App Store Google Play

Загроза для молоді: спайс або настрій на замовлення

18.08.2016 19:30
Загроза для молоді: спайс або настрій на замовлення

Дніпропетровщина по споживанню наркотичних речовин посідає одне з перших місць, поступаючись інколи Запорізькій, Донецькій та Кропивницькій. Молодь все більше і більше схиляється до вживання спайсу, який здатен створити потрібний настрій. Про це на прес-конференції у Zabeba повідомили прес-секретар Сьомого управління Департаменту протидії наркозлочинності національної поліції України Ростислав Петраков, завідувач реабілітаційним відділенням Дніпропетровського наркологічного диспансеру Андрій Шаповалов та лікар-нарколог Тетяна Гавриленко.

Ростислав Петраков зазначив, що за останні сім місяців було затримано 32 особи, які розповсюджували наркотики. Проте затримати осіб, які розповсюджують спайс не можуть, адже у його складі немає наркотичних речовин, хоч ефект і схожий.

"Щодо спайсів. Речовина, яка входить до їх складу наразі просто не зареєстрована як саме наркотична, тому його не вважають таким, але по факту воно є справжнім наркотиком, так як воно змінює стан нервової системи і викликає залежність", - зауважив Андрій Шаповалов.

Завідувач реабілітаційним відділенням Дніпропетровського наркологічного диспансеру зазначив, що за всю істороію існування відділення наймолодшому пацієнту було 9 років, який мав алкогольну залежність.

Споживачі спайсу - це молодь. Молодь не вважає спайс небезпечними, оскільки придбати курильні суміші можна практично легально. Причому можна купити суміші для певного настрою і навіть поставити певні галюцинації. Підкуповує і ціна - курильні суміші на порядок дешевше «великих» наркотиків. Були випадки в Дніпрі, коли люди під спайсом відчували себе птахами і стрибали з 28 поверху. Підступність цих сумішей і в тому, що при їх вживанні знижується чутливість організму, тому дозу треба збільшувати, що рано чи пізно призведе дитини до важких наркотиків.

Тетяна Гавриленко зазначає, що у порівнянні з минулим роком, значно більше батьків приводять дітей на обстеження.

Кожен громадянин може допомогти у боротьбі з наркоторгівлею у місті: побачивши об'яву на вулицях можна повідомити на сторінку Департаменту проти наркозлочинності у Facebook.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро ніяк не оговтається від підвищення вартості проїзду на маршрутках. Відтепер вона складає всі 7 гривень! При цьому абсолютно не залежно від якості автобуса і довжини маршрута. А найгір...
Нє, ну от сидів, нікого не займав два дні. Не бухтів би й далі.Встав собі зранечку пішов і разом з сусідом розгріб доріжку під під‘їздом, потім - оскільки у сусіда гараж у дворі і треба якось ви...
Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...