App Store Google Play

Час переглянути міф про 240 років існування міста, - нардеп від Дніпра Андрій Денисенко

19.09.2016 11:00
Час переглянути міф про 240 років існування міста, - нардеп від Дніпра Андрій Денисенко

Про новий, старий і забутий Дніпро як місто з тисячолітньою історією, пише своїй сторінці у Facebook народний депутат Андрій Денисенко, передає Дніпроград.

Денисенко нагадує своїм читачам, що байка про 240 років історії Дніпра і заснування Катериною - останній недобитий міф імперії, останній штучний намул на справжніх джерелах нашої історії.

"Протягом останніх років боротьби українців за незалежність були геть розвінчані і впали московські імперські міфи, якими окупанти з часів першого руйнування Січі Петром І намагалися приспати і задушити вільний дух нашого степу, - наголосив нардеп. - І в серцевині яких стояло моє рідне місто, перероблюване загарбниками під себе, але так і не перекуте в Єкатєрінаслав-Днєпрапєтровск, колоніальний форпост, покликаний усмирити запорозьку вольницю", - наголосив народний обранець.

Як відомо, Пересічин — головне городище слов'янського племені Уличів, розташоване при впадінні річки Самари в Дніпро, вперше згадується в 940 році. Місто на Ігренському острові було зруйноване татарами, та його мешканці відійшли вище за течією Самари, де відновили перевіз. Серед його будівничих і мешканців - козаки-запорожці, бродники, лоцмани, уличі, анти, печеніги, варяги, євреї і половці.

У 1645 році це місто згадується як Новий Кодак, у 1635 як Кодак, у 1524 як Стара Самарь. Тож за різними даними археологічних й історичних досліджень Дніпру і його предтечам до 1200 років, він старший за Москву і появу російського народу.

Також народний обранець розмістив фото сучасного вигляду місця, де колись жили уличі - "дуже красивого і сакрального по суті місця, звідки бере свій початок сучасний мільйонний Дніпро".

"Тут, на піщаних пагорбах острова Чаплі на пересіченні Дніпра і Самари, у 9-13 століттях стояв город Пересічень, центр слов'янського племінного союзу уличів, який за кількістю мешканців і площею дорівнював князівському Переяславу і який дав першопоштовх життю нашого міста та, імовірно, назві Січі. Власне, ніяких див, просто трохи призабутого, але вічного життя", - наголосив нардеп, історик за освітою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Електротранспорт у Дніпрі та й по всій України є збитковими. Окрім низьких тарифів на перевезення та чималої кількість пільговиків, однією з найбільших проблем, яка робить перевезення н...
19 січня у свято Водохреща щороку традиційно сотні дніпрян йдуть пірнати у ополонку, чи просто забігати у крижану воду, якщо вже так склалися погодні умови. Не виключенням став і 2018 рік. Вважається,...
Мав за три останні дні кілька телефонних бесід . Скажімо так: напружених. З матюками, взаємними посилами куди подалі, незрозумілими звинуваченнями, дивними вимогами та претензіями. Де у кого навіть ви...
Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...