App Store Google Play

Де ж поділися шкільні підручники?

16.09.2016 15:40
Де ж поділися шкільні підручники?

Сьогодні, 16 вересня, на пресс конференції у медіа-центрі «Мост-Дніпро» начальник управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради Олександр Марусов поясниві, чому школи досі не отримали підручники у повному обсязі. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Олександр Марусов пояснив, що всі роки цим питанням займалося Міністерство освіти. У цьому році вперше функція закупівлі підручників покладена на міста. І кожне місто тепер окремо укладає договори з друкарнями.

«Ми домовилися з друкарнями Києва, Харкова, Тернополя та підприємствами інших міст, що мають відповідну ліцензію про замовлення ще на початку літа. Процес нашої співпраці в активній стадії», - зазначив експерт.

Але труднощі виникають ще й через те, що з минулого року вчителям дозволили обирати авторів підручників самостійно.

«Треба враховувати і те, що оскільки вчителям дозволили користуватися підручниками різних авторів на вибір (наприклад, з української мови є чотири варіанти), тому замовляються книжки різні. А як відомо більшість друкарень зараз – це приватні фірми, які дуже ретельно прораховують собі вигоду. Тому вони витрачають час і на те, щоб зібрати необхідну для рентабельності кількість замовлень», - розповів Марусов.

Начальник управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровського міськради запевнив, що підручники отримають усі школи, і всі учні матимуть по комплекту книжок.

«Хочу відразу ж заспокоїти батьків: ніхто з дітей без підручників не залишиться. Зараз в школах роздали учням більше 55% підручників, всього через пару тижнів вже буде 70%. І цей процес триває. Те, що було в друкарнях на складах ми викупили, необхідну кількість нам додруковують», - пояснив він.

Також експерт наголосив, що підручник не може бути основним засобом навчання.

«Важливо ще, щоб всі розуміли: сьогодні в школі підручник - не єдиний і не головний інструмент навчання. Наші вчителі володіють різноманітними методиками викладання. Є чимало класів, де вже не перший рік використовують електронну версію підручників. Так що навчальний процес триває, все йде нормально», - пояснив Олександр Марусов.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...
Ярема ГАЛАЙДА

Про акції і провокації

Вчора не зміг прийти на мітинг «Свободу полоненим», бо приїхав до міста лише сьогодні рано вранці.Але, дякувати Кирилл Дороленко, сьогодні акція продовжилась біля «парку ракет»...
Антон МОРОЗ

Футбол поза спортом

Великий футбол, як і будь-який великий спорт, був, є і буде частиною політичних ігор. Варто лише зануритися у події минулого століття і побачити, що переважна частина масштабних змагань перетворювался...