App Store Google Play

На Дніпропетровщині африканської чуми свиней немає, - Держспоживслужба

15.09.2016 12:00
На Дніпропетровщині африканської чуми свиней немає, - Держспоживслужба

Сьогодні, на прес конференції у меді-центрі «Мост-Дніпро»  виконуючий обов’язки  начальника ГУ Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів у Дніпропетровській області Андрій Кондратьєв розповів про африканську чуму свиней (АЧС) і запевнив, що на Дніпропетровщині такого захворювання немає.

Випадків захворювань свиней на африканську чуму в Дніпропетровській області не виявлено. Однак хвороба зафіксована в 16 регіонах України. Вірус не загрожує людині, проте інфіковані тварини гинуть.

«АЧС - інфекційна хвороба, яка за короткий термін знищує все поголів'я в господарстві. Вона поширюється дуже швидко, без проблем проникаючи з однієї країни в іншу. Свині заражаються при контакті з хворими тваринами, а також через корм або забруднений транспорт. Це захворювання, яке призводить до 100 % летальних випадків. На сьогодні вакцинації і лікування не існує. На території Дніпропетровської області офіційно зареєстровано понад 500 тисяч свиней, випадків захворювання АЧС не зафіксовано, але зареєстровані випадки АЧС практично у всіх прилеглих областях», - розповів Кондратьєв.

Аби африканська чума не проникла на Дніпропетровщину, поголів'я свиней в сільгосппідприємствах і домогосподарствах знаходяться під пильною увагою ветеринарної служби.

«Щоб не опинитися в зоні ризику, у Дніпропетровській області посилені профілактичні заходи. На випадок виникнення надзвичайної ситуації розроблений план оперативних дій», - наголосив Андрій Кондратьєв.

Експерт запевнив, що інспектори ветеринарної медицини постійно перевіряють стан тварин у фермерських господарствах регіону. Також під пильною увагою - приватні двори, де вирощують свиней.

Він також наголосив, щоб уберегти поголів'я від африканської чуми, потрібно щодня оглядати тварин, не купувати корм невідомого походження, регулярно чистити і дезінфікувати виробничі приміщення. Строго заборонено самостійно лікувати хворих тварин з підозрою на чуму або забивати їх без ветеринарного огляду.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Розчарування – відчуття, що не перестає переслідувати українців з року в рік. Чергове розчарування з присмаком зради відчули і дніпряни. У 2015-му був прилив енергії та віри, впевненості, що нар...
…ще не вмерла козацька сила, ще не згинуло козацтво! Воно розвинеться пишним квітом по землі, воно розіллється широкою повінню по всьому світу й буде жити, буде гріти серце наших дітей, покисто...
Масштаби еміграції з України вражають не тільки нас, а і європейську спільноту. Протягом останніх років для українців бажання виїхати на заробітки стало домінуючою ідеєю. Особливо це помітно серед мол...
Ярема ГАЛАЙДА

Хто кому переможець

Во, тввваю ж маму нехай. Навіть не знаю, що і сказати. Точніше знаю, але воно якось усе з області зоофілії та ненормативної лексики.Сиджу оце, гортаю стрічку новин аж тут, опа-на! Бачу ще раз розпрекр...