App Store Google Play

На Алеї Героїв відкрили пам'ятні плити загиблих у зоні АТО бійців 42-го батальйону

26.08.2016 13:20
На Алеї Героїв відкрили пам'ятні плити загиблих у зоні АТО бійців 42-го батальйону

Сьогодні капелан Дмитро Поворотний освятив пам'ятні плити бійцям 42-го окремого мотопіхотного батальйону, які загинули під час Іловайської трагедії у 2014 році та впродовж бойових дій 2014-2016 років, передає Дніпроград з місця подій. 

Спочатку 42-й батальйон був батальйоном територіальної оборони Кіровоградської області, складався із 644 добровольців із різних областей України. З осені 2014 року він увійшов у склад 57-го окремого мотопіхотного батальйону. Протягом останніх двох років батальйон втратив 31 бійця, 11 з них не покинули Іловайський котел. За побажанням родичів та товаришів загиблих на плитах увічнені імена бійців з усієї країни. 

Почалося урочисте відкриття пам'ятних плит біля будівлі обласної адміністрації із хвилини мовчання. 

"Найстрашніші дні прийшлися на серпень 2014 року, коли було Дебальцеве, Іловайськ, тоді багато хлопців загинуло чи потрапило у полон. Вони усі герої, що заслуговують на пам'ять. Цей батальйон знаходився 11 місяць у зоні АТО без ротацій. Від самого початку вони тримали оборону Краматорського аеропорту, далі був Іловайськ, Дебальцево, Савур-могила. Усі гарячі точки наші воїни пройшли героїчно та хоробро", - зазначила радника міського голови з питань АТО Юлія Дмитрова.

Вшанувати пам'ять воїнів зібралися сім'ї, друзі, побратими та просто мешканці Дніпра. Усі несли квіти і лампадки до плит, люди підтримували один одного та намагалися не плакати. Їх старання були марними, коли маленька дівчинка прочитала вірш про загиблого батька. 

Перед освяченням плит бойові побратими загиблих зняли прапори України, якими були накриті плити під час урочистого слова. 

"Це наше спільне горе, воно нас об'єднало. Ми повинні шанувати пам'ять хлопців, яких не вберегли, підтримувати батьків, а вони нас. Повинні бути прикладом для інших бійців, для наших дітей, розвиватися, будувати незалежну Україну. Для мене важливо аби люди розуміли, що ті хлопці були на голову вище, вони були хоробрими, відчайдушними. Вони робили усе аби мрія мільйонів про суверенну Україну стала дійсністю", - розповів демобілізований воїн 42-го батальйону та батько 5-х дітей Гуринов Олексій.

Нагадаємо, у Дніпрі 21 серпня, у річницю формування 43 батальйону, нагородили його бійців.Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Юрій Фоменко

На узбіччі

Огріньський півострів. Шлях між мостами від Дніпра до Самари. Одні автівки цим шляхом летіли в місто, інші виривались з нього.  Повітряні вихори за ними підіймали опалий лист з землі назустріч па...
Наше суспільство ще не готове для дозволу на вільне володіння автомобілем.Між тим, на руках у людей накопичилася значна кількість автомобілів - як легальних, так і ні (у тому рахунку, завезених із зон...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...