App Store Google Play

Усі школи Дніпра готові до початку нового навчального року

29.08.2016 15:40
Усі школи Дніпра готові до початку нового навчального року

Сьогодні, 29 серпня, у Дніпровській міській раді відбулась серпнева конференція педагогічних працівників «Підвищення якості надання освітніх послуг навчальними закладами міста Дніпра у процесі реформування органів місцевого самоврядування», на якій було підведено підсумки розвитку загальної, дошкільної та позашкільної освіти упродовж 2015/2016 навчального року та окреслено завдання на 2016/2017 навчальний рік. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Традиційно кожен новий навчальний рік починається серпневими конференціями педагогічних працівників, які підводять підсумки роботи попереднього навчального року, визначають стратегічні пріоритети розвитку освіти області, шляхи їх реалізації, скеровують педагогічну спільноту до реалізації ціннісних пріоритетів особистості, суспільства, регіону. У конференції взяли участь представники департаменту гуманітарної політики міськради, депутати, завідувачі районних відділів освіти, керівники навчальних закладів міста.

Відкриваючи конференцію, заступник міського голови Дніпра Олександр Шикуленко зазначив, що на сьогодні вже всі школи готові прийняти учнів. Але додав, що на сьогодні є деякі питання з надходженням підручників для 4-х, 7-х та 8-х класів, але місто працює над цією проблемою і в першій декаді вересня всі школи отримають книжки.

«Усі школи міста мають підписані паспорти готовності. Ремонтні роботи у деяких школах іще тривають, але на навчальному процесі це жодним чином не позначиться», – сказав Олександр Шикуленко.

Заступник міського голови наголосив, що в рамках реформування освітньої галузі міста до кінця року планується ліквідувати всі районні відділи освіти. Загальноосвітні навчальні заклади напряму підпорядковуватимуться департаменту гуманітарної політики міської ради Дніпра. Крім того, школи поступово відкриватимуть власні розрахункові рахунки. Цю систему впроваджуватимуть спільно з батьківськими комітетами. Вона спрямована на підвищення прозорості використання благодійних коштів, зокрема тих, що здають батьки.

«Також планується створити єдине комунальне підприємство, яке займатиметься організацією і контролем шкільного харчування. Воно проводитиме відповідні тендери і стежитиме за якістю надання послуг із забезпечення харчування дітей у школах. Таку ж практику впровадимо і в організації харчування у дитячих садках», – розповів Олександр Шикуленко.

За його словами, в рамках програми «Безпечна школа» в навчальних закладах встановлюватиметься комплексна система відеоспостереження. Спочатку програму впровадять у Індустріальному та Самарському районах міста, а потім в решті.

«Основним ресурсом згуртування нації є освіта, а особливо історична, збереження традицій, плекання мови, вшанування героїв народу. Адже зі спільного розуміння минулого виникає проекція майбутнього. Місія сучасного вчителя – закласти фундамент формування особистості учня всіма можливими засобами, а головне: на своєму прикладі», - вважає голова постійної комісії з питань освіти, культури, молоді та спорту, депутат міської ради Наталія Демідова.

На конференції було оголошено, що загальний обсяг видатків на освітню галузь Дніпра становить 2 млрд. 100 млн. 590 тис. грн.  Заступник міського голови також запевнив директорів шкіл, що влада міста Дніпра відкрита до співпраці з усіма, хто має ідеї та пропозиції щодо покращення системи освіти.

«Маю позитивні враження від обласного педколективу, адже ми бачимо людей, які вболівають за свою вправу, вражений об’єднаними територіальними громадами, адже, на мою думку, творці ідеї децентралізації саме це мали на увазі. Саме місцеві громади повністю розуміють, що потрібно зробити для конкретного закладу, для конкретного учня. Це паростки нашої нової сучасної освіти», - сказав заступник міського голови Олександр Шикуленко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...
Вихідними пройшов гучний фестиваль блогерів. Подія незвична, проводиться тільки у Дніпрі. Розпіарена, розрекламована - здається не було такої людини в місті, яка не знала, що до нас приїхали блогери....
ФейсБог - це не тільки світила політології, а ще й медицини!- Рік від року адепти і противники (навіть, поважні лікарі) не можуть дійти згоди щодо щеплення - у ХХІ столітті!- Смертність від комаря (ма...