App Store Google Play

Як колишня влада Дніпра обкрадала власність

18.09.2016 09:45
Як колишня влада Дніпра обкрадала власність

У Дніпрі тривають баталії навколо об'єктів, які за прописаними схемами вивели з державної або комунальної форми власності в приватне володіння. У махінаціях з передачі будівель в приватні руки були причетні вищі посадові особи муніципальної влади. Сьогодні в обласній прокуратурі оприлюднили їхні імена. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Zabeba.li.

Згідно з даними, які оприлюднив 16 вересня перший заступник прокурора Дніпропетровської області Роман Сосков, лише протягом поточного року прокурори пред'явили позовів з питань захисту інтересів держави на суму близько 528 млн грн. Реально за судовими позовами повернули близько 403 млн грн, 208 об'єктів державної і комунальної власності. Загальна їх площа - близько 28 тис. м2.

Це що стосується сухих цифр статистики. Якщо подивитися на картинку, які об'єкти виводили в приватну власність, стає і смішно, і прикро.

Зокрема, змінили форму власності приміщення держпідприємства "Науково-дослідний інститут трубної промисловості ім. Я. Ю. Осади".

Варто відзначити, що за даними облпрокуратури Трубний інститут є єдиним розробником і носієм технології виготовлення власного ядерного палива для АЕС в частині корпусів топлівовиделяющего елемента (головний конструктивний елемент активної зони гетерогенного ядерного реактора, що містить ядерне паливо). Також Трубний інститут займався виготовленням стовбурів для реактивних систем залпового вогню "Град", "Смерч" і "Ураган".

З майна територіальної громади в приватні руки передали будівлю центру дозвільних процедур "Єдине вікно", приміщення військкомату, РАГСу, відділу міграції АНД району, дитячий садок, станції швидкої допомоги, управління казначейської служби, державних нотаріальних контор, державного нотаріального архіву, відділень Ощадбанку і Укрпошти. В цілому більше 230 об'єктів. 

Перший заступник прокурора Дніпропетровської області Роман Сосков вказує на осіб, які можуть бути причетні до відчуження деяких об'єктів державної і комунальної форм власності. Він вважає за краще не озвучувати прізвища на камеру, а говорить, що з ними можна ознайомитися на фотослайді документа.

Серед них значаться колишні глави постійних комісій міськради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Віталій Момот та з питань комунальної власності Геннадій Гуфман.

Також фігурантами скандалу є колишній перший віце-мер Анатолій Крупський, чия справа, за словами першого заступника прокурора області, вже передано до суду, і колишній заступник мера Володимир Медведчук.

Також варто зазначити, що балансоутримувачем безлічі проблемних об'єктів було комунальне підприємство "Спеціалізована ремонтно-будівельна дільниця". За даними облпрокуратури, вперше питання у правоохоронців до комунального підприємства виникли ще в 2013 році, коли розглядали справу про його банкрутство. У той же час його ліквідацією вирішили зайнятися лише в поточному році. Приєднати проблемне підприємство вирішили до новоствореного КП "Міські активи". Тоді ліквідаційна комісія разом з правоохоронцями не могла знайти не тільки керівництво КП, а й більшість документів.

У той же час в сьогоднішньому коментарі голова ліквідаційної комісії Олена Турчак повідомила, що документи в повному обсязі не відновлені, керівництво "Спеціалізована ремонтно-будівельна дільниця" так і не знайдено. У той же час процес об'єднання практично завершено і незабаром КП "СРБУ" має увійти до складу нового комунального підприємства.

І нарешті, відповідаючи на питання, чи будуть притягнуті до відповідальності не тільки ті, хто продавав, а й ті, хто купував об'єкти комунальної власності, перший заступник прокурора області Роман Сосков сказав, що всі факти, що стосуються купівлі-продажу, встановить суд.

"Якщо об'єкти були продані внаслідок незаконних дій, вони будуть повернуті. Навіть якщо особи є добросовісними набувачами", - підсумував Роман

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...