App Store Google Play

Де ж поділися шкільні підручники?

16.09.2016 15:40
Де ж поділися шкільні підручники?

Сьогодні, 16 вересня, на пресс конференції у медіа-центрі «Мост-Дніпро» начальник управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради Олександр Марусов поясниві, чому школи досі не отримали підручники у повному обсязі. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Олександр Марусов пояснив, що всі роки цим питанням займалося Міністерство освіти. У цьому році вперше функція закупівлі підручників покладена на міста. І кожне місто тепер окремо укладає договори з друкарнями.

«Ми домовилися з друкарнями Києва, Харкова, Тернополя та підприємствами інших міст, що мають відповідну ліцензію про замовлення ще на початку літа. Процес нашої співпраці в активній стадії», - зазначив експерт.

Але труднощі виникають ще й через те, що з минулого року вчителям дозволили обирати авторів підручників самостійно.

«Треба враховувати і те, що оскільки вчителям дозволили користуватися підручниками різних авторів на вибір (наприклад, з української мови є чотири варіанти), тому замовляються книжки різні. А як відомо більшість друкарень зараз – це приватні фірми, які дуже ретельно прораховують собі вигоду. Тому вони витрачають час і на те, щоб зібрати необхідну для рентабельності кількість замовлень», - розповів Марусов.

Начальник управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровського міськради запевнив, що підручники отримають усі школи, і всі учні матимуть по комплекту книжок.

«Хочу відразу ж заспокоїти батьків: ніхто з дітей без підручників не залишиться. Зараз в школах роздали учням більше 55% підручників, всього через пару тижнів вже буде 70%. І цей процес триває. Те, що було в друкарнях на складах ми викупили, необхідну кількість нам додруковують», - пояснив він.

Також експерт наголосив, що підручник не може бути основним засобом навчання.

«Важливо ще, щоб всі розуміли: сьогодні в школі підручник - не єдиний і не головний інструмент навчання. Наші вчителі володіють різноманітними методиками викладання. Є чимало класів, де вже не перший рік використовують електронну версію підручників. Так що навчальний процес триває, все йде нормально», - пояснив Олександр Марусов.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...
Юрій Фоменко

З Днем добровольця!

14 березня День Добровольця.Насправді не так і багато тих, що пішли у перші хвилі на війну. Тоді піхотна рота тримала добрий десяток кілометрів лінії фронта. І щоб там не писали в ФБ і на сайтах нові...
Чи готові ми до тотальної війни? Перші миті 1995 року, середньостатистична російська родина радіє початку нового року. У цей час майкопська бригада разом з іншими підрозділами ЗС РФ перетворюють вулиц...