App Store Google Play

На Дніпропетровщині африканської чуми свиней немає, - Держспоживслужба

15.09.2016 12:00
На Дніпропетровщині африканської чуми свиней немає, - Держспоживслужба

Сьогодні, на прес конференції у меді-центрі «Мост-Дніпро»  виконуючий обов’язки  начальника ГУ Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів у Дніпропетровській області Андрій Кондратьєв розповів про африканську чуму свиней (АЧС) і запевнив, що на Дніпропетровщині такого захворювання немає.

Випадків захворювань свиней на африканську чуму в Дніпропетровській області не виявлено. Однак хвороба зафіксована в 16 регіонах України. Вірус не загрожує людині, проте інфіковані тварини гинуть.

«АЧС - інфекційна хвороба, яка за короткий термін знищує все поголів'я в господарстві. Вона поширюється дуже швидко, без проблем проникаючи з однієї країни в іншу. Свині заражаються при контакті з хворими тваринами, а також через корм або забруднений транспорт. Це захворювання, яке призводить до 100 % летальних випадків. На сьогодні вакцинації і лікування не існує. На території Дніпропетровської області офіційно зареєстровано понад 500 тисяч свиней, випадків захворювання АЧС не зафіксовано, але зареєстровані випадки АЧС практично у всіх прилеглих областях», - розповів Кондратьєв.

Аби африканська чума не проникла на Дніпропетровщину, поголів'я свиней в сільгосппідприємствах і домогосподарствах знаходяться під пильною увагою ветеринарної служби.

«Щоб не опинитися в зоні ризику, у Дніпропетровській області посилені профілактичні заходи. На випадок виникнення надзвичайної ситуації розроблений план оперативних дій», - наголосив Андрій Кондратьєв.

Експерт запевнив, що інспектори ветеринарної медицини постійно перевіряють стан тварин у фермерських господарствах регіону. Також під пильною увагою - приватні двори, де вирощують свиней.

Він також наголосив, щоб уберегти поголів'я від африканської чуми, потрібно щодня оглядати тварин, не купувати корм невідомого походження, регулярно чистити і дезінфікувати виробничі приміщення. Строго заборонено самостійно лікувати хворих тварин з підозрою на чуму або забивати їх без ветеринарного огляду.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Якась нездорова знову пішла хвиля від керівництва ЗСУ. То якийсь пулковник, маріупольський сиділець, добровольців не зміг за рік розгледіти, хоча вони у нього під носом були і сам Марік визволяли, і в...
Анастасія ГОРЯЧА

Прокидайтеся та дійте!

Типова картина типової української родини. Ранок, чоловік та дружина мовчки збираються на роботу. Швидка кава та сніданок. Діти зазвичай неохоче збираються до ненависної школи, а влітку прокидатись на...
Уже кілька тижнів на фейсбуці йде масова хвиля запитів на "дружбу" від явних ботів. Це не дивно - попереду нас чекають два роки гарячих виборів, - ми будемо обирати Президента, парламент, а потім ще м...
Музика, церква і спорт вже були "поза політикою". Тепер пан Медведчук вирішив додати в аполітичний список ще й кіно.Як бачимо, за планом вся наша культура повинна бути поза політикою. Поза українською...