App Store Google Play

Хто і як буде боротися зі сміттям на Дніпропетровщині

01.09.2016 16:40
Хто і як буде боротися зі сміттям на Дніпропетровщині

Сьогодні, 1 вересня, в медіа-центрі «Zabeba.li» на прес-конференції директор Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської області Руслан Стрілець, депутат Дніпропетровської обласної ради, член постійної депутатської комісії з питань екології та енергозбереження Павло Хазан та  голова обласної екологічної ради при Дніпропетровській обласній державній адміністрації Олексій Ангурець розповіли, як правильно поводитися з відходами на Дніпропетровщині, і що для цього роблять активісти і обласна влада. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Найбільше відходів виробляють промислові підприємства. Вони - джерело особливо небезпечних відходів, для яких потрібні правильні умови зберігання.

«У 2012 - 2013 роках область утворювала 350 млн тонн відходів - і промислових, і ТПВ – щорічно. За останній рік у нас 258 млн тонн відходів. З цих 258 млн тонн 99% - це розкриття порід промислових підприємств гірничо-видобувного комплексу. Крім цього, в середньому в області утворюється на рік 55 тис. тонн небезпечних відходів. Це відходи I, II і III класу небезпеки», - повідомив Руслан Стрілець.

За статистикою, щорічно в області утворюється 1 млн тонн ТПВ. Це понад 3 млн кубометрів. 45% з них знаходяться на несанкціонованих звалищах.

Депутат Дніпропетровської облради Павло Хазан зазначив, що люди звикли викидати побутове сміття в посадку або лісосмугу в надії, що там все швидко перегниє.

«Наші активісти запускали дрони і дивилися, що відбувається в їхніх селах і звіряли ці дані з Google Map. Картина дуже і дуже сумна. Люди вважають, що можна взяти побутові відходи і викинути їх в лісі. Насправді скло буде перегниватимуть 4 тис. років, папір - 3 місяці, пластик, в залежності від якості, може розкладатися від 50 до 500 років», - зазначає Павло Хазан.

Щоб поліпшити ситуацію, на сесії облради 15 червня затвердили програму екологічної безпеки до 2025 року, мета якої забезпечити 100% населення послугами з вивезення ТПВ.

«Нова стратегія замінила 8 рудиментарних програм, деякі з яких тяглися з 2006 року. Сьогодні в містах не проводиться ні первинне, ні глибоке сортування сміття. У села ніхто з перевізників не хоче заходити, і люди просто спалюють сміття на городах. Стратегією передбачена організація роботи існуючих 6 полігонів. Це близько 20 млн грн, всі інші ресурси йтимуть на схеми організації санітарної очистки. Закупівля машин і контейнерів лежить на інвесторах».

Програму вирішили випробувати в Новоолександрівській громаді, в смт. Іларіонове і в Зеленодольську. Крім цього, навесні 2017 року буде складена база даних промислових відходів: що виробляється в області, ким і в якій кількості. Це будуть відкриті дані, які можна буде подивитися на сайті Дніпропетровської ОДА.

«В одному з пілотних регіонів беруть участь наші активісти. Вони провели моніторинг звалищ і трохи пізніше буде інформація. Але вже зараз можу сказати: несанкціонованих звалищ більше, ніж сьогодні говорилося», - розповів Олексій Ангурець.

На думку Павла Хазана, програма по утилізації ТПВ не запрацює, якщо на Дніпропетровщину звозитимуть сміття з інших областей.

«Те, що до нас привозять сміття з інших регіонів України - це неприпустимо, ми як екологи та фахівці, вважаємо, що це неправильно. Переміщення сміття на відстані в тисячі кілометрів нерентабельні», - зазначив він.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Рейдер из кремля

Чтобы картина о рейдерстве не только в Днепре, но и во всей Украине, была завершенной, её следует дополнить весьма немаловажным фактом, который дамокловым мечом завис над каждым украинцем, небезразлич...
92-роки тому Катеринослав перейменували у Дніпропетровськ. Звісно, не було ніяких референдумів/громадських слухань/можливості подати альтернативну петицію.Теоретично і зараз у місті живуть люди, які н...
Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...
Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...