App Store Google Play

Суперечки навколо Алеї пам'яті: як виглядатиме нова реконструкція

16.09.2016 21:00
Суперечки навколо Алеї пам'яті: як виглядатиме нова реконструкція

Сьогодні, 16 вересня, відбулося громадське обговорення реконструкції Алеї пам'яті загиблих героїв революції Гідності і воїнів АТО. У круглій залі  в Дніпропетровській ОДА зібралися громадські працівники, щоб висловити свою думку щодо реконструкції. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Ідея проекту Алеї належить громадським діячам та учасникам АТО. Нова Алея Пам'яті Героїв з'явиться вже до кінця року. За словами посадовців на її створення не буде витрачено жодної копійки бюджетних грошей, проект реалізують на кошти меценатів. 

"Будемо намагатися  все зробити до Дня захисника України, який 14 жовтня. Якщо не встигнемо, то до 6 грудня, до Дня Збройних Сил", - говорить радник голови в Дніпропетровській ОДА Іван Начовний.

Активістка Вероніка Комісар розповіла, що Алея пам'яті повинна стати не тільки місцем поклоніння подвигу героїв, але загальним священним місцем уроків мужності для багатьох поколінь. 

"Перед авторами проекту та громадськими діячами стоїть складне завдання передати взаємодію сили і чутливості, втрат і оновлення. Відійти від стереотипів монументалізму, зробити алею по-справжньому живою, народним місцем пам'яті дуже непросто, але ми на правильному шляху", - повідомила Вероніка Комісар. 

Керівник департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Дніпропетровської облдержадміністрації Віталій Маласай зазначив, що велися консультації з АТОшниками, від них ніяких зауважень не було, тому у запропонований проект не вносилися зміни.

З боку громадських активістів і волонтерів звучали зауваження. Основне – відсутність фото на монументах.

«Загиблі – особистості, а не рядок у списку. Щодня матері, дружини, сестри і дівчата приходять з фотографіями своїх захисників, рідних, які загинули під час бойових дій - вони хочуть бачити ці фотографії на Алеї пам'яті, а не просто списки».

Також лунали пропозиції щодо розташування входу на Алею з боку будівлі ОДА, і наявність газонів. 

«Не розуміємо, чому зацементувати усе довкола – це гарна ідея. Навпаки, краще зробити зелену зону, створити сквер», - розповіла активістка. 

Зазначимо, що незважаючи на достатню кількість скарг, скринька для пропозицій, встановлена організаторами громадського обговорення, залишилися порожньою.

Тож, Пам'ятний камінь і плити, які зараз розташовані біля ОДА, без змін увійдуть в композицію нової алеї. Центром алеї стане закладний камінь майбутнього пам'ятника. Чотири стели з багатошарового скла з тематичними зображеннями розкажуть про подвиги загиблих героїв і бійців АТО. Існуючі плити з іменами героїв будуть встановлені єдиною групою в самому центрі, а південну частину алеї займуть нові стели з прізвищами.

Нова Алея пам'яті загиблих Героїв Революції гідності і бійців АТО з'явиться в Дніпрі перед перехрестям вул. Поля і пр. Пушкіна.

 Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Юрій Фоменко

На узбіччі

Огріньський півострів. Шлях між мостами від Дніпра до Самари. Одні автівки цим шляхом летіли в місто, інші виривались з нього.  Повітряні вихори за ними підіймали опалий лист з землі назустріч па...
Наше суспільство ще не готове для дозволу на вільне володіння автомобілем.Між тим, на руках у людей накопичилася значна кількість автомобілів - як легальних, так і ні (у тому рахунку, завезених із зон...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...