App Store Google Play

Загроза для молоді: спайс або настрій на замовлення

18.08.2016 19:30
Загроза для молоді: спайс або настрій на замовлення

Дніпропетровщина по споживанню наркотичних речовин посідає одне з перших місць, поступаючись інколи Запорізькій, Донецькій та Кропивницькій. Молодь все більше і більше схиляється до вживання спайсу, який здатен створити потрібний настрій. Про це на прес-конференції у Zabeba повідомили прес-секретар Сьомого управління Департаменту протидії наркозлочинності національної поліції України Ростислав Петраков, завідувач реабілітаційним відділенням Дніпропетровського наркологічного диспансеру Андрій Шаповалов та лікар-нарколог Тетяна Гавриленко.

Ростислав Петраков зазначив, що за останні сім місяців було затримано 32 особи, які розповсюджували наркотики. Проте затримати осіб, які розповсюджують спайс не можуть, адже у його складі немає наркотичних речовин, хоч ефект і схожий.

"Щодо спайсів. Речовина, яка входить до їх складу наразі просто не зареєстрована як саме наркотична, тому його не вважають таким, але по факту воно є справжнім наркотиком, так як воно змінює стан нервової системи і викликає залежність", - зауважив Андрій Шаповалов.

Завідувач реабілітаційним відділенням Дніпропетровського наркологічного диспансеру зазначив, що за всю істороію існування відділення наймолодшому пацієнту було 9 років, який мав алкогольну залежність.

Споживачі спайсу - це молодь. Молодь не вважає спайс небезпечними, оскільки придбати курильні суміші можна практично легально. Причому можна купити суміші для певного настрою і навіть поставити певні галюцинації. Підкуповує і ціна - курильні суміші на порядок дешевше «великих» наркотиків. Були випадки в Дніпрі, коли люди під спайсом відчували себе птахами і стрибали з 28 поверху. Підступність цих сумішей і в тому, що при їх вживанні знижується чутливість організму, тому дозу треба збільшувати, що рано чи пізно призведе дитини до важких наркотиків.

Тетяна Гавриленко зазначає, що у порівнянні з минулим роком, значно більше батьків приводять дітей на обстеження.

Кожен громадянин може допомогти у боротьбі з наркоторгівлею у місті: побачивши об'яву на вулицях можна повідомити на сторінку Департаменту проти наркозлочинності у Facebook.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Рейдер из кремля

Чтобы картина о рейдерстве не только в Днепре, но и во всей Украине, была завершенной, её следует дополнить весьма немаловажным фактом, который дамокловым мечом завис над каждым украинцем, небезразлич...
92-роки тому Катеринослав перейменували у Дніпропетровськ. Звісно, не було ніяких референдумів/громадських слухань/можливості подати альтернативну петицію.Теоретично і зараз у місті живуть люди, які н...
Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...
Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...