App Store Google Play

Мешканці Дніпропетровщини можуть змінити сімейного лікаря: як це зробити

07.09.2016 09:40
Мешканці Дніпропетровщини можуть змінити сімейного лікаря: як це зробити

Щороку протягом вересня мешканці Дніпропетровщини можуть змінити свого лікаря. Зазвичай нового терапевта, дільничного педіатра або сімейного лікаря обирають до 1% людей. Чому пацієнти вирішують знайти для родини іншого спеціаліста та як це зробити, розповіла головний позаштатний спеціаліст з загальної практики – сімейної медицини департаменту охорони здоров’я ОДА Надія Пучкова.

«Найчастіше мешканці області обирають нового лікаря через звільнення спеціаліста або переїзд, рідше – через невдоволення обслуговуванням, - розповіла Надія Пучкова. – Якщо ви змінили місце проживання, ваш лікар перейшов на нову роботу або ви просто хочете відвідувати іншого спеціаліста – зверніться до своєї амбулаторії. Самостійно обрати лікаря можна до 30 вересня».

Щоб обрати нового лікаря, потрібно звернутися до своєї амбулаторії. У кожній є стенди з прізвищами медиків та інформацією про них: досвід роботи, категорія, відзнаки тощо. Ці дані допоможуть визначитися зі спеціалістами. Коли вибір буде зроблено, слід заповнити реєстраційну форму. У ній пацієнти вказують прізвище, ім'я, по батькові, дату народження, місце проживання, серію та номер паспорта, наявність дітей.

Сімейного лікаря можна обрати не лише в своїй амбулаторій, а й в будь-якій іншій. Для цього пацієнту слід звернутися до медзакладу, у якому він обслуговується, взяти там талон про відкріплення та з ним прийти до бажаної амбулаторії.

«Ми проводили дослідження: якого лікаря частіше обирають пацієнти – кваліфікованого чи уважного. Виявилося, що часто досвідченого спеціаліста з вищою кваліфікацією змінюють на більш душевного та чуйного фахівця. Я раджу при виборі лікаря звертати увагу на обидва критерії. Знайдіть спеціаліста, який підходить саме вам та якому ви зможете довіритися», - зазначила Надія Пучкова.

На Дніпропетровщині 412 амбулаторій сімейної медицини. В них працюють понад 1,5 тисячі сімейних лікарів, педіатрів та дільничних терапевтів.

Теги: лікарі, ОДА

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Електротранспорт у Дніпрі та й по всій України є збитковими. Окрім низьких тарифів на перевезення та чималої кількість пільговиків, однією з найбільших проблем, яка робить перевезення н...
19 січня у свято Водохреща щороку традиційно сотні дніпрян йдуть пірнати у ополонку, чи просто забігати у крижану воду, якщо вже так склалися погодні умови. Не виключенням став і 2018 рік. Вважається,...
Мав за три останні дні кілька телефонних бесід . Скажімо так: напружених. З матюками, взаємними посилами куди подалі, незрозумілими звинуваченнями, дивними вимогами та претензіями. Де у кого навіть ви...
Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...