App Store Google Play

Час переглянути міф про 240 років існування міста, - нардеп від Дніпра Андрій Денисенко

19.09.2016 11:00
Час переглянути міф про 240 років існування міста, - нардеп від Дніпра Андрій Денисенко

Про новий, старий і забутий Дніпро як місто з тисячолітньою історією, пише своїй сторінці у Facebook народний депутат Андрій Денисенко, передає Дніпроград.

Денисенко нагадує своїм читачам, що байка про 240 років історії Дніпра і заснування Катериною - останній недобитий міф імперії, останній штучний намул на справжніх джерелах нашої історії.

"Протягом останніх років боротьби українців за незалежність були геть розвінчані і впали московські імперські міфи, якими окупанти з часів першого руйнування Січі Петром І намагалися приспати і задушити вільний дух нашого степу, - наголосив нардеп. - І в серцевині яких стояло моє рідне місто, перероблюване загарбниками під себе, але так і не перекуте в Єкатєрінаслав-Днєпрапєтровск, колоніальний форпост, покликаний усмирити запорозьку вольницю", - наголосив народний обранець.

Як відомо, Пересічин — головне городище слов'янського племені Уличів, розташоване при впадінні річки Самари в Дніпро, вперше згадується в 940 році. Місто на Ігренському острові було зруйноване татарами, та його мешканці відійшли вище за течією Самари, де відновили перевіз. Серед його будівничих і мешканців - козаки-запорожці, бродники, лоцмани, уличі, анти, печеніги, варяги, євреї і половці.

У 1645 році це місто згадується як Новий Кодак, у 1635 як Кодак, у 1524 як Стара Самарь. Тож за різними даними археологічних й історичних досліджень Дніпру і його предтечам до 1200 років, він старший за Москву і появу російського народу.

Також народний обранець розмістив фото сучасного вигляду місця, де колись жили уличі - "дуже красивого і сакрального по суті місця, звідки бере свій початок сучасний мільйонний Дніпро".

"Тут, на піщаних пагорбах острова Чаплі на пересіченні Дніпра і Самари, у 9-13 століттях стояв город Пересічень, центр слов'янського племінного союзу уличів, який за кількістю мешканців і площею дорівнював князівському Переяславу і який дав першопоштовх життю нашого міста та, імовірно, назві Січі. Власне, ніяких див, просто трохи призабутого, але вічного життя", - наголосив нардеп, історик за освітою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Розчарування – відчуття, що не перестає переслідувати українців з року в рік. Чергове розчарування з присмаком зради відчули і дніпряни. У 2015-му був прилив енергії та віри, впевненості, що нар...
…ще не вмерла козацька сила, ще не згинуло козацтво! Воно розвинеться пишним квітом по землі, воно розіллється широкою повінню по всьому світу й буде жити, буде гріти серце наших дітей, покисто...
Масштаби еміграції з України вражають не тільки нас, а і європейську спільноту. Протягом останніх років для українців бажання виїхати на заробітки стало домінуючою ідеєю. Особливо це помітно серед мол...
Ярема ГАЛАЙДА

Хто кому переможець

Во, тввваю ж маму нехай. Навіть не знаю, що і сказати. Точніше знаю, але воно якось усе з області зоофілії та ненормативної лексики.Сиджу оце, гортаю стрічку новин аж тут, опа-на! Бачу ще раз розпрекр...