App Store Google Play

Обери свого лікаря сам: дніпряни протягом вересня можуть вибрати собі лікаря

31.08.2016 21:00
Обери свого лікаря сам: дніпряни протягом вересня можуть вибрати собі лікаря

Сьогодні, 31 серпня, у приміщенні Дніпровської міської ради відбулася пряма телефонна лінія проекту «Міська влада на прямому зв’язку» на тему: «Щорічна кампанія з вільного вибору сімейного лікаря». На запитання мешканців відповідала заступник директора департаменту охорони здоров’я міської ради Тетяна Квітницька та головний спеціаліст з первинної медико-санітарної допомоги департаменту Юлія Віклієнко. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

«Раніше було так: подобається - не подобається терапевт, довіряєш йому чи ні, але змушений ходити. Тепер можна вибрати того лікаря, який найбільш Вам до душі, при чому навіть в іншому районі», - розказала директор департаменту охорони здоров’я міської ради.

Заходи з вільного вибору лікаря проводяться вже третій рік поспіль. З 1 вересня по 1 жовтня мешканці міста мають можливість прийти до центрів первинної медико-санітарної допомоги за місцем мешкання і обрати чи змінити сімейного лікаря, який буде їх в подальшому обслуговувати. В амбулаторіях загальної практики сімейної медицини можна отримати всю вичерпну інформацію про дільничних терапевтів, сімейних лікарів, педіатрів. Ознайомившись з нею, за бажанням, можна змінити лікаря.

«Настала повна свободи вибору. Якщо раніше діяв територіальний принцип надання медичної допомоги, то тепер пацієнти можуть записатися до будь-якого сімейного лікаря, незалежно від місця проживання. Однак при виборі лікуючого лікаря, закріпленого за іншою територією, пацієнт не зможе реалізувати своє право на виклик лікаря додому. Крім того, лікар при належній аргументації може відмовитися від прийняття пацієнта, що проживає на іншій ділянці, під свою опіку», - сказала вона.

Головний спеціаліст з первинної медико-санітарної допомоги департаменту Юлія Віклієнко повідомила, що в Дніпропетровській області в рамках проведення реформи охорони здоров'я буде створено єдиний реєстр пацієнтів та наголосила, що людина може обрати лише одну амбулаторію та одного лікаря. Обрати чи змінити фахівця громадянин може й упродовж року, якщо він у  вересні був відсутнім у місті, змінив місце мешкання або в амбулаторії звільнився лікар чи з'явився новий.

«У випадку, коли людина змінила місце проживання, вона повинна взяти відкріпний талон у попередній амбулаторії та пред'явити його в новій, там, де їй зручно. Далі цей мешканець заповнює реєстраційну картку вже в обраного фахівця і в нього обслуговується. До речі, змінити амбулаторію або лікаря зможе пацієнт старше 14 років.», – пояснила Юлія Віклієнко.

Під час кампанії минулого року в Дніпрі до лікарів первинної медико-санітарної допомоги перейшли на обслуговування 8 тисяч містян, а відкріпні талони взяли 2 тисячі осіб.

 

 


Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Юрій Фоменко

На узбіччі

Огріньський півострів. Шлях між мостами від Дніпра до Самари. Одні автівки цим шляхом летіли в місто, інші виривались з нього.  Повітряні вихори за ними підіймали опалий лист з землі назустріч па...
Наше суспільство ще не готове для дозволу на вільне володіння автомобілем.Між тим, на руках у людей накопичилася значна кількість автомобілів - як легальних, так і ні (у тому рахунку, завезених із зон...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...