App Store Google Play

У Домі мистецтв Дніпра відкрили виставку робіт об’єднання майстрів "Натхненні рідною природою"

19.08.2016 15:20
У Домі мистецтв Дніпра відкрили виставку робіт об’єднання майстрів "Натхненні рідною природою"

Сьогодні у Дніпрі відкрилася виставки робіт секції художньої обробки природніх матеріалів до 25-річчя Незалежності України, передає Дніпроград з місця подій. 

До державного свята виставка відкрилася не тільки у Дніпрі, а й у Луцьку. Також відкриється виставка 10 майстрів України у Державному етнографічному музеї Болгарської академії наук у рамках офіційного святкування нашого посольства у Софії.

Помилуватися експозицією зі 100 робіт 15 майстрів - членів об’єднання майстрів Будинку мистецтв гостям не завадило відключення світла. Люди були у захваті від виробів із рогозу, трави, кукурудзяного листя тощо. Було представлено різноманіття експонатів: головні убори, керамічний посуд, лозові кошики різної форми, гончарні свищики та монетки, ляльки з кукурудзяних пелюсток.

"Найпершою була не вишивка і не витинанка, а люди хотіли наповнити цей світ красою, тому намагалися прикрасити свою домівку усім, що бачили: лозою і соломою, рогозом і глиною. Наша мета нагадати людям у час високих технологій про давні традиції, про красу природи, про культуру наших пращурів. Тим паче останнім часом стають все популярнішими екологічні матеріали", - заявила представник адміністрації Будинку культури.

Майстрині зазначили, що раніше люди жили у гармонії з природою. Висловлювалася це у таких деталях як, наприклад, подарунок букетику квітів. Якщо дарували ромашки, то бажали здоров'я, троянди - кохання, незабудки - не забувати близьких людей, пижмо - чистоти, колосся - гарного врожаю. 

"Я народилася та прожила 25 років у Росії, але кожного літа приїжджала до бабусі в Україну і дуже полюбила своє коріння та Україну. Саме бабуся навчила мене робити ляльок із природніх матеріалів. В дитинстві вона робила для мене іграшку із трав'яної щітки, якою білили хату", - поділилася майстер Національної спілки майстрів народного мистецтва Тамара Макарівна.

Різдвяний "павук"
}
Гостя виставки - співачка Олена Чайка виконала пісню про пташку
Майстер Тамара Макарівна зі своєю лялькою


Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...
Кривий Ріг найбільше з міст України, котре не є обласним центром. Населення міста - 637 550 мешканців, а бюджет понад 5 мільярдів гривень. Однак у виконавчому комітеті Кривого Рогу немає жодного...
Ігор КУЛІКОВСЬКИЙ

Мир дому твоему

Вчора відкрився 91-й сезон "Дніпропетровського Академічного Театру драми і комедії".Традиційно - "Мир дому твоему".І від тих бійців (та бійчинь)) АТО, добровольців та польових медиків, їх супутників,...