App Store Google Play

У Дніпрі адмінпослуги стають ближче до людей: з'являються прозорі офіси, ЦНАПи та електронне самоврядування

31.08.2016 12:20
У Дніпрі адмінпослуги стають ближче до людей: з'являються прозорі офіси, ЦНАПи та електронне самоврядування

Незабаром у Дніпрі для надання адміністративних послуг планують встановити не тільки «прозорі офіси», а й центральний ЦНАП, в якому сконцентруються різні установи, такі, як МВС, МРЕВ тощо. Про це на прес-конференції у Zabeba.li повідомила в.о. заступника мера Дніпра Яніка Мерило.

Новоспечений дніпровський урядовець Яніка Мерило приступила безпосередньо до виконання своїх обов’язків. А саме вона розпочала роботу над спрощенням системи отримання довідок у Дніпрі.

На сьогодні, хоча і існує передовий IGov, де можна замовити державну послугу, чим скоротити своє перебування в чергах, проте Яніка Мерило говорить, що ця електронна система допомагає лише зробити черги електронними, а її ціль, як в.о. заступника міста – запровадити зміни, які суттєво спростять систему самоврядування.

«Треба зробити так, щоб не люди йшли до влади, а влада – до людей», - говорить Яніка.

На прикладі, «улюбленої» довідки Яніки – якою є довідка про несудимість, вона наголосила на тому, що на сьогодні багато чого не логічного відбувається в сфері самоврядування.

«Навіщо мені йти до держави, стояти в черзі, платити кошти, щоб отримати довідку, яку я віднесу до тієї ж держави? Не зрозуміло. Я пропоную спросити саме систему, щоб не було таких незрозумілих дій. Адже можна, щоб держава сама запитала потрібну їй довідку», - зазначає Яніка Мерило.

Але саме на рівні передачі інформації з’являються проблеми, бо за законом велика кількість інформації є конфіденціальною.

«Навіть, якщо установи домовляться про обмін інформацією про людей, почнеться етап бюрократії», - наголошує Яніка Мерило і говорить, що насправді з цим можна боротись, але досить тяжко. Також Яніка нагадала, що два роки знаходиться в розробці законопроект, який допоможе уникнути проблем з конфіденціальною і півтора роки розробляється нова концепція збору інформації. 

Також для запровадження змін у Дніпрі незабаром з’явиться новий ЦНАП, який на думку експерта повинен знаходитись там, де люди найчастіше бувають – це ТРЦ.

«Я гадаю, що дуже зручно стати в електронну чергу, віддати дитину, наприклад, в ігрову кімнату, сходити в магазин за покупками і по дорозі назад зайти в ЦНАП за довідкою», - говорить Яніка Мерило.

Великий центральний ЦНАП з’явиться у Дніпрі вже за декілька місяців. Фахівцям залишилось тільки домовитись з різними установами такими, як МРЕВ або МВС, щоб нова державна установа була більш розвинутою і з широким спектром послуг. А також треба висунути проект на сесії в міськраді, влада зможе закласти бюджет для оренди приміщення і надання зарплатні новим працівникам. Саме оренда, на думку Янікі допоможе, зекономити державні кошти, бо вона вважає, що має сенс використовувати кошти на мобільність установ, а не на «красу і фарс». Розглядати проект у міськраді планується на жовтневій сесії, до того часу планується завершити деякі робочі моменти і налагодити зв’язок з державними установами.

Нагадаємо, за рішенням Кабінету Міністрів України станом на 2017 рік у Дніпрі повинен працювати «прозорий офіс», який за роботою дуже схожий на ЦНАП. Яніка Мерило зазначила, що саме «прозорий офіс» стане в нагоді і допоможе ЦНАПам розширити спектр споживачів послуг.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Електротранспорт у Дніпрі та й по всій України є збитковими. Окрім низьких тарифів на перевезення та чималої кількість пільговиків, однією з найбільших проблем, яка робить перевезення н...
19 січня у свято Водохреща щороку традиційно сотні дніпрян йдуть пірнати у ополонку, чи просто забігати у крижану воду, якщо вже так склалися погодні умови. Не виключенням став і 2018 рік. Вважається,...
Мав за три останні дні кілька телефонних бесід . Скажімо так: напружених. З матюками, взаємними посилами куди подалі, незрозумілими звинуваченнями, дивними вимогами та претензіями. Де у кого навіть ви...
Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...