App Store Google Play

Про війну, полон та визволення: у Дніпрі відбулася презентація книги "Доброволець "Сумрака"

13.09.2016 19:30
Про війну, полон та визволення: у Дніпрі відбулася презентація книги  "Доброволець "Сумрака"

Сьогодні, 13 вересня, у Дніпрі відбулася презентація книги  «Доброволець "Сумрака"». Патріот України Геннадій Фімін дивом вижив в полоні бойовиків, а після цього пішов добровольцем в АТО. Про свою історію він написав книгу. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Два роки тому боєць пережив полон у бойовиків і ніч, після якої мала наступити смерть. Ватажок терористів наказав розстріляти проукраїнського активіста.

"Мене били ГРУшники, російські, чеченці і місцеві бандити. Я нарахував 25 осіб", - розповів боєць.

Фімін вже і не сподівався на порятунок. Але друге життя йому подарував український спецназ, який готував наступ на митний пост. Під час бою він міг загинути від рук своїх визволителів. Вижив дивом.

"Росіяни досі вважають, що будучи підприємцем і громадським діячем я викликав українську армію, аби мене звільнили з полону. Хоча на блок-пост сепаратистів трійка спецназу зайшла випадково. Це чудо, що я залишився живим, адже мене мали розстріляти о 10:00, а о 9:00 прийшов кіровоградський спецназ", - розповідає Геннадій Фімін.

Після звільнення боєць пішов добровольцем на фронт. Там втратив товариша. Не міг спати, тому і почав писати. Для чоловіка його книга - це документ. Він хоче, щоб вона була доказом злочину, адже СБУ на звернення не реагує.

"Я намагався нічого не згладжувати, навіть про українську армію. Тут написано про реальні події, ніхто нікого не звинувачує і не засуджує. Кого б не поставили командиром, та воювати у гібридній війні методами 45-го року неможливо. Що могли, те зробили. Сиділи на Савур-Могилі, туди прилітали гради, танки били прямою наводкою. І це все - з Росії, а туди стріляти не можна", - розповідає автор.

За словами Фіміна, книга присвячена його полеглому товаришу, народному Герою України Темуру Юлдашеву. Саме його трагічна загибель наштовхнула Фіміна на написання правди. 

"Коли тобі ламають кістки, бо ти українець і маєш переконання... Я це усвідомив, коли загинув Темур Юлдашев. Тоді я не зміг спати, потрібно було написати правду. Хотілося писати саме документальну правду. Мене підтримали товариші", - згадує Фімін.

Щасливчик з Луганська твердо переконаний - колись кожен український переселенець повернеться додому: хто в Крим, хто на Донбас.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...
Ярема ГАЛАЙДА

Про акції і провокації

Вчора не зміг прийти на мітинг «Свободу полоненим», бо приїхав до міста лише сьогодні рано вранці.Але, дякувати Кирилл Дороленко, сьогодні акція продовжилась біля «парку ракет»...
Антон МОРОЗ

Футбол поза спортом

Великий футбол, як і будь-який великий спорт, був, є і буде частиною політичних ігор. Варто лише зануритися у події минулого століття і побачити, що переважна частина масштабних змагань перетворювался...