App Store Google Play

В ДніпроОДА відкрилась документальна виставка з історії незалежності України

24.08.2016 14:15
В ДніпроОДА відкрилась документальна виставка з історії незалежності України

Законодавчі та інформаційні документи, фотографії, постанови, газетні публікації, листівки, які творили історію незалежності України протягом трьох століть. Все це можна побачити у приміщенні Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Тут відкрилася виставка архівних документів до Дня незалежності.

«На виставці фактично зображений шлях нашого народу до незалежності. Наші діти, наші нащадки мають знати, як будувалась Україна і як ми здобули незалежність», – зазначив перший заступник голови облдержадміністрації Олег Кужман.

На виставці представлені законодавчі та інформаційні документи, фотографії, постанови, газетні публікації, листівки. Найстаріший документ датується XVІІ століттям. Всі вони відображають боротьбу українського народу за створення незалежної держави.

На стендах розділу «Козацька доба» експонуються документи 17-18 століть. Серед них Конституція Варшавського сейму, Петиція про відновлення державних прав України, Зборівський мирний договір з польською владою, «Коломацькі статті», Акт про обрання Кирила Розумовського гетьманом України.Розділ «Період української революції» охоплює 1917-1919 рр. У ньому представлені універсали Української Центральної Ради та Універсал Директорії Української Народної Республіки про злуку з Західноукраїнською Народною Республікою, Закон про тимчасовий державний устрій України, фотографії видатних українських політичних діячів того часу.

Найбільший розділ «Здійснення мрії» присвячений сучасності. Фінал боротьби за суверенітет нашої держави представлений у фотографіях з народних мітингів, всеукраїнського референдуму. Можна побачити як піднімали Державний Прапор України в Києві та Дніпропетровську на початку 1990 х років.

Виставка працює 23-24 серпня на першому поверсі Дніпропетровської ОДА за адресою: пр. Поля, 1. Далі вона відправиться до Державного архіву Дніпропетровської області. Там всі бажаючі зможуть її відвідати протягом місяця.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Не знаю сірий він чи чорний? Він змушує задуматись.На площі однієї з столиць країн соцтабору - постать людини у скульптурі і монумент сотням тисяч загинувших людей. Одна країна для своїх завоювань вби...
Дніпро ніяк не оговтається від підвищення вартості проїзду на маршрутках. Відтепер вона складає всі 7 гривень! При цьому абсолютно не залежно від якості автобуса і довжини маршрута. А найгір...
Нє, ну от сидів, нікого не займав два дні. Не бухтів би й далі.Встав собі зранечку пішов і разом з сусідом розгріб доріжку під під‘їздом, потім - оскільки у сусіда гараж у дворі і треба якось ви...
Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...