App Store Google Play

Працюй Prozorro: покарання чекає ще на 4 керівників комунальних закладів

07.09.2016 08:00
Працюй Prozorro: покарання чекає ще на 4 керівників комунальних закладів
Ще 4 «героїв», які протягом серпня порушували правила державних закупівель, знайшла нагорода. На Дніпропетровщині троє керівників комунальних закладів отримали перше попередження від профільних департаментів ОДА. Один матиме догану від облради, якій підпорядковується установа. Відповідні документи вже готуються. Система моніторингу роботи в Prozorro щоденно аналізує електронні торги регіону. Незначні помилки усуваються одразу, за серйозні керівники установ отримують покарання. Підсумки підводять на щомісячній колегії. У Дніпропетровській ОДА пройшла вже четверта.

«Вже вчетверте ми збираємо керівників всіх комунальних підприємств на спільну колегію, де кожен з них звітує про свою роботу в Prozorro. За цей час порушень стало менше. Але проблеми ще залишаються. Керівники комунальних закладів мають пам’ятати - наша система моніторингу бачить все. На тих, хто порушує закон, чекає покарання. Більше 10 керівників, що не бажали працювати чесно, вже знайшли свою «винагороду» - отримали дисциплінарне стягнення та перше попередження», - підкреслив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Серед порушників - Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об’єднання «Фтизіатрія». Тут відмовилися від дешевої лазерної плівки, хоч вона відповідала всім вимогам. Учасника торгів, що пропонував дешевшу лазерну плівку з якісної сировини, дискваліфікували без пояснень. Товар придбали в іншого постачальника за вищою ціною. За порушення під час електронних закупівель директор «Фтизіатрії» отримав перше попередження від профільного департаменту ОДА.

Нікопольська станція швидкої медичної допомоги оголосила торги на закупку мастильної оливи для автомобілів швидкої допомоги. Потім без пояснень відмовилася від послуг постачальників та ліквідувала закупівлю. Виявилося, що закупка оливи відбулася, однак не в системі Prozorro. «Свій» маловідомий постачальник не брав участі в електронному аукціоні, однак товар закупили саме у нього. Керівник Нікопольської станції швидкої медичної допомоги отримав перше попередження.

Керівника Апостолівського центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів теж попереджено. Організація «забула» про існування системи Prozorro та уклала попередню угоду про закупівлю без проведення електронних торгів. Як і вимагає закон, оприлюднила попередній договір про закупівлю. Система моніторингу роботи в Prozorro відстежила неправомірність закупівлі та встигла вчасно втрутитися. Попередній договір організація розірвала та наразі зареєструвала торги в системі Prozorro.

Головному лікарю Дніпропетровської обласної фізіотерапевтичної лікарні «Солоний лиман» загрожує догана. Лікарня оголосила про закупівлю через систему Prozorro замків, вентилів, свердел та інших інструментів і деталей для ремонту. Коли закупівлю провели, то з’ясувалося, що придбали посуд, клей та офісний папір. Неправомірно лікарня дискваліфікувала учасника торгів на послугу з контролю за станом пожежної сигналізації. Від організації, що пропонувала найдешевшу послугу, відмовилися, оскільки вона не погодилася виконувати додаткові роботи, що не були вказані в оголошенні. Подання на догану керівникові лікарні наразі передають до обласної ради, якій підпорядковується медзаклад. Якщо подібні порушення повторяться, керівника чекає звільнення.

Дніпропетровська ОДА перейшла на електронні закупівлі в системі Prozorro ще в серпні 2015 року. За рік роботи Дніпропетровщина стала першою за якістю електронних закупівель і увійшла до трійки лідерів за кількістю проведених торгів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Не знаю сірий він чи чорний? Він змушує задуматись.На площі однієї з столиць країн соцтабору - постать людини у скульптурі і монумент сотням тисяч загинувших людей. Одна країна для своїх завоювань вби...
Дніпро ніяк не оговтається від підвищення вартості проїзду на маршрутках. Відтепер вона складає всі 7 гривень! При цьому абсолютно не залежно від якості автобуса і довжини маршрута. А найгір...
Нє, ну от сидів, нікого не займав два дні. Не бухтів би й далі.Встав собі зранечку пішов і разом з сусідом розгріб доріжку під під‘їздом, потім - оскільки у сусіда гараж у дворі і треба якось ви...
Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...