App Store Google Play

Чотири людини у лікарні: у Кривому Розі зафіксовано хворобу, яку не бачили з 1996 року

19.08.2016 10:00
Чотири людини у лікарні: у Кривому Розі зафіксовано хворобу, яку не бачили з 1996 року

Вживання сала може бути небезпечним для здоров'я. У цьому на власному досвіді переконалися жителі Кривого Рогу, які опинилися на лікарняних ліжках після вживання національного продукту. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "Событие".

З 9 по 14 серпня небезпечну інфекцію - трихінельоз - виявили у подружньої пари і ще двох людей окремо. Зараз всі вони перебувають у лікарні. Три пацієнта позитивно реагують на лікування, а ось четвертий досі перебуває у важкому стані.

За словами директора Криворізького міського відділу лабораторних досліджень Тамари Черняєвій, всіх хворих об'єднує вживання сала з прорізом, яке було придбано на ринку Соцгорода в період з кінця червня до середини серпня. За результатами лабораторних досліджень виявлено високий рівень ураження гельмінтами саме цього продукту.

Хвороба від людини до людини не передається. Личинки потрапляють в організм людини тільки через їжу, при вживанні м'яса заражених тварин: свиней, ведмедів, кабанів. Особливо небезпечно сире, в'ялене, не до кінця проварене м'ясо. Трихінели дуже стійкі до температурних впливів. При вживанні неперевіреного на трихінельоз м'яса його необхідно варити протягом 2,5 годин шматками не більш 8 см, або обсмажувати невеликими шматочками (2,5 см), а після протушувати протягом 1,5 годин. Сало можна вживати тільки після топлення. Також личинок у м'ясі можна знищити, якщо заморозити його: при температурі -15 ° С личинки гинуть протягом 20 днів, при -20 ° С - протягом трьох днів.

Існуючі методи соління, копчення м'яса не гарантують знищення м'язових трихінел в глибоких шарах.

У разі зараження трихінельозом лікування буде тим легше, чим раніше хворий звернеться до лікаря, кажуть медики. В даному випадку пацієнти звернулися до лікарів на 8-й, 10-й, 11-й і 14-й день з моменту зараження. При цьому чоловік хворої жінки стверджує, що лікарі не могли поставити діагноз протягом десяти днів.

Гострий гельмінтоз супроводжується лихоманкою, набряком обличчя, м'язовими болями і шкірними висипаннями, а при тяжкому перебігу уражається міокард, легені і центральна нервова система. Можливий також і летальний результат.

Причиною спалаху хвороби медики вважають неякісні лабораторні дослідження продуктів на ринках та скасування санепідстанції, яка займалася контролем і виявленням небезпечних захворювань. Для попередження розвитку захворювання Міськздороввідділу збирається провести розслідування і виявити джерело зараження, а міська влада видала розпорядження про перевірку ринків та посилення контролю якості продукції, що продається.

У Кривому Розі випадків трихінельозу не фіксували з 1996 року.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...