App Store Google Play

Справжній чемпіон може навчити дітей плавати навіть на галявині в парку

12.09.2016 18:00
Справжній чемпіон може навчити дітей плавати навіть на галявині в парку
Йому пророчили кар’єру хокеїста, але він обрав не лід, а воду. Сьогодні він – Чемпіон України з плавання і рекордсмен світу на 50-метрівці батерфляєм. Такі здобутки має у свої 24. Андрій Говоров розказав про життєві досягнення на майстер-класі. На галявині у парку Шевченка ділився секретами спортивної майстерності із молоддю, яка також підкорює плавальні доріжки. Дніпро – третє місто, де відбулися «чемпіонські зустрічі». Також вони пройшли у Києві та Одесі. Сьогодні зустріч – у Харкові.
 
Як спорт здатен змінити життя, як правильно харчуватися і тренуватися, – про це та інше відомий дніпровський плавець Андрій Говоров розповідав на майстер-класі, який відбувся у парку Шевченка Дніпра. 
 
Чемпіон України з плавання народився в Севастополі. Батько був моряком, мати – учителем фізкультури. Першим спортом, у який він прийшов, був хокей. Потім відвідував відразу три секції – тхеквондо, шахи і плавання. Згодом зрозумів: має найбільшу любов до басейну. Коли Андрію виповнилося 13, йому запропонували вступити до Дніпропетровського вищого училища фізкультури. Він дав згоду.
«Перший рік був надто складний: нові люди, колосальні навантаження під час тренувань. Але це незабаром принесло плоди. Першу значну перемогу я здобув у 16 років на юнацькому Чемпіонаті Європи. Золото мотивувало мене йти далі. З того часу було багато здобутків на змаганнях різних рівнів. Аби цього досягти, я слідую п’яти правилам: люблю те, чим займаюся, поважаю себе, вірю у свої сили, піднімаюся, не дивлячись на поразки, і ставлю високі цілі», – поділився Андрій Говоров. 
 
Поспілкуватися зі спортсменом віч-на-віч цікаво було як дітям, так і дорослим. Наталя Ліпунова прийшла на зустріч зі знаменитістю разом із донькою. «Намагаюся її підтримувати в усьому, що стосується плавання. Вона у мене наполеглива, знає, чого хоче», – говорить жінка.  Софія Ліпунова займається плаванням майже десять років, має другий дорослий розряд. «Прийшла на зустріч з Андрієм, бо прагну більше дізнатися про плавання. Цікаво, чому він обрав цей вид спорту, а не футбол, наприклад. Стежу за здобутками чемпіона. Мої результати поки що невисокі. Але певна, можу досягти більшого», – ділиться дівчина. 
 
Мати Андрія Говорова Тетяна Миколаївна пишається своїм сином і вважає його геніальною людиною. Каже, що почала його розвивати із пелюшок. У рік і вісім місяців Андрій знав увесь алфавіт, у три – читав, а в шість – з легкістю складав тризначні цифри в умі. «Коли Андрій обирав якийсь вид спорту, то ми не наполягали і не нав’язували своєї думки. Він робив це за покликом серця. Бажаю батькам вірити у своїх дітей, не примушувати їх, бути з ними на рівних і не нав’язувати своїх амбіційних планів», – каже жінка. 
 
20-річний Дмитро Сидорченко приїхав на майстер-клас із Кам’янського. «Андрія добре знаю. Він довгий час тренувався за кордоном. Хочу, щоб поділився досвідом, розповів про нові плавальні методики – застосую їх на своїх тренуваннях. Я понад десять років займаюся плаванням. Став чемпіоном України. Але зараз такий момент, коли результати зупинилися – хочеться їх зрушити з мертвої точки», – каже плавець.
 
Учасники відповідали на запитання вікторини.  За кожну правильну відповідь – одна фішка.  Їх можна було обміняти на призи. 11-річна Женя Бєліченко зібрала чотири фішки. За це отримала від Чемпіона Європи чашку. «Буду тепер з неї пити чай, – посміхається дівчина. – Я вже чотири роки займаюся плаванням. За виступами Говорова слідкую постійно. Хочу досягти таких же висот, як і він». 
  
Довідково: Андрій Говоров – майстер спорту міжнародного класу України, двократний чемпіон Перших юнацьких Олімпійських ігор в Сінгапурі, багаторазовий чемпіон та призер чемпіонатів світу та Європи серед юніорів, багаторазовий призер чемпіонатів Європи, дворазовий рекордсмен Європи серед юніорів, шестиразовий рекордсмен України. На Олімпіаді, яка завершилася в Ріо, Андрій Говоров посів п'яте місце на дистанції 50 метрів вільним стилем за 21:74 секунди. Наразі спортсмен готується до Олімпіади-2020, яка пройде в Токіо.


Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Юрій Фоменко

На узбіччі

Огріньський півострів. Шлях між мостами від Дніпра до Самари. Одні автівки цим шляхом летіли в місто, інші виривались з нього.  Повітряні вихори за ними підіймали опалий лист з землі назустріч па...
Наше суспільство ще не готове для дозволу на вільне володіння автомобілем.Між тим, на руках у людей накопичилася значна кількість автомобілів - як легальних, так і ні (у тому рахунку, завезених із зон...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...