App Store Google Play

На Алеї Героїв відкрили пам'ятні плити загиблих у зоні АТО бійців 42-го батальйону

26.08.2016 13:20
На Алеї Героїв відкрили пам'ятні плити загиблих у зоні АТО бійців 42-го батальйону

Сьогодні капелан Дмитро Поворотний освятив пам'ятні плити бійцям 42-го окремого мотопіхотного батальйону, які загинули під час Іловайської трагедії у 2014 році та впродовж бойових дій 2014-2016 років, передає Дніпроград з місця подій. 

Спочатку 42-й батальйон був батальйоном територіальної оборони Кіровоградської області, складався із 644 добровольців із різних областей України. З осені 2014 року він увійшов у склад 57-го окремого мотопіхотного батальйону. Протягом останніх двох років батальйон втратив 31 бійця, 11 з них не покинули Іловайський котел. За побажанням родичів та товаришів загиблих на плитах увічнені імена бійців з усієї країни. 

Почалося урочисте відкриття пам'ятних плит біля будівлі обласної адміністрації із хвилини мовчання. 

"Найстрашніші дні прийшлися на серпень 2014 року, коли було Дебальцеве, Іловайськ, тоді багато хлопців загинуло чи потрапило у полон. Вони усі герої, що заслуговують на пам'ять. Цей батальйон знаходився 11 місяць у зоні АТО без ротацій. Від самого початку вони тримали оборону Краматорського аеропорту, далі був Іловайськ, Дебальцево, Савур-могила. Усі гарячі точки наші воїни пройшли героїчно та хоробро", - зазначила радника міського голови з питань АТО Юлія Дмитрова.

Вшанувати пам'ять воїнів зібралися сім'ї, друзі, побратими та просто мешканці Дніпра. Усі несли квіти і лампадки до плит, люди підтримували один одного та намагалися не плакати. Їх старання були марними, коли маленька дівчинка прочитала вірш про загиблого батька. 

Перед освяченням плит бойові побратими загиблих зняли прапори України, якими були накриті плити під час урочистого слова. 

"Це наше спільне горе, воно нас об'єднало. Ми повинні шанувати пам'ять хлопців, яких не вберегли, підтримувати батьків, а вони нас. Повинні бути прикладом для інших бійців, для наших дітей, розвиватися, будувати незалежну Україну. Для мене важливо аби люди розуміли, що ті хлопці були на голову вище, вони були хоробрими, відчайдушними. Вони робили усе аби мрія мільйонів про суверенну Україну стала дійсністю", - розповів демобілізований воїн 42-го батальйону та батько 5-х дітей Гуринов Олексій.

Нагадаємо, у Дніпрі 21 серпня, у річницю формування 43 батальйону, нагородили його бійців.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

…ще не вмерла козацька сила, ще не згинуло козацтво! Воно розвинеться пишним квітом по землі, воно розіллється широкою повінню по всьому світу й буде жити, буде гріти серце наших дітей, покисто...
Масштаби еміграції з України вражають не тільки нас, а і європейську спільноту. Протягом останніх років для українців бажання виїхати на заробітки стало домінуючою ідеєю. Особливо це помітно серед мол...
Ярема ГАЛАЙДА

Хто кому переможець

Во, тввваю ж маму нехай. Навіть не знаю, що і сказати. Точніше знаю, але воно якось усе з області зоофілії та ненормативної лексики.Сиджу оце, гортаю стрічку новин аж тут, опа-на! Бачу ще раз розпрекр...
"Вийду с самогоном вєсной на цвєтущій пагост...І в честь сваіх радних праізнєсу я тост!"©Проголосую за того міського голову (чи кандидата), який побудує і запустить в експлуатацію в Дніпрі кремат...