App Store Google Play

Чотири людини у лікарні: у Кривому Розі зафіксовано хворобу, яку не бачили з 1996 року

19.08.2016 10:00
Чотири людини у лікарні: у Кривому Розі зафіксовано хворобу, яку не бачили з 1996 року

Вживання сала може бути небезпечним для здоров'я. У цьому на власному досвіді переконалися жителі Кривого Рогу, які опинилися на лікарняних ліжках після вживання національного продукту. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "Событие".

З 9 по 14 серпня небезпечну інфекцію - трихінельоз - виявили у подружньої пари і ще двох людей окремо. Зараз всі вони перебувають у лікарні. Три пацієнта позитивно реагують на лікування, а ось четвертий досі перебуває у важкому стані.

За словами директора Криворізького міського відділу лабораторних досліджень Тамари Черняєвій, всіх хворих об'єднує вживання сала з прорізом, яке було придбано на ринку Соцгорода в період з кінця червня до середини серпня. За результатами лабораторних досліджень виявлено високий рівень ураження гельмінтами саме цього продукту.

Хвороба від людини до людини не передається. Личинки потрапляють в організм людини тільки через їжу, при вживанні м'яса заражених тварин: свиней, ведмедів, кабанів. Особливо небезпечно сире, в'ялене, не до кінця проварене м'ясо. Трихінели дуже стійкі до температурних впливів. При вживанні неперевіреного на трихінельоз м'яса його необхідно варити протягом 2,5 годин шматками не більш 8 см, або обсмажувати невеликими шматочками (2,5 см), а після протушувати протягом 1,5 годин. Сало можна вживати тільки після топлення. Також личинок у м'ясі можна знищити, якщо заморозити його: при температурі -15 ° С личинки гинуть протягом 20 днів, при -20 ° С - протягом трьох днів.

Існуючі методи соління, копчення м'яса не гарантують знищення м'язових трихінел в глибоких шарах.

У разі зараження трихінельозом лікування буде тим легше, чим раніше хворий звернеться до лікаря, кажуть медики. В даному випадку пацієнти звернулися до лікарів на 8-й, 10-й, 11-й і 14-й день з моменту зараження. При цьому чоловік хворої жінки стверджує, що лікарі не могли поставити діагноз протягом десяти днів.

Гострий гельмінтоз супроводжується лихоманкою, набряком обличчя, м'язовими болями і шкірними висипаннями, а при тяжкому перебігу уражається міокард, легені і центральна нервова система. Можливий також і летальний результат.

Причиною спалаху хвороби медики вважають неякісні лабораторні дослідження продуктів на ринках та скасування санепідстанції, яка займалася контролем і виявленням небезпечних захворювань. Для попередження розвитку захворювання Міськздороввідділу збирається провести розслідування і виявити джерело зараження, а міська влада видала розпорядження про перевірку ринків та посилення контролю якості продукції, що продається.

У Кривому Розі випадків трихінельозу не фіксували з 1996 року.Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...
Кривий Ріг найбільше з міст України, котре не є обласним центром. Населення міста - 637 550 мешканців, а бюджет понад 5 мільярдів гривень. Однак у виконавчому комітеті Кривого Рогу немає жодного...
Ігор КУЛІКОВСЬКИЙ

Мир дому твоему

Вчора відкрився 91-й сезон "Дніпропетровського Академічного Театру драми і комедії".Традиційно - "Мир дому твоему".І від тих бійців (та бійчинь)) АТО, добровольців та польових медиків, їх супутників,...