «економ», який буде обслуговувати жителів розташованої поруч садибної забудови. Автором проекту став Михайлов Аліпов.

Майбутній гастроном являє собою одноповерхову будівлю з торговою площею 400 кв. м., також передбачається невеличкий паркінг на 10 автомобілів.

Можливість розміщення магазину вже обговорили з мешканцями майбутньої забудови - вони не проти будівництва тут торгового об'єкта.

Автор проекту вважає, що поява нового торгового будівлі дасть поштовх розвитку цього депресивного району.

Проект не отримав принципових заперечень і з урахуванням зауважень був рекомендований для подальшого проектування.Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Наше суспільство ще не готове для дозволу на вільне володіння автомобілем.Між тим, на руках у людей накопичилася значна кількість автомобілів - як легальних, так і ні (у тому рахунку, завезених із зон...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...
Кривий Ріг найбільше з міст України, котре не є обласним центром. Населення міста - 637 550 мешканців, а бюджет понад 5 мільярдів гривень. Однак у виконавчому комітеті Кривого Рогу немає жодного...