Криворізький гравірувальник Олег Пилка отримав від Державної картинної галереї в Штутгарті пропозицію зробити копію знайденої нещодавно унікальною гравюри знаменитого німецького художника Альбрехта Дюрера. Василь відповідати відразу не став. А через два тижні вже відіслав в музей фотографії виконаної роботи, чим шокував європейців. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "Комсомольську правду".
Точну копію "Діви Марії, коронованої ангелом" Василь Пилка робив по фото не дуже високої розподільчої здатності.
"Я збільшив його, щоб стало видно усі лінії, і взявся за роботу. Два тижні жив в майстерні - і їв, і спав", - розповів митець.
Оцінку скляній гравюри Пилки проводила експертна колегія п'яти країн - оцінили копію приблизно в 100 тисяч доларів.
Витратна ж частина, за словами майстра, склала 12 тисяч гривень.
Криворізька "Діва Марія, коронована ангелом" вже привезена до Києва. Вона разом з іншими роботами Василя Пилки в жовтні буде представлена у Верховній Раді. Туди ж обіцяють приїхати за своїм замовленням і німці з штутгартської галереї.
Автор: Дарина ТВАРА