App Store Google Play

Обери свого лікаря сам: дніпряни протягом вересня можуть вибрати собі лікаря

31.08.2016 21:00
Обери свого лікаря сам: дніпряни протягом вересня можуть вибрати собі лікаря

Сьогодні, 31 серпня, у приміщенні Дніпровської міської ради відбулася пряма телефонна лінія проекту «Міська влада на прямому зв’язку» на тему: «Щорічна кампанія з вільного вибору сімейного лікаря». На запитання мешканців відповідала заступник директора департаменту охорони здоров’я міської ради Тетяна Квітницька та головний спеціаліст з первинної медико-санітарної допомоги департаменту Юлія Віклієнко. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

«Раніше було так: подобається - не подобається терапевт, довіряєш йому чи ні, але змушений ходити. Тепер можна вибрати того лікаря, який найбільш Вам до душі, при чому навіть в іншому районі», - розказала директор департаменту охорони здоров’я міської ради.

Заходи з вільного вибору лікаря проводяться вже третій рік поспіль. З 1 вересня по 1 жовтня мешканці міста мають можливість прийти до центрів первинної медико-санітарної допомоги за місцем мешкання і обрати чи змінити сімейного лікаря, який буде їх в подальшому обслуговувати. В амбулаторіях загальної практики сімейної медицини можна отримати всю вичерпну інформацію про дільничних терапевтів, сімейних лікарів, педіатрів. Ознайомившись з нею, за бажанням, можна змінити лікаря.

«Настала повна свободи вибору. Якщо раніше діяв територіальний принцип надання медичної допомоги, то тепер пацієнти можуть записатися до будь-якого сімейного лікаря, незалежно від місця проживання. Однак при виборі лікуючого лікаря, закріпленого за іншою територією, пацієнт не зможе реалізувати своє право на виклик лікаря додому. Крім того, лікар при належній аргументації може відмовитися від прийняття пацієнта, що проживає на іншій ділянці, під свою опіку», - сказала вона.

Головний спеціаліст з первинної медико-санітарної допомоги департаменту Юлія Віклієнко повідомила, що в Дніпропетровській області в рамках проведення реформи охорони здоров'я буде створено єдиний реєстр пацієнтів та наголосила, що людина може обрати лише одну амбулаторію та одного лікаря. Обрати чи змінити фахівця громадянин може й упродовж року, якщо він у  вересні був відсутнім у місті, змінив місце мешкання або в амбулаторії звільнився лікар чи з'явився новий.

«У випадку, коли людина змінила місце проживання, вона повинна взяти відкріпний талон у попередній амбулаторії та пред'явити його в новій, там, де їй зручно. Далі цей мешканець заповнює реєстраційну картку вже в обраного фахівця і в нього обслуговується. До речі, змінити амбулаторію або лікаря зможе пацієнт старше 14 років.», – пояснила Юлія Віклієнко.

Під час кампанії минулого року в Дніпрі до лікарів первинної медико-санітарної допомоги перейшли на обслуговування 8 тисяч містян, а відкріпні талони взяли 2 тисячі осіб.

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Мав за три останні дні кілька телефонних бесід . Скажімо так: напружених. З матюками, взаємними посилами куди подалі, незрозумілими звинуваченнями, дивними вимогами та претензіями. Де у кого навіть ви...
Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...
Підбиваючи підсумки святкування Нового року постає питання, невже тисячі українців ще не знають, що йде війна? Чи вони вирішили, що вона вже закінчилася? Чи це просто недалекість і нерозуміння якої шк...
Ось надумав ділитися зі своїми френдами та читачами інформацією щодо деяких особливостей контактної мережі дніпровського електротранспорту. На перший погляд ця тема здається нудною та нецікавою. Але н...