App Store Google Play

«Петриківський дивоцвіт»: українцем бути модно!

17.09.2016 20:00
«Петриківський дивоцвіт»: українцем бути модно!

Сьогодні, 17 вересня, відбулося справжнє українське свято «Петриківський дивоцвіт». Із самого ранку і до вечора виступали запрошені творчі колективи: співали, танцювали, влаштовували театралізовані дійства. Про це повідомляє Дніпроград із місця подій.

Представляли свої майстерні усі райони Дніпропетровської області, а також деякі - Полтавської. По вулиці Петра Калнишевського розташували величезну алею смаколиків й найкращих українських виробів.

«Я давно працюю у творчій групі, викладаю у школі, а на такі великі свята малюю від душі й показую на що здатна, - наголосила майстер петриківського розпису Юлія Нагай. – На Сході України продовжується війна… Але я вдячна за те, що ми маємо змогу влаштовувати тут таке грандіозне свято, демонструвати красу, яку створили власноруч. В мене крається серце, бо поруч чиїсь сини з автоматами захищають нас. Я б воліла, аби наші діти ніколи не знали війни!»

Організатор флеш-мобу Ніна Ростовська розповіла: «Наш колектив Дніпропетровського педагогічного коледжу ім. Олеся Гончара вже 6 років займається підготовкою таких танцювальних заходів. Ми працюємо безкоштовно, аби навчити та розважити діток. А найбільша нагорода – це щасливі діти, які вдячні нам за те, що ми робимо. Учні роблять тут, у Петриківці, майстер-класи з виготовлення витинанки, ляльки-мотанки та петриківського розпису».

Сім’я Лілії та Миколи Тереніних вражали відвідувачів своєю колоритністю та щирістю. Вони справжні династійні майстри з випікання короваїв.

«Раніше випікання пляцків було популярним у кожній сім’ї, тепер зручніше з супермаркета купити, розгріти й ковтнути. Але це не правильно! – Зауважив Микола Теренін. –  Існує декілька секретів приготування короваю: треба любити хліб, бо без любові нічогісенько не вийде; плідно й натхненно робити свою справу; підготувати усі технічні умови, максимально наближені до давніх (піч, дрова, глиняний посуд)».

Також гості осіннього фестивалю «Український дивоцвіт» змогли побачити, як справжній козак на вертилі смажить ягня, дізнатися всі сакральні секрети приготування короваю, скуштувати сала, каші, смачних українських вареників та інших етнічних страв. Відвідувачами заходу були не тільки українці, а й іноземці. Тож із впененістю можна сказати: українцем бути модно!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...
Юрій Фоменко

З Днем добровольця!

14 березня День Добровольця.Насправді не так і багато тих, що пішли у перші хвилі на війну. Тоді піхотна рота тримала добрий десяток кілометрів лінії фронта. І щоб там не писали в ФБ і на сайтах нові...
Чи готові ми до тотальної війни? Перші миті 1995 року, середньостатистична російська родина радіє початку нового року. У цей час майкопська бригада разом з іншими підрозділами ЗС РФ перетворюють вулиц...