App Store Google Play

Незважаючи на новий Закон та пільги, переселенцям з окупованих регіонів буде важко влаштуватися на роботу

02.09.2016 19:00
Незважаючи на новий Закон та пільги, переселенцям з окупованих регіонів буде важко влаштуватися на роботу

Сьогодні, 2 вересня, на прес-конференції в ІА «Мост-Дніпро» адвокат Андрій Верба розповів, що учасники бойових дій отримали додаткові пільги при працевлаштуванні. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

З 30 серпня підприємства повинні резервувати робочі місця для незахищеної категорії осіб, квота становить 5% від загальної кількості співробітників. До цієї категорії осіб відносяться випускники ВНЗ, які отримують 1-е робоче місце, люди, які мають на утриманні малолітніх дітей і самостійно виховують їх, особи, які звільнилися з місць позбавлення волі, учасники бойових дій та переселенці.

Верховна Рада України 7 липня 2016 року проголосувала за внесення змін до Закону України «Про внесення змін до Закону України про зайнятість населення». Ця поправка вступила в дію 30 серпня 2016 року. Закон України про зайнятість покликаний захищати громадян, їх права на працю, допомагати реалізовувати це право. Також даний закон передбачає 5%-ву квоту для незахищених верств населення.

«Для того, щоб незахищеному верству населення легше було конкурувати на ринку праці в порівнянні з іншими потенційними працівниками, ця квота передбачає, що підприємства в незалежності від форми власності повинні резервувати робочі місця від загальної чисельності працівників на підприємстві, не менше ніж 5%,  для того що б приймати цю категорію населення», - повідомив адвокат.

Економічний експерт Михайло Крапивко додав, що також для переселенців при працевлаштуванні скасовується норма випробувального терміну.

«Прийнявши таку людину на роботу, роботодавець не може його звільнити, так як на нього не поширюється випробувальний термін. Також дану категорію осіб не можна скорочувати, лише в останню чергу. Тим самим, законодавець зробив «ведмежу» послугу цієї категорії осіб. Відповідно, роботодавець не хоче ризикувати. Замість того, що б додати гарантій в працевлаштування законодавець позбавив цю категорію всяких гарантій, так як роботодавці будуть намагатися не брати таких людей на роботу. Така категорія людей найближчим часом це на собі відчує. Відповідно, людям, які виїжджають з Луганської, Донецької областей або Криму на сьогодні дуже важко буде працевлаштуватися на роботу», - зазначив Михайло Крапивко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...
Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...
Ярема ГАЛАЙДА

Про акції і провокації

Вчора не зміг прийти на мітинг «Свободу полоненим», бо приїхав до міста лише сьогодні рано вранці.Але, дякувати Кирилл Дороленко, сьогодні акція продовжилась біля «парку ракет»...