App Store Google Play

Де ж поділися шкільні підручники?

16.09.2016 15:40
Де ж поділися шкільні підручники?

Сьогодні, 16 вересня, на пресс конференції у медіа-центрі «Мост-Дніпро» начальник управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради Олександр Марусов поясниві, чому школи досі не отримали підручники у повному обсязі. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Олександр Марусов пояснив, що всі роки цим питанням займалося Міністерство освіти. У цьому році вперше функція закупівлі підручників покладена на міста. І кожне місто тепер окремо укладає договори з друкарнями.

«Ми домовилися з друкарнями Києва, Харкова, Тернополя та підприємствами інших міст, що мають відповідну ліцензію про замовлення ще на початку літа. Процес нашої співпраці в активній стадії», - зазначив експерт.

Але труднощі виникають ще й через те, що з минулого року вчителям дозволили обирати авторів підручників самостійно.

«Треба враховувати і те, що оскільки вчителям дозволили користуватися підручниками різних авторів на вибір (наприклад, з української мови є чотири варіанти), тому замовляються книжки різні. А як відомо більшість друкарень зараз – це приватні фірми, які дуже ретельно прораховують собі вигоду. Тому вони витрачають час і на те, щоб зібрати необхідну для рентабельності кількість замовлень», - розповів Марусов.

Начальник управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровського міськради запевнив, що підручники отримають усі школи, і всі учні матимуть по комплекту книжок.

«Хочу відразу ж заспокоїти батьків: ніхто з дітей без підручників не залишиться. Зараз в школах роздали учням більше 55% підручників, всього через пару тижнів вже буде 70%. І цей процес триває. Те, що було в друкарнях на складах ми викупили, необхідну кількість нам додруковують», - пояснив він.

Також експерт наголосив, що підручник не може бути основним засобом навчання.

«Важливо ще, щоб всі розуміли: сьогодні в школі підручник - не єдиний і не головний інструмент навчання. Наші вчителі володіють різноманітними методиками викладання. Є чимало класів, де вже не перший рік використовують електронну версію підручників. Так що навчальний процес триває, все йде нормально», - пояснив Олександр Марусов.

 Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Юрій Фоменко

На узбіччі

Огріньський півострів. Шлях між мостами від Дніпра до Самари. Одні автівки цим шляхом летіли в місто, інші виривались з нього.  Повітряні вихори за ними підіймали опалий лист з землі назустріч па...
Наше суспільство ще не готове для дозволу на вільне володіння автомобілем.Між тим, на руках у людей накопичилася значна кількість автомобілів - як легальних, так і ні (у тому рахунку, завезених із зон...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...