App Store Google Play

На Дніпропетровщині африканської чуми свиней немає, - Держспоживслужба

15.09.2016 12:00
На Дніпропетровщині африканської чуми свиней немає, - Держспоживслужба

Сьогодні, на прес конференції у меді-центрі «Мост-Дніпро»  виконуючий обов’язки  начальника ГУ Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів у Дніпропетровській області Андрій Кондратьєв розповів про африканську чуму свиней (АЧС) і запевнив, що на Дніпропетровщині такого захворювання немає.

Випадків захворювань свиней на африканську чуму в Дніпропетровській області не виявлено. Однак хвороба зафіксована в 16 регіонах України. Вірус не загрожує людині, проте інфіковані тварини гинуть.

«АЧС - інфекційна хвороба, яка за короткий термін знищує все поголів'я в господарстві. Вона поширюється дуже швидко, без проблем проникаючи з однієї країни в іншу. Свині заражаються при контакті з хворими тваринами, а також через корм або забруднений транспорт. Це захворювання, яке призводить до 100 % летальних випадків. На сьогодні вакцинації і лікування не існує. На території Дніпропетровської області офіційно зареєстровано понад 500 тисяч свиней, випадків захворювання АЧС не зафіксовано, але зареєстровані випадки АЧС практично у всіх прилеглих областях», - розповів Кондратьєв.

Аби африканська чума не проникла на Дніпропетровщину, поголів'я свиней в сільгосппідприємствах і домогосподарствах знаходяться під пильною увагою ветеринарної служби.

«Щоб не опинитися в зоні ризику, у Дніпропетровській області посилені профілактичні заходи. На випадок виникнення надзвичайної ситуації розроблений план оперативних дій», - наголосив Андрій Кондратьєв.

Експерт запевнив, що інспектори ветеринарної медицини постійно перевіряють стан тварин у фермерських господарствах регіону. Також під пильною увагою - приватні двори, де вирощують свиней.

Він також наголосив, щоб уберегти поголів'я від африканської чуми, потрібно щодня оглядати тварин, не купувати корм невідомого походження, регулярно чистити і дезінфікувати виробничі приміщення. Строго заборонено самостійно лікувати хворих тварин з підозрою на чуму або забивати їх без ветеринарного огляду.

 Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Юрій Фоменко

На узбіччі

Огріньський півострів. Шлях між мостами від Дніпра до Самари. Одні автівки цим шляхом летіли в місто, інші виривались з нього.  Повітряні вихори за ними підіймали опалий лист з землі назустріч па...
Наше суспільство ще не готове для дозволу на вільне володіння автомобілем.Між тим, на руках у людей накопичилася значна кількість автомобілів - як легальних, так і ні (у тому рахунку, завезених із зон...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...