App Store Google Play

З чого складається процес приватизації ділянки землі?

31.08.2016 14:20
З чого складається процес приватизації ділянки землі?

Сьогодні на прес-конференції у медіа-центрі "Дніпро-Пост" адвокат та юрист Антон Деньгуб розповів про процедури приватизації ділянки землі, передає Дніпроград.

"Кожний громадянин України має право на безкоштовну приватизацію ділянки землі у шести різних категоріях: ділянка для ведення фермерського господарства, селянського господарство, під будівництво гаража, дачі, ведення садівництва та будівництво дому", - повідомив юрист.

В першу чергу, треба розуміти, що процес приватизації може затягнутися на декілька років. 

Спочатку ви маєте обрати ділянку та дізнатися чи вже не приватизована вона, не є безстроковому користуванні з часів СРСР або не здається у оренду. У міськраді скоріш за все вам не зможуть відповісти, тому юрист радить перевірити ділянку землі на сайті Публічної кадастрової мапи та зробити скріншот, що ця ділянка вільна. Наступний крок - зібрати паспортні дані та подати їх до міської ради, яка має розглянути вашу заяву впродовж 30 днів.

"Якщо місяць пройшов, а відповіді немає, а таке бува дуже часто, ви можете продовжити чекати або скористатися правом керівництва мовчазної згоди. Велика проблема процесу приватизації у нашій державі, що одразу декілька людей претендують на певну ділянку, витрачають від 10 до 16 тисяч гривень на документація, а отримує ділянку землі, хто перший встигне подати усі документи на другу сесію міськради", - зазначив Антон Деньгуб.

Після міськради ви маєте прямувати до землевпорядної організації, що має зробити проектну документацію впродовж 6 місяців. Обирати треба сертифіковану компанію, щоб документація була признана дійсною, сертифікат можна перевірити на сайті Держгеокадастру. Спеціалісти організації визначають межі ділянки та збирають геодезичні дані. Також сусіди повинні затвердити межі вашої ділянки, якщо вони відмовляються, то єдине рішення - звернення до суду. Звернутися необхідно і до ряду установ, якщо поруч є ліс, річка або озеро, перевірити чи не є дана ділянка землі історично-культурною спадщиною. 

Далі ви отримуєте державний кадастровий номер та повертаєтесь зі всіма отриманими документами до міської ради, яка повинна затвердити приватизацію на другій сесії. Після чого ви звертаєтесь до державного адміністратора та отримуєте витяг про прийняття сесією такого рішення.

"Пільговиками в отриманні землі є учасники бойових дій у зоні АТО, вони мають право на спрощену процедуру приватизації. Проте головна складність полягаю в тому аби знайти вільну ділянку землі, бо у влади Дніпра немає окремого затвердженого шмату землі окремо для бійців, де кожний атошник зможе отримати власну ділянку", - пояснив адвокат. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Якась нездорова знову пішла хвиля від керівництва ЗСУ. То якийсь пулковник, маріупольський сиділець, добровольців не зміг за рік розгледіти, хоча вони у нього під носом були і сам Марік визволяли, і в...
Анастасія ГОРЯЧА

Прокидайтеся та дійте!

Типова картина типової української родини. Ранок, чоловік та дружина мовчки збираються на роботу. Швидка кава та сніданок. Діти зазвичай неохоче збираються до ненависної школи, а влітку прокидатись на...
Уже кілька тижнів на фейсбуці йде масова хвиля запитів на "дружбу" від явних ботів. Це не дивно - попереду нас чекають два роки гарячих виборів, - ми будемо обирати Президента, парламент, а потім ще м...
Музика, церква і спорт вже були "поза політикою". Тепер пан Медведчук вирішив додати в аполітичний список ще й кіно.Як бачимо, за планом вся наша культура повинна бути поза політикою. Поза українською...