App Store Google Play

В центрі Дніпра відбувся перфоманс на "заборонену тему"

18.09.2016 10:30
В центрі Дніпра відбувся перфоманс на "заборонену тему"

Учора акцією-перфомансом активістки закликали не виправдовувати гендерне насильство. Про це повідомляють на Depo.ua, передає Дніпроград.

Участь в акції взяли 17 активісток та активіст - представник ООН в Україні. Вони вишикувалия в коло, в центрі якого знаходився манекен - умовна жертва насильства. Колом учасниці спершу відгороджували її від суспільства, а потім розвернулися обличчям до перехожих. Кожна тримала у руках свій плакат із гаслом: "Б'є значить сяде", "Заявити про насиллля - не соромно", "Можу. Хочу. Буду", "Не вирішуй за мене" тощо.

Ідея полягала у приверненні уваги до проблем насильства над жінками, його замовчування та перекидання провини на саму жертву. 

"Спочатку ми були дещо перелякані, бо не були впевнені, як суспільство сприйме, чи підписуватимуться під нашим зверненням. Бо тема є гострою для тих, хто з нею стикається, і табуйованою у середовищі тих, хто є причиною гендерного насильства і толерує його. Але все пройшло гладко, ми були яскраві, думаю, ще кілька днів це буде обговорюватися. А чи ми зрушили проблему - буде видно згодом", - розповіла співорганізаторка акції Марина Давидова. 

В центрі Дніпра відбувся перфоманс на "заборонену тему" - фото 1

Частиною акцію був збір підписів під зверненням до голови Дніпорпетровської облдежадміністрації про створення центрів та гарячої лінії підтримки жертв гендерного насильства. За час акції зібрали близько ста підписів. 

"Перехожі реагували неоднозначно. Наприклад, були дві літні жінки, які казали, що ніякого насильства немає. Чоловіки, які були з жінками, більш позитивно реагували, підписували. Але була компанія хлопців, які казали: "Та що ви нам розказуєте..." Бо підписатися для них було типу не по-чоловічому", - розповіла співорганізаторка, координаторка проектів "Гендерного Клубу Дніпро" Ольга Полякова. 

В центрі Дніпра відбувся перфоманс на "заборонену тему" - фото 2

На свій запит до поліції вона отримала інформацію, що щодоби до правоохоронців у Дніпрі звертаються 29 жертв домашнього насильства. Активістки передали поліцейським контакти тих організації, які уже працюють з жертвами такого насильства для подальшої взаємодії. 

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...