App Store Google Play

Програма підтримки ОСМД опинилася під загрозою

19.09.2016 14:20
Програма підтримки ОСМД опинилася під загрозою

Нещодавно на сайті Дніпровської міськради опублікували остаточні списки переможців конкурсу за програмою підтримки будинків ОСББ та ЖБК. Але депутат Олександр Лигін на прес-конференції у Zabebа.li  заявив, що бути впевненим, що ці списки є легітимними не можна. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

За словами Олександра Лигіна, в першу чергу списки переможців повинні бути підписані міським головою.

«За правилами програми, список переможців має бути затверджений мером міста. Те, що ви бачите зараз на сайті міської ради це простий список, в якому немає ані підписів, ані печаток. Він вивішений на офіційному сайті, але хто несе за цю інформацію політичну та службову відповідальність досі невідомо», - розповів депутат.

Тож по суті це означає, що списки можуть ще раз піддатися коригуванню. Адже на сайті опублікована вже третя версія переможців, і в останню версію кілька будинків з першого списку не ввійшли, зате увійшли будинки, які запропонували менший відсоток співфінансування. Заявки на компенсацію відсотків за кредитами взагалі не розглядалися.

«Теоретично, переможці з першого списку можуть звернутися в суд і будуть праві», - зазначив Лигін.

Другий момент, який може звести нанівець реформаторське починання - ОСББ залишили один на один з Prozorro.

«У програмі сприяння діяльності ОСББ і ЖБК в багатоквартирних будинках Дніпра на 2016-2020 р.р. записано, що організовувати торги повинен Департамент житлового господарства міськради. Але в останній момент його директор Владислав Грицай заявив, що департамент цим займатися не буде. Сам він зараз у відпустці», - повідомив експерт.

Тож, торги по Prozorro департамент скидає на ОСББ, явно розраховуючи, що люди не впораються, адже 100% заявок має проходити через Prozorro.

«Я не можу сказати, що ми закрили на це очі. У п'ятницю в ОДА організація «Громадський контроль» в особі Дениса Селіна провела перший семінар серед керівників ОСББ і ЖБК по роботі в системі. Але якщо ми хочемо, щоб програма запрацювала в цьому році, громадських зусиль та завзяття ОСББ недостатньо. І це прихований внутрішній саботаж, з розрахунком, що люди не впораються. Якщо ми залишимо ОСББ один на один з Prozorro, програму не буде виконано. Аби навчити людей, потрібен час», - заявив Олександр Лигін.

Депутат наголосив, що людей не лякає тема з Prozorro і вони готові навчатися, адже на першому семінарі для ОСББ і ЖБК було дуже багато охочих.

"Я дуже сподіваюсь на здоровий глузд наших чиновників. Якщо ця програма не спрацює, то це прямий показник реформування нашого міського господарства, а саме - яскравий приклад того, як реформи не відбуваються", - підсумував Лигін.

Теги: ОСББ, ЖБК, ProZorro

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...
Ярема ГАЛАЙДА

Про акції і провокації

Вчора не зміг прийти на мітинг «Свободу полоненим», бо приїхав до міста лише сьогодні рано вранці.Але, дякувати Кирилл Дороленко, сьогодні акція продовжилась біля «парку ракет»...
Антон МОРОЗ

Футбол поза спортом

Великий футбол, як і будь-який великий спорт, був, є і буде частиною політичних ігор. Варто лише зануритися у події минулого століття і побачити, що переважна частина масштабних змагань перетворювался...