App Store Google Play

В центрі Дніпра відбувся перфоманс на "заборонену тему"

18.09.2016 10:30
В центрі Дніпра відбувся перфоманс на "заборонену тему"

Учора акцією-перфомансом активістки закликали не виправдовувати гендерне насильство. Про це повідомляють на Depo.ua, передає Дніпроград.

Участь в акції взяли 17 активісток та активіст - представник ООН в Україні. Вони вишикувалия в коло, в центрі якого знаходився манекен - умовна жертва насильства. Колом учасниці спершу відгороджували її від суспільства, а потім розвернулися обличчям до перехожих. Кожна тримала у руках свій плакат із гаслом: "Б'є значить сяде", "Заявити про насиллля - не соромно", "Можу. Хочу. Буду", "Не вирішуй за мене" тощо.

Ідея полягала у приверненні уваги до проблем насильства над жінками, його замовчування та перекидання провини на саму жертву. 

"Спочатку ми були дещо перелякані, бо не були впевнені, як суспільство сприйме, чи підписуватимуться під нашим зверненням. Бо тема є гострою для тих, хто з нею стикається, і табуйованою у середовищі тих, хто є причиною гендерного насильства і толерує його. Але все пройшло гладко, ми були яскраві, думаю, ще кілька днів це буде обговорюватися. А чи ми зрушили проблему - буде видно згодом", - розповіла співорганізаторка акції Марина Давидова. 

В центрі Дніпра відбувся перфоманс на "заборонену тему" - фото 1

Частиною акцію був збір підписів під зверненням до голови Дніпорпетровської облдежадміністрації про створення центрів та гарячої лінії підтримки жертв гендерного насильства. За час акції зібрали близько ста підписів. 

"Перехожі реагували неоднозначно. Наприклад, були дві літні жінки, які казали, що ніякого насильства немає. Чоловіки, які були з жінками, більш позитивно реагували, підписували. Але була компанія хлопців, які казали: "Та що ви нам розказуєте..." Бо підписатися для них було типу не по-чоловічому", - розповіла співорганізаторка, координаторка проектів "Гендерного Клубу Дніпро" Ольга Полякова. 

В центрі Дніпра відбувся перфоманс на "заборонену тему" - фото 2

На свій запит до поліції вона отримала інформацію, що щодоби до правоохоронців у Дніпрі звертаються 29 жертв домашнього насильства. Активістки передали поліцейським контакти тих організації, які уже працюють з жертвами такого насильства для подальшої взаємодії. 

 

 Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...
Кривий Ріг найбільше з міст України, котре не є обласним центром. Населення міста - 637 550 мешканців, а бюджет понад 5 мільярдів гривень. Однак у виконавчому комітеті Кривого Рогу немає жодного...
Ігор КУЛІКОВСЬКИЙ

Мир дому твоему

Вчора відкрився 91-й сезон "Дніпропетровського Академічного Театру драми і комедії".Традиційно - "Мир дому твоему".І від тих бійців (та бійчинь)) АТО, добровольців та польових медиків, їх супутників,...