App Store Google Play

Чоловіча проза про Іловайську трагедію: у ДніпроОДА автори сучасності презентують дві книги про гарячий серпень-2014

24.08.2016 08:00
Чоловіча проза про Іловайську трагедію: у ДніпроОДА автори сучасності презентують дві книги про гарячий серпень-2014

У стінах Дніпропетровської ОДА 25 серпня Роман Зіненко та Євген Положій презентують книги про маловідомі сторінки Іловайської трагедії 2014-го. Художні твори – у пам’ять про тих, хто залишився в "котлі" назавжди. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу ОДА. На читачів чекають спілкування з авторами, автографи, фото і книги за ціною видавництва.

"Дніпропетровська ОДА руйнує стереотипи. Тут проходять не тільки офіційні зустрічі, наради та брифінги, а й літературні вечори авторів сучасності. У стінах облдержадміністрації вже побували Павло Паштет Белянський, Gorky Look і Serg Marco. Тисячний зал зібрав російський поет Орлуша. Про життєві протиріччя розмірковував відомий український блогер і журналіст Сергій Іванов. За кілька днів – нова зустріч. До ОДА завітають Роман Зіненко та Євген Положій, які розкажуть про одну з найтрагічніших сторінок АТО – "Іловайський котел". Вхід безкоштовний", – підкреслив радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голик.

Літературний вечір – 25 серпня о 19:00, у конференц-залі ДніпроОДА. З читачами спілкуватимуться АТОшник-прозаїк Роман Зіненко та український письменник Євген Положій.

Роман Зіненко пройшов Іловайськ від початку до кінця. Смерть показала йому своє обличчя, але дала шанс вирватися. Переживши пекельні дні війни, він розуміє, що його спогади – це не тільки особисте. Це й історія країни. Тому використовує будь-яку можливість, щоб розповісти про пережите.

Автор представить свій "Іловайський щоденник" харківського видавництва "Фоліо". У книзі-реквіємі – майже 300 сторінок, написаних від першої особи. Відверта розповідь очевидця – про маловідомі події в оточеному Іловайську. Це дозволяє разом з українськими солдатами пережити трагічну сторінку в історії сучасної України. Твір проілюстрований десятками знімків, у тому числі з особистих архівів бійців.

"Це моя дебютна книга. Написав її у творчому пориві за два місяці. Думав, це буде перше і останнє моє літературне творіння. Та помилився. Планую "Іловайський щоденник" доповнити та перевидати. Одночасно працюю над черговою книгою. Вона поки що в нотатках, та теж буде про війну на Донбасі. Ми мало знаємо про так звану сіру зону. Хочу про неї розповісти", – ділиться творчими планами АТОшник.

У четвер до Дніпропетровської ОДА завітає й сумський письменник і журналіст Євген Положій. Його роман "Іловайськ" – про мужність, героїзм та людяність українських військових. Твір вийшов у вересні 2015-го, написаний двома мовами за мотивами історій солдат та офіцерів, що вижили в "Іловайському котлі".

"Це книга про війну, яка нікого не зробила краще, натомість, серед крові, вогню та заліза люди залишаються людьми. У романі – документальний стрижень. У відтворенні реальності допомагали бійці ЗСУ, добровольчих батальйонів, прикордонники. Без очевидців ця книжка б ніколи не відбулася. Вони та їхні подвиги – і є ця книга", – розповідає письменник.

На читачів чекають презентація творів, спілкування з авторами, книги за ціною видавництва, автографи і фото. У лаунж-зоні, як завжди, безкоштовно чай, кава та солодощі. Вхід вільний. Реєстрація – за посиланням.

Наприкінці серпня 2014 року під час боїв в Іловайську загинули щонайменше 360 захисників України, близько 430 були поранені, понад 150 вважаються зниклими безвісти, сотні опинилися в полоні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

92-роки тому Катеринослав перейменували у Дніпропетровськ. Звісно, не було ніяких референдумів/громадських слухань/можливості подати альтернативну петицію.Теоретично і зараз у місті живуть люди, які н...
Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...
Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...