App Store Google Play

Лікарні Дніпра підсіли на медичні вентилятори Фісталів, яким торгував син головлікаря

04.09.2016 18:00
Лікарні Дніпра підсіли на медичні вентилятори Фісталів, яким торгував син головлікаря

В жовтні  2015 року КП Дніпропетровської облради «База спеціального медичного забезпечення» за результатами тендеру закупило медичний вентилятор (апарат ІВЛ) для новонароджених за 1,48 млн грн. Переможець тендеру ТОВ «Глобалмедгруп», і його конкурент ТОВ «Медична торгова компанія» запропонували один і той самий апарат марки «Servo-i» шведської компанії «Maquet». Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "Наші гроші".

Це пояснюється тим, що в тендерній документації вимоги для товару були виписані таким чином, що їм відповідав виключно «Servo-i». Хоча раніше КП закуповувало ІВЛ іншої марки.

Тобто, будь-який інший апарат, нехай він наполовину дешевше і набагато краще, не зміг бути допущеним до торгів. Адже невідповідність навіть одному пункту вимог замовника означає, що учасником тендеру фірмі бути не судилося.

В КП пояснили, що нові медико-технічні умови отримали від обласного департаменту здоров’я, а той в свою чергу отримав таке замовлення від перинатального центру.

В грудні «База» знову закупила апарат ІВЛ марки «Servo-i» у ТОВ «Медична торгова компанія» за 1,75 млн грн. Апарат було куплено для КП «Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня». Наступного дня для обласного клінічного центру кардіології та кардіохірургії було закуплено «Servo-i» вже за 1,76 млн грн.

В 2016 році Дніпропетровська ОДА проводила закупівлю ІВЛ через департамент охорони здоров’я. Єдиним переможцем тендерів було ТОВ «Глобалмедгруп». Були закуплені апарати «Servo-air» (з аксесуарами) та «Servo-i» на загальну суму 12,97 млн грн.

Головний лікар КП «Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня» Олександр Хитрик пояснив, що апарати ІВЛ марки «Servo» відповідають найкращим показникам, які в свої вимоги виписують лікарні.

«Servo - кращий в світі апарат! Характеристики, зазначені в документації конкурних торгів, прямо і дослівно відповідають одному приладу - Servo-i», - розповідав Олександр Хитрик.

Але за даними, син головлікаря Дмитро Хитрик має пряме відношення до апаратів «Servo», адже раніше він був регіональним директором ТОВ «Дана» (тепер ТОВ «ТКР.Пром») – дистриб’ютора саме цих апаратів в Україні. За даними виданням, Хитрик-молодший до цього часу має відношення до цього бізнесу.

Тим паче, деякі лікарі повідомили, що лікарні не висували таких вимог до апаратів ІВЛ, яким можуть відповідати тільки продукція шведської компанії «Maquet». Всі інструкції були «спущені» з Дніпропетровської ОДА.

ТОВ «Глобалмедгруп» було засноване в 2014 році, власником фірми вказана Майя Кліщевська. Як відомо фірма входить до орбіти впливу Германа і Володимира Фісталів – синів відомого донецького лікаря лікаря Еміля Фісталя.

Можна тільки уявити, скільки насправді коштують апарати, які купуються у цих фірм. І скільки вдалося б заощадити, зокрема, Дніпропетровської області, якби наші лікарні і медичні центри не вимагали умови закупівель винятково під товар Фісталь?

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

От не хотів про це писати, так ото з друзяками посміявся у приваті з Чорноволихи і думав, що тема не варта великої уваги аби про неї публічно висловлюватись. Аж, як заліз у стрічку новин... мамо, не г...
Ви колись намагалися знайти українців в Інстаграмі? Ну хоча б для того, аби влаштувати опитування їх думки про Укрзалізницю і її "сервіс". Я тут нещодавно спробувала. І виявилося, що це не так вже й п...
Якась нездорова знову пішла хвиля від керівництва ЗСУ. То якийсь пулковник, маріупольський сиділець, добровольців не зміг за рік розгледіти, хоча вони у нього під носом були і сам Марік визволяли, і в...
Анастасія ГОРЯЧА

Прокидайтеся та дійте!

Типова картина типової української родини. Ранок, чоловік та дружина мовчки збираються на роботу. Швидка кава та сніданок. Діти зазвичай неохоче збираються до ненависної школи, а влітку прокидатись на...