App Store Google Play

В ДніпроОДА відкрилась документальна виставка з історії незалежності України

24.08.2016 14:15
В ДніпроОДА відкрилась документальна виставка з історії незалежності України

Законодавчі та інформаційні документи, фотографії, постанови, газетні публікації, листівки, які творили історію незалежності України протягом трьох століть. Все це можна побачити у приміщенні Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Тут відкрилася виставка архівних документів до Дня незалежності.

«На виставці фактично зображений шлях нашого народу до незалежності. Наші діти, наші нащадки мають знати, як будувалась Україна і як ми здобули незалежність», – зазначив перший заступник голови облдержадміністрації Олег Кужман.

На виставці представлені законодавчі та інформаційні документи, фотографії, постанови, газетні публікації, листівки. Найстаріший документ датується XVІІ століттям. Всі вони відображають боротьбу українського народу за створення незалежної держави.

На стендах розділу «Козацька доба» експонуються документи 17-18 століть. Серед них Конституція Варшавського сейму, Петиція про відновлення державних прав України, Зборівський мирний договір з польською владою, «Коломацькі статті», Акт про обрання Кирила Розумовського гетьманом України.Розділ «Період української революції» охоплює 1917-1919 рр. У ньому представлені універсали Української Центральної Ради та Універсал Директорії Української Народної Республіки про злуку з Західноукраїнською Народною Республікою, Закон про тимчасовий державний устрій України, фотографії видатних українських політичних діячів того часу.

Найбільший розділ «Здійснення мрії» присвячений сучасності. Фінал боротьби за суверенітет нашої держави представлений у фотографіях з народних мітингів, всеукраїнського референдуму. Можна побачити як піднімали Державний Прапор України в Києві та Дніпропетровську на початку 1990 х років.

Виставка працює 23-24 серпня на першому поверсі Дніпропетровської ОДА за адресою: пр. Поля, 1. Далі вона відправиться до Державного архіву Дніпропетровської області. Там всі бажаючі зможуть її відвідати протягом місяця.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

92-роки тому Катеринослав перейменували у Дніпропетровськ. Звісно, не було ніяких референдумів/громадських слухань/можливості подати альтернативну петицію.Теоретично і зараз у місті живуть люди, які н...
Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...
Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...