App Store Google Play

Мешканці Дніпропетровщини можуть змінити сімейного лікаря: як це зробити

07.09.2016 09:40
Мешканці Дніпропетровщини можуть змінити сімейного лікаря: як це зробити

Щороку протягом вересня мешканці Дніпропетровщини можуть змінити свого лікаря. Зазвичай нового терапевта, дільничного педіатра або сімейного лікаря обирають до 1% людей. Чому пацієнти вирішують знайти для родини іншого спеціаліста та як це зробити, розповіла головний позаштатний спеціаліст з загальної практики – сімейної медицини департаменту охорони здоров’я ОДА Надія Пучкова.

«Найчастіше мешканці області обирають нового лікаря через звільнення спеціаліста або переїзд, рідше – через невдоволення обслуговуванням, - розповіла Надія Пучкова. – Якщо ви змінили місце проживання, ваш лікар перейшов на нову роботу або ви просто хочете відвідувати іншого спеціаліста – зверніться до своєї амбулаторії. Самостійно обрати лікаря можна до 30 вересня».

Щоб обрати нового лікаря, потрібно звернутися до своєї амбулаторії. У кожній є стенди з прізвищами медиків та інформацією про них: досвід роботи, категорія, відзнаки тощо. Ці дані допоможуть визначитися зі спеціалістами. Коли вибір буде зроблено, слід заповнити реєстраційну форму. У ній пацієнти вказують прізвище, ім'я, по батькові, дату народження, місце проживання, серію та номер паспорта, наявність дітей.

Сімейного лікаря можна обрати не лише в своїй амбулаторій, а й в будь-якій іншій. Для цього пацієнту слід звернутися до медзакладу, у якому він обслуговується, взяти там талон про відкріплення та з ним прийти до бажаної амбулаторії.

«Ми проводили дослідження: якого лікаря частіше обирають пацієнти – кваліфікованого чи уважного. Виявилося, що часто досвідченого спеціаліста з вищою кваліфікацією змінюють на більш душевного та чуйного фахівця. Я раджу при виборі лікаря звертати увагу на обидва критерії. Знайдіть спеціаліста, який підходить саме вам та якому ви зможете довіритися», - зазначила Надія Пучкова.

На Дніпропетровщині 412 амбулаторій сімейної медицини. В них працюють понад 1,5 тисячі сімейних лікарів, педіатрів та дільничних терапевтів.

Теги: лікарі, ОДА


Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Юрій Фоменко

На узбіччі

Огріньський півострів. Шлях між мостами від Дніпра до Самари. Одні автівки цим шляхом летіли в місто, інші виривались з нього.  Повітряні вихори за ними підіймали опалий лист з землі назустріч па...
Наше суспільство ще не готове для дозволу на вільне володіння автомобілем.Між тим, на руках у людей накопичилася значна кількість автомобілів - як легальних, так і ні (у тому рахунку, завезених із зон...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...