App Store Google Play

У Дніпрі продовжуються чистки керівництва освітніх закладів, помічених у корупції

31.08.2016 18:30
У Дніпрі продовжуються чистки керівництва освітніх закладів, помічених у корупції

У Дніпрі тривають перевірки навчальних закладів та службові розслідування щодо освітян, яких підозрюються у перевищенні службових повноважень, розтраті коштів міського бюджету та непідзвітному зборі коштів з батьків. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу міськради.

Як повідомив 31 серпня заступник міського голови Олександр Шикуленко, через скарги батьків на побори спеціальна комісія вже викрила відповідні зловживання у школах, дитячих садках та районних відділах освіти. 9 директорів навчальних закладів звільнено, щодо ще 4 тривають службові розслідування.

Список начальних закладів, де виявлені порушення.

"Для прикладу, у школі № 97 на ремонт двох туалетів витратили майже 400 тисяч гривень. Ми були в цих вбиральнях – вони звичайні. Це очевидна розтрата бюджетних коштів. Ми вважаємо, що навчальний заклад не є особистим бізнес-проектом директора. Тому проводитимемо перевірки й надалі", – заявив Олександр Шикуленко. Матеріали усіх службових розслідувань міська рада передасть до правоохоронних органів. Перевірки проводитимуться протягом року.

За словами заступника начальника управління освіти департаменту гуманітарної політики міської ради Юрія Семчука, суми поборів з батьків школярів та вихованців дитсадків становили від 80 до 200 тисяч гривень на рік.

"Останні роки – це найгірший період. Особливо 2014 та 2015. Порушники, мабуть, подумали: якщо війна – значить можна все", – каже Юрій Семчук.

Олександр Шикуленко наголосив, що ніхто не забороняє батькам чи будь-кому допомагати школам та дитячим садкам матеріально. Проте така допомога не має бути примусовою.

За його словами, слід створити систему контролю батьків над витрачанням коштів. Для цього в кінці вересня заступник міського голови планує провести конференцію з головами батьківських комітетів.

"Для кожного навчального закладу необхідно створити розрахунковий рахунок. Батьківські комітети мають право на такий рахунок, і вони зможуть користуватися ним прозоро і зрозуміло для кожного", – наголосив заступник міського голови.

Крім того, Олександр Шикуленко повідомив, що в міськраді планують ліквідувати районні відділи освіти, оскільки вони лише заважають місту напряму спілкуватися з навчальними закладами та породжують корупційні схеми.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Пару років тому, під час кваліфікацій до ЧС-2018, всі казали, що збірна Україна спеціально злила пару матчів аби не потрапити в Росію. Та навіть якби і не заливали, ніхто цього літа не полетів би в РФ...
Марія СОЛОМОНОВА

Рейдер из кремля

Чтобы картина о рейдерстве не только в Днепре, но и во всей Украине, была завершенной, её следует дополнить весьма немаловажным фактом, который дамокловым мечом завис над каждым украинцем, небезразлич...
92-роки тому Катеринослав перейменували у Дніпропетровськ. Звісно, не було ніяких референдумів/громадських слухань/можливості подати альтернативну петицію.Теоретично і зараз у місті живуть люди, які н...
Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...