App Store Google Play

«Дніпрометробуд» продається. Дорого

12.09.2016 15:40
«Дніпрометробуд» продається. Дорого

Регіональне відділення Фонду держмайна України в Дніпропетровській області виставило на продаж 95% акцій ПАТ «Дніпрометробуд». Стартова ціна контрольного пакета акцій підприємства, яке в минулому було генеральним підрядником будівництва метрополітену в Дніпрі, визначена в 44,5 млн. грн. Повідомляють в прес-службі Zabeba.li, передає Дніпроград.

Серед фіксованих умов для інвестора - зобов'язання зберегти профіль діяльності підприємства, тобто будівництво метрополітенів, тунелів та інших підземних споруд й об'єктів промислово-цивільного будівництва, геодезично-маркшейдерське забезпечення гірничо-капітальних і будівельно-монтажних робіт.

Необхідно також зберегти основну номенклатуру робіт і освоїти нові види продукції. Цю діяльність потенційний покупець повинен відобразити в бізнес-плані, поданому на приватизацію.

У свою соціальну діяльність покупець повинен не допускати виникнення простроченої заборгованості із зарплати, індексувати середню зарплату на підприємстві, як мінімум, на індекс інфляції протягом 5 років з дня його продажу.

Протягом півроку з дня переходу прав власності на акції ПАТ «Дніпрометробуд» інвестор не повинен звільняти співробітників, крім як за порушення трудової дисципліни. До того ж такі 5 років усі звільнення співробітників - членів профспілки повинні узгоджуватися з профкомом підприємства.
До участі в приватизації «Дніпрометробуду» не допускаються держпідприємства і компанії з державною часткою більше ніж 25%. Це ж правило поширюється на фізосіб-чиновників, офшорки і юридичні особи, які мають відношення до держави-агресора.

Аукціон призначений 30 вересня на 10.00 в приміщенні регіонального відділення ФДМУ за адресою м Дніпро, вул. Центральна, 6, кімната 37.
У вересні має поновитися будівництво дніпровського метрополітену. Тому інтерес до ПАТ «Дніпрометробуд», здавалося б, повинен бути гарантований. Але деякі пункти приватизаційних зобов'язань виглядають більш ніж дивно. Наприклад, як можна зберегти номенклатуру робіт за 2015 рік, якщо в минулому році підприємство тільки і займалося, що відкачуванням води, а всі інші будівельні роботи виконувалися в міру необхідності? Та й немає ніяких гарантій, що нинішній генпідрядник добудови метро в Дніпрі - турецька компанія Limak збереже за «Дніпрометробудом» цю функцію.

Дані про фінансово-господарської діяльності «Дніпрометробуду», опубліковані ФДМ, також досить-таки слабо відображають реальну ситуацію на підприємстві.

За підсумками другого кварталу 2016 року «Дніпрометробуд» мав 4,5 млн. грн. балансового збитку. На цю ж дату кредиторська заборгованість (борги метробудівцям за виконані роботи) склала майже 62 млн. грн. При вартості активів 35 млн. грн. від'ємна вартість власного капіталу склала 26,5 млн грн.

Дані балансу не відображають численних судів, в які виявилося втягнуто ПАТ «Дніпрометробуд». Підприємство судиться зі своїм основним боржником - перекладеної з державної в комунальну власність «Дирекцією будівництва дніпропетровського метрополітену» і не зможе повернути велику частину боргу.

У липні «Дніпрометробуд» і Дирекція підписали угоду про зменшення заборгованості з 32 млн. грн. до 10,5 млн. грн. Але і ці гроші підприємство, схоже, побачить не скоро.

В кінці серпня ДТЕК «Дніпрообленерго» також подало позов до Господарського суду Дніпропетровської області з метою стягнути з ПАТ «Дніпрометробуд» борг за надані послуги в розмірі 1,4 млн. грн.

Напередодні оголошення приватизаційного конкурсу ФДМ оголосив про виплату боргу із зарплати співробітникам ПАТ «Дніпрометробуд» в розмірі 5,35 млн грн. Але яким чином метробудівники отримають ці гроші, якщо, за даними реєстру судових рішень, рахунки ПАТ досі заблоковані, незрозуміло?
Центральний офіс ПАТ «Дніпрометробуд», розташований за адресою вул. Шмідта, 5 (за старим цирком) зараз закритий, а підходи до нього неабияк загиджені безхатченками.

Все це саме по собі аж ніяк не робить ПАТ більш привабливим для інвестора, який хотів би придбати підприємство зі штатом понад 140 співробітників, що мають досвід будівництва метрополітену в Дніпрі і готового взяти участь у відновленні робіт із його добудови.

Швидше за все приватизація «Дніпрометробуду» якщо і відбудеться, то в інтересах бізнесменів, які зможуть вписатися в схему взаємодії між турецьким генпідрядником і його основним партнером по добудові Дніпровського метрополітену - ПАТ «Київметробуд».

Теоретично саме кияни і можуть бути зацікавлені в придбанні «Дніпрометробуду». Але переплачувати за нього вони точно не будуть. А швидше за все, дочекаються зниження вартості або візьмуть в оренду необхідне їм обладнання.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...
Так сложилось, что на протяжении 2,5 лет наша команда(ГромКонтроль) дискутирует с ДнепрОГА и проводит совместную работу по ряду направлений. Одно из них - пригородный и междугородный внутриобластной а...
Кожен громадянин України має право безкоштовно отримати купу землі від Держави у приватну власність!Ціла стаття є в Конституції, нумер 121! Хочеш сільським господарством займатися? Не хочеш? все одно...