App Store Google Play

Як у Дніпрі утримують під вартою неповнолітніх злочинців, третина яких вбивці

07.09.2016 14:00
Як у Дніпрі утримують під вартою неповнолітніх злочинців, третина яких вбивці

У Дніпрі гостро стоїть питання перевиховання неповнолітніх злочинців. За словами головного спеціаліста управління Державної пенітенціарної служби України в Дніпропетровській області підполковника внутрішньої служби Ярослава Костюченко  тільки за останні тижні чи не щодня існувала необхідність затримувати неповнолітніх, які порушували закон.

Про статистику і умови перебування у слідчому ізоляторі підлітків розповів Ярослав Костюченко  на прес-конференції у «МістДніпро», передає Дніпроград з місця події.

Наразі в установах попереднього ув'язнення Дніпра знаходяться 16 осіб. В слідчому ізоляторі, немов в справжній дорослій колонії, серед затриманих є і крадії, і хулігани, а третина - взагалі вбивці.

«То вони на перше вересня розгулюють під наркотиками, то б`ють людину, яка їм просто не подобається», - зазначає підполковник внутрішньої служби Ярослав Костюченко.

За імовірне вбивство в ізоляторі знаходяться п’ять хлопців, за крадіжку стільки ж, по двоє – за грабіж і розбій, а ще по одному - за угон і хуліганство. Всі вони віком від 16 до 18 років. Відсутні в слідчих ізоляторах дівчата-порушники. За словами працівника установи, остання була близько року тому.

Утримання проблемних підлітків здійснюється в рамках закону. Вони знаходяться під пильним спостереженням, проте умови їх проживання наближенні до звичайних.

Діючий закон 2016 року скоротив кількість установ, де можуть знаходиться підсудні підлітки.

«В Україні перестало існувати чотири виховні колонії, в тому числі і Павлоградська», - говорить Ярослав Костюченко.

Разом зі зменшенням установ розміщення затриманих, також з часом було скорочено кількість можливих підслідних. В порівнянні з 2006 роком, коли в одні колонії можна було розмістити 250 проблемних підлітків, сьогодні їх у 5 разів менше.

Завдяки тому, що робітничій склад установ не зменшується, за підслідними спостерігає і працює достатня кількість людей, серед них, і психологи, і викладачі, а також представники різних організацій.

Першого вересня для підлітків-злочинців, як для всіх дітей, пролунав перший дзвоник. Щодня до них приходять вчителі, які навчають їх з 8 ранку до обіду. Потім з підлітками працюють психологи, або, наприклад, релігійні організації, які намагаються привити їм морально-людські цінності. В слідчих ізоляторах є бібліотеки, спортзали, де діти мають змогу розвиватись духовно і морально.

«Для розвинення лідерських якостей і впевненості в собі ми проводимо різні ігри. Зазвичай діти полюблять настільний теніс і хокей. Там вони мають змогу проявити себе, змагаючись з іншими. Дивлячись на них в такі моменти - вони здаються звичайними дітьми - і не  скажеш, що за плечами у третини з них вбивства», - говорить Ярослав Костюченко.

Всі роботи з дітьми проводяться для того, щоб вони більше не повторювали своїх помилок, бо за статистикою майже 90 відсотків з них після виходу на волю, повертаються до злочинної діяльності.

За 8 місяців роботи правоохоронців у Дніпропетровській під контроль кримінальних виконавчих інспекцій справ неповнолітніх потрапило 235 дітей, яких вже засуджено за неправомірні дії шляхом не затримання під варту, а на умовне покарання, що на 22 відсотки менше за той рік. Наразі на обліку  установ знаходяться 110, з них звільнено від покарання з випробувальним терміном- 103, засуджених до громадських робіт – 8.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...