App Store Google Play

У Домі мистецтв Дніпра відкрили виставку робіт об’єднання майстрів "Натхненні рідною природою"

19.08.2016 15:20
У Домі мистецтв Дніпра відкрили виставку робіт об’єднання майстрів "Натхненні рідною природою"

Сьогодні у Дніпрі відкрилася виставки робіт секції художньої обробки природніх матеріалів до 25-річчя Незалежності України, передає Дніпроград з місця подій. 

До державного свята виставка відкрилася не тільки у Дніпрі, а й у Луцьку. Також відкриється виставка 10 майстрів України у Державному етнографічному музеї Болгарської академії наук у рамках офіційного святкування нашого посольства у Софії.

Помилуватися експозицією зі 100 робіт 15 майстрів - членів об’єднання майстрів Будинку мистецтв гостям не завадило відключення світла. Люди були у захваті від виробів із рогозу, трави, кукурудзяного листя тощо. Було представлено різноманіття експонатів: головні убори, керамічний посуд, лозові кошики різної форми, гончарні свищики та монетки, ляльки з кукурудзяних пелюсток.

"Найпершою була не вишивка і не витинанка, а люди хотіли наповнити цей світ красою, тому намагалися прикрасити свою домівку усім, що бачили: лозою і соломою, рогозом і глиною. Наша мета нагадати людям у час високих технологій про давні традиції, про красу природи, про культуру наших пращурів. Тим паче останнім часом стають все популярнішими екологічні матеріали", - заявила представник адміністрації Будинку культури.

Майстрині зазначили, що раніше люди жили у гармонії з природою. Висловлювалася це у таких деталях як, наприклад, подарунок букетику квітів. Якщо дарували ромашки, то бажали здоров'я, троянди - кохання, незабудки - не забувати близьких людей, пижмо - чистоти, колосся - гарного врожаю. 

"Я народилася та прожила 25 років у Росії, але кожного літа приїжджала до бабусі в Україну і дуже полюбила своє коріння та Україну. Саме бабуся навчила мене робити ляльок із природніх матеріалів. В дитинстві вона робила для мене іграшку із трав'яної щітки, якою білили хату", - поділилася майстер Національної спілки майстрів народного мистецтва Тамара Макарівна.

Різдвяний "павук"
}
Гостя виставки - співачка Олена Чайка виконала пісню про пташку
Майстер Тамара Макарівна зі своєю лялькою

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...