App Store Google Play

У Домі мистецтв Дніпра відкрили виставку робіт об’єднання майстрів "Натхненні рідною природою"

19.08.2016 15:20
У Домі мистецтв Дніпра відкрили виставку робіт об’єднання майстрів "Натхненні рідною природою"

Сьогодні у Дніпрі відкрилася виставки робіт секції художньої обробки природніх матеріалів до 25-річчя Незалежності України, передає Дніпроград з місця подій. 

До державного свята виставка відкрилася не тільки у Дніпрі, а й у Луцьку. Також відкриється виставка 10 майстрів України у Державному етнографічному музеї Болгарської академії наук у рамках офіційного святкування нашого посольства у Софії.

Помилуватися експозицією зі 100 робіт 15 майстрів - членів об’єднання майстрів Будинку мистецтв гостям не завадило відключення світла. Люди були у захваті від виробів із рогозу, трави, кукурудзяного листя тощо. Було представлено різноманіття експонатів: головні убори, керамічний посуд, лозові кошики різної форми, гончарні свищики та монетки, ляльки з кукурудзяних пелюсток.

"Найпершою була не вишивка і не витинанка, а люди хотіли наповнити цей світ красою, тому намагалися прикрасити свою домівку усім, що бачили: лозою і соломою, рогозом і глиною. Наша мета нагадати людям у час високих технологій про давні традиції, про красу природи, про культуру наших пращурів. Тим паче останнім часом стають все популярнішими екологічні матеріали", - заявила представник адміністрації Будинку культури.

Майстрині зазначили, що раніше люди жили у гармонії з природою. Висловлювалася це у таких деталях як, наприклад, подарунок букетику квітів. Якщо дарували ромашки, то бажали здоров'я, троянди - кохання, незабудки - не забувати близьких людей, пижмо - чистоти, колосся - гарного врожаю. 

"Я народилася та прожила 25 років у Росії, але кожного літа приїжджала до бабусі в Україну і дуже полюбила своє коріння та Україну. Саме бабуся навчила мене робити ляльок із природніх матеріалів. В дитинстві вона робила для мене іграшку із трав'яної щітки, якою білили хату", - поділилася майстер Національної спілки майстрів народного мистецтва Тамара Макарівна.

Різдвяний "павук"
}
Гостя виставки - співачка Олена Чайка виконала пісню про пташку
Майстер Тамара Макарівна зі своєю лялькою

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро ніяк не оговтається від підвищення вартості проїзду на маршрутках. Відтепер вона складає всі 7 гривень! При цьому абсолютно не залежно від якості автобуса і довжини маршрута. А найгір...
Нє, ну от сидів, нікого не займав два дні. Не бухтів би й далі.Встав собі зранечку пішов і разом з сусідом розгріб доріжку під під‘їздом, потім - оскільки у сусіда гараж у дворі і треба якось ви...
Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...