App Store Google Play

Замість пільг – матеріальні виплати, або як у Дніпрі хочуть вирішити проблему з перевізниками - садистами

23.08.2016 13:20
Замість пільг – матеріальні виплати, або як у Дніпрі хочуть вирішити проблему з перевізниками - садистами

Багато років перед пільговою категорією дніпрян постає проблема: довго і тяжко йти пішки до пункту призначення, або  буквально випрошувати  у водія маршрутного таксі  виконати закон і підвезти  безкоштовно. Чому дніпровські перевізники  порушують закон і  хто  в цьому зрештою винен  - 23 серпня обговорювали мешканці міста разом з експертами транспортної галузі  на прес-конференції  у «МістДніпро».

Мешканці Дніпра  неодноразово  стикались  з явищем недотримання водіями маршрутного таксі норм та правил перевезення, будь-то зупинки в невстановлених місцях, або безпричинна відмова перевезення людей пільгової категорії. Психотерапевт Іван Ситник пов’язує це з розитістю рамок закону, отже водії відчувають свою перевагу над іншими і мають синдром садизму.

«Їм іноді навіть подобається бачити, як страждає літня людина, яка біжить за його авто», - говорить голова дніпропетровського обласного відділення українського союзу психотерапевтів  Іван Ситник.

Говорячи про ймовірні відхилення у психіці водіїв не варто забувати, що до кожного розладу призводять якійсь дії. Відтак, перевізники у Дніпрі говорять, що в проблемах з перевезенням пільговиків винна міська влада.

Відомо, що згідно прийнятим Верховної Радою законом водії маршрутного таксі зобов’язані безкоштовно перевозити пільгові категорії людей. В свою чергу, в зв’язку з децентралізацією, міська влада повинна відшкодувати витрати водіїв, оплачуючи кожного пільговика.

«Згідно з законом України про правила перевезення, міська влада повинна, під час розгляду бюджету на наступний рік, враховувати відшкодування перевізникам пільгові місця, але, нажаль, в нас такого немає. За 17 років моєї роботи я не бачив жодного відшкодування. В той самий час, наприклад, в Черкасах така практика розвивається і таких проблем немає», - пояснює директор ТОВ «Автотранссервіс» Андрій Русавський, і додає  що, наразі дніпровський міський бюджет платить за пільговиків лише перевізникам електротранспорту.

«Якщо виплати нізвідки не надходять, виходить, що водії за свій рахунок мають забезпечувати проїзд людям. Незрозуміло, чому такий тягар лягає на саме на водіїв», - ремствує Юрій Фалько голова правління ПАО «АТП11255».

Економічний експерт Михайло Крапивко, в свою чергу, говорить, що лише маленька заковика дозволяє владі ухилятися від виплат.

«В тому ж законі про перевезення зазначено, що на виплати претендують лише ті підприємства, які уклали договір з владою міста, а чи укладати договір роздумують саме чиновники», - зазначає Михайло Крапивко.

На сьогодні більшість підприємств-перевізників не мають договірного контракту з дніпровською владою. Для вирішення корупційних, на думку експертів, проблем в Україні треба запровадити додаткові виплати пільговикам на транспорт, або просто підвищити пенсії.

«Таким чином пільговики зможуть оплачувати проїзд, або використовувати ці кошти на власний розсуд. Також це буде чесно на рівні користувачів, бо, наприклад, літні люди в селах не можуть користуватися пільгами перевезення, але чим вони гірші за тих, що живуть в місті і можуть розтрачувати бюджетні кошти на безкоштовну їзду»,- говорить Юрій Фалько.

Отже, наразі є два вирішення проблеми пільговиків і перевізників міста: слід або на законному рівні змушувати владу міста укладати договори з підприємствами і відшкодовувати кошти за пільговиків, або впроваджувати додаткові виплати малозабезпеченим верствам населення.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Якась нездорова знову пішла хвиля від керівництва ЗСУ. То якийсь пулковник, маріупольський сиділець, добровольців не зміг за рік розгледіти, хоча вони у нього під носом були і сам Марік визволяли, і в...
Анастасія ГОРЯЧА

Прокидайтеся та дійте!

Типова картина типової української родини. Ранок, чоловік та дружина мовчки збираються на роботу. Швидка кава та сніданок. Діти зазвичай неохоче збираються до ненависної школи, а влітку прокидатись на...
Уже кілька тижнів на фейсбуці йде масова хвиля запитів на "дружбу" від явних ботів. Це не дивно - попереду нас чекають два роки гарячих виборів, - ми будемо обирати Президента, парламент, а потім ще м...
Музика, церква і спорт вже були "поза політикою". Тепер пан Медведчук вирішив додати в аполітичний список ще й кіно.Як бачимо, за планом вся наша культура повинна бути поза політикою. Поза українською...