App Store Google Play

Вже за кілька місяців дніпряни зможуть отримати перші електронні картки мешканця міста

01.09.2016 13:00
Вже за кілька місяців дніпряни зможуть отримати перші електронні картки мешканця міста

Сьогодні, 1 вересня, на прес-конференції у медіа-центрі «Мост-Дніпро» виконуюча обов'язки заступника міського голови Яніка Мерило розповіла про новий суспільний проект. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

«Електронна картка жителя Дніпра - це пластикова картка з цифровим підписом власника. Вона буде використовуватися для проїзду в транспорті (в першу чергу метро, ​​електротранспорті, а далі - і в наземному транспорті), підпису документів, оплати послуг через мережу Інтернет, в тому числі - для оплати за комунальні послуги. Крім того, вона матиме функції електронної медичної карти і послужить для того, щоб встати в онлайн-чергу до лікаря. Картка - ключ до всіх послуг держави і міста», - розповіла Яніка Мерило.

Виконуюча обов’язки заступника міського голови Дніпра повідомила, що городяни зможуть отримати перші електронні картки жителя міста менше, ніж через півроку. Пілотні картки будуть видані в першу чергу пенсіонерам та учасникам АТО. Також вона зазначила, що пільговикам картка буде видаватися безкоштовно. Решта жителів Дніпра зможуть її придбати за бажанням. Орієнтовна ціна карти складе, за словами Мерило, 40-50 грн., однак остаточні розцінки будуть затверджені після проведення відповідних тендерів.

«Картки запрацюють, коли будуть створені електронні бази усіх пільговиків, для того, щоб розуміти, хто має право на пільги. Раніше ніж через рік люди вже відчують зміни. Наступні кілька років будемо включати в електронну карту інші необхідні послуги», - зазначила куратор проекту.

За словами Яніки Мерило, впровадження електронних карток городянина є достатньо важливою транспортною реформою. Однією з головних привілегій картки містянина буде можливість оплати нею проїзду у громадському транспорті. Для цього місто планує замовити новий та обладнати старий транспорт спеціальними системами які будуть проводити саму оплату та надавати всю інформацію про маршрути та кількість пасажирів.

«Наприклад, завдяки електронним карткам у Львові контролюється надходження фінансів з громадського транспорту, таким чином, за статистикою, до міського бюджету почало надходити на 20% більше коштів, ніж раніше.  Крім того, електронна оплата проїзду означає, що ми маємо статистику: скільки, де та куди їздять мешканці Дніпра, які напрямки в приорітеті. Тим самим ми можемо відслідковувати проблемні маршрути та оптимізовувати інфраструктуру міста», - ділиться планами Яніка Мерило.

Досвід користування такими картками є у жителів Гонконгу, Лондону, Таллінну та інших великих міст. В Україні такий проект минулоріч вже стартував у Львові.

Наразі невідомо, хто надаватиме послуги за карткою, можливо один з Українських банків, як у Львові, або ж саме місто. Міськрада планує вирішити це питання за допомогою тендеру "Прозорро".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро ніяк не оговтається від підвищення вартості проїзду на маршрутках. Відтепер вона складає всі 7 гривень! При цьому абсолютно не залежно від якості автобуса і довжини маршрута. А найгір...
Нє, ну от сидів, нікого не займав два дні. Не бухтів би й далі.Встав собі зранечку пішов і разом з сусідом розгріб доріжку під під‘їздом, потім - оскільки у сусіда гараж у дворі і треба якось ви...
Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...