App Store Google Play

На Дніпропетровщині африканської чуми свиней немає, - Держспоживслужба

15.09.2016 12:00
На Дніпропетровщині африканської чуми свиней немає, - Держспоживслужба

Сьогодні, на прес конференції у меді-центрі «Мост-Дніпро»  виконуючий обов’язки  начальника ГУ Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів у Дніпропетровській області Андрій Кондратьєв розповів про африканську чуму свиней (АЧС) і запевнив, що на Дніпропетровщині такого захворювання немає.

Випадків захворювань свиней на африканську чуму в Дніпропетровській області не виявлено. Однак хвороба зафіксована в 16 регіонах України. Вірус не загрожує людині, проте інфіковані тварини гинуть.

«АЧС - інфекційна хвороба, яка за короткий термін знищує все поголів'я в господарстві. Вона поширюється дуже швидко, без проблем проникаючи з однієї країни в іншу. Свині заражаються при контакті з хворими тваринами, а також через корм або забруднений транспорт. Це захворювання, яке призводить до 100 % летальних випадків. На сьогодні вакцинації і лікування не існує. На території Дніпропетровської області офіційно зареєстровано понад 500 тисяч свиней, випадків захворювання АЧС не зафіксовано, але зареєстровані випадки АЧС практично у всіх прилеглих областях», - розповів Кондратьєв.

Аби африканська чума не проникла на Дніпропетровщину, поголів'я свиней в сільгосппідприємствах і домогосподарствах знаходяться під пильною увагою ветеринарної служби.

«Щоб не опинитися в зоні ризику, у Дніпропетровській області посилені профілактичні заходи. На випадок виникнення надзвичайної ситуації розроблений план оперативних дій», - наголосив Андрій Кондратьєв.

Експерт запевнив, що інспектори ветеринарної медицини постійно перевіряють стан тварин у фермерських господарствах регіону. Також під пильною увагою - приватні двори, де вирощують свиней.

Він також наголосив, щоб уберегти поголів'я від африканської чуми, потрібно щодня оглядати тварин, не купувати корм невідомого походження, регулярно чистити і дезінфікувати виробничі приміщення. Строго заборонено самостійно лікувати хворих тварин з підозрою на чуму або забивати їх без ветеринарного огляду.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Електротранспорт у Дніпрі та й по всій України є збитковими. Окрім низьких тарифів на перевезення та чималої кількість пільговиків, однією з найбільших проблем, яка робить перевезення н...
19 січня у свято Водохреща щороку традиційно сотні дніпрян йдуть пірнати у ополонку, чи просто забігати у крижану воду, якщо вже так склалися погодні умови. Не виключенням став і 2018 рік. Вважається,...
Мав за три останні дні кілька телефонних бесід . Скажімо так: напружених. З матюками, взаємними посилами куди подалі, незрозумілими звинуваченнями, дивними вимогами та претензіями. Де у кого навіть ви...
Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...