App Store Google Play

Справжній чемпіон може навчити дітей плавати навіть на галявині в парку

12.09.2016 18:00
Справжній чемпіон може навчити дітей плавати навіть на галявині в парку
Йому пророчили кар’єру хокеїста, але він обрав не лід, а воду. Сьогодні він – Чемпіон України з плавання і рекордсмен світу на 50-метрівці батерфляєм. Такі здобутки має у свої 24. Андрій Говоров розказав про життєві досягнення на майстер-класі. На галявині у парку Шевченка ділився секретами спортивної майстерності із молоддю, яка також підкорює плавальні доріжки. Дніпро – третє місто, де відбулися «чемпіонські зустрічі». Також вони пройшли у Києві та Одесі. Сьогодні зустріч – у Харкові.
 
Як спорт здатен змінити життя, як правильно харчуватися і тренуватися, – про це та інше відомий дніпровський плавець Андрій Говоров розповідав на майстер-класі, який відбувся у парку Шевченка Дніпра. 
 
Чемпіон України з плавання народився в Севастополі. Батько був моряком, мати – учителем фізкультури. Першим спортом, у який він прийшов, був хокей. Потім відвідував відразу три секції – тхеквондо, шахи і плавання. Згодом зрозумів: має найбільшу любов до басейну. Коли Андрію виповнилося 13, йому запропонували вступити до Дніпропетровського вищого училища фізкультури. Він дав згоду.
«Перший рік був надто складний: нові люди, колосальні навантаження під час тренувань. Але це незабаром принесло плоди. Першу значну перемогу я здобув у 16 років на юнацькому Чемпіонаті Європи. Золото мотивувало мене йти далі. З того часу було багато здобутків на змаганнях різних рівнів. Аби цього досягти, я слідую п’яти правилам: люблю те, чим займаюся, поважаю себе, вірю у свої сили, піднімаюся, не дивлячись на поразки, і ставлю високі цілі», – поділився Андрій Говоров. 
 
Поспілкуватися зі спортсменом віч-на-віч цікаво було як дітям, так і дорослим. Наталя Ліпунова прийшла на зустріч зі знаменитістю разом із донькою. «Намагаюся її підтримувати в усьому, що стосується плавання. Вона у мене наполеглива, знає, чого хоче», – говорить жінка.  Софія Ліпунова займається плаванням майже десять років, має другий дорослий розряд. «Прийшла на зустріч з Андрієм, бо прагну більше дізнатися про плавання. Цікаво, чому він обрав цей вид спорту, а не футбол, наприклад. Стежу за здобутками чемпіона. Мої результати поки що невисокі. Але певна, можу досягти більшого», – ділиться дівчина. 
 
Мати Андрія Говорова Тетяна Миколаївна пишається своїм сином і вважає його геніальною людиною. Каже, що почала його розвивати із пелюшок. У рік і вісім місяців Андрій знав увесь алфавіт, у три – читав, а в шість – з легкістю складав тризначні цифри в умі. «Коли Андрій обирав якийсь вид спорту, то ми не наполягали і не нав’язували своєї думки. Він робив це за покликом серця. Бажаю батькам вірити у своїх дітей, не примушувати їх, бути з ними на рівних і не нав’язувати своїх амбіційних планів», – каже жінка. 
 
20-річний Дмитро Сидорченко приїхав на майстер-клас із Кам’янського. «Андрія добре знаю. Він довгий час тренувався за кордоном. Хочу, щоб поділився досвідом, розповів про нові плавальні методики – застосую їх на своїх тренуваннях. Я понад десять років займаюся плаванням. Став чемпіоном України. Але зараз такий момент, коли результати зупинилися – хочеться їх зрушити з мертвої точки», – каже плавець.
 
Учасники відповідали на запитання вікторини.  За кожну правильну відповідь – одна фішка.  Їх можна було обміняти на призи. 11-річна Женя Бєліченко зібрала чотири фішки. За це отримала від Чемпіона Європи чашку. «Буду тепер з неї пити чай, – посміхається дівчина. – Я вже чотири роки займаюся плаванням. За виступами Говорова слідкую постійно. Хочу досягти таких же висот, як і він». 
  
Довідково: Андрій Говоров – майстер спорту міжнародного класу України, двократний чемпіон Перших юнацьких Олімпійських ігор в Сінгапурі, багаторазовий чемпіон та призер чемпіонатів світу та Європи серед юніорів, багаторазовий призер чемпіонатів Європи, дворазовий рекордсмен Європи серед юніорів, шестиразовий рекордсмен України. На Олімпіаді, яка завершилася в Ріо, Андрій Говоров посів п'яте місце на дистанції 50 метрів вільним стилем за 21:74 секунди. Наразі спортсмен готується до Олімпіади-2020, яка пройде в Токіо.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

Синьо-жовта УРСР

За майже 30 років своєї юридичної незалежності Україна й досі не може зруйнувати радянський фундамент, на якому вона продовжує свої потуги стати прогресивною державою. Це стосується як і державних апа...
Юрій Фоменко

Йому було 33...

1983 рік. Хто знав тоді на Курганськім автозаводі, яка буде біографія їх чергового автобуса, виїхавшого з конвеєра на подвір’я підприємства? Хто знав? В степах понад Дніпром возив дітей у школу,...
Сьогодні за сприяння обласної ради мала можливість на власні очити побачити життя в місцях, куди навряд чи б попала не по роботі. Разом з кількома колегами навідували Зеленодольську ОТГ. Місто Зе...
Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...