App Store Google Play

Загроза для молоді: спайс або настрій на замовлення

18.08.2016 19:30
Загроза для молоді: спайс або настрій на замовлення

Дніпропетровщина по споживанню наркотичних речовин посідає одне з перших місць, поступаючись інколи Запорізькій, Донецькій та Кропивницькій. Молодь все більше і більше схиляється до вживання спайсу, який здатен створити потрібний настрій. Про це на прес-конференції у Zabeba повідомили прес-секретар Сьомого управління Департаменту протидії наркозлочинності національної поліції України Ростислав Петраков, завідувач реабілітаційним відділенням Дніпропетровського наркологічного диспансеру Андрій Шаповалов та лікар-нарколог Тетяна Гавриленко.

Ростислав Петраков зазначив, що за останні сім місяців було затримано 32 особи, які розповсюджували наркотики. Проте затримати осіб, які розповсюджують спайс не можуть, адже у його складі немає наркотичних речовин, хоч ефект і схожий.

"Щодо спайсів. Речовина, яка входить до їх складу наразі просто не зареєстрована як саме наркотична, тому його не вважають таким, але по факту воно є справжнім наркотиком, так як воно змінює стан нервової системи і викликає залежність", - зауважив Андрій Шаповалов.

Завідувач реабілітаційним відділенням Дніпропетровського наркологічного диспансеру зазначив, що за всю істороію існування відділення наймолодшому пацієнту було 9 років, який мав алкогольну залежність.

Споживачі спайсу - це молодь. Молодь не вважає спайс небезпечними, оскільки придбати курильні суміші можна практично легально. Причому можна купити суміші для певного настрою і навіть поставити певні галюцинації. Підкуповує і ціна - курильні суміші на порядок дешевше «великих» наркотиків. Були випадки в Дніпрі, коли люди під спайсом відчували себе птахами і стрибали з 28 поверху. Підступність цих сумішей і в тому, що при їх вживанні знижується чутливість організму, тому дозу треба збільшувати, що рано чи пізно призведе дитини до важких наркотиків.

Тетяна Гавриленко зазначає, що у порівнянні з минулим роком, значно більше батьків приводять дітей на обстеження.

Кожен громадянин може допомогти у боротьбі з наркоторгівлею у місті: побачивши об'яву на вулицях можна повідомити на сторінку Департаменту проти наркозлочинності у Facebook.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...