App Store Google Play

У Краснова вирішили, що в АНД районі діти мають менше їсти у школах

18.08.2016 15:40
У Краснова вирішили, що в АНД районі діти мають менше їсти у школах

Протягом липня – серпня 2016 року було проведено процедури закупівлі за кошти місцевого бюджету Дніпра послуг харчування для дітей 1-4 класів, пільгових категорій дітей та дітей груп подовженого дня в майже всіх районах нашого міста. Про це повідомив член комісії з інвентаризації та атестації при міському відділі освіти Олег Лебединський.

Лебединський зазначив,  що рішенням Дніпропетровської міської ради, як розпорядника бюджетних коштів, було виділено в однаковому розмірі суму грошових коштів на харчування кожної категорії дітей для всіх районів міста Дніпро (11,20 грн. – харчування дітей 1-4 класів та 13.44 грн. на одну дитину пільгової категорії). Однак, кожний із замовників – а це районні відділи освіти – по-різному визначив обсяг предмета закупівлі.

Так, у відповідності до умов документації конкурсних торгів по закупівлі послуг їдалень, в якості додатків було розроблено кожним із замовників типове меню з визначенням відповідних виходів у грамах кожної порції.

Згідно цього меню у відділу освіти в Центральному районі м. Дніпро передбачено вихід порції м’ясних та рибних блюд визначено в обсязі 40-50 гр. на одну дитину, в Індустріальному районі Дніпра – 50-75 гр., а в Амур-Нижньодніпровському районі - тільки 20-30 гр.

У Додатку 7 до постанови Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 р. N 1591 затверджені «Норми харчування у загальноосвітніх навчальних закладах для одноразового харчування учнів (норма на одного учня, грамів)» в яких норма харчування на робочий тиждень учня м’ясних блюд повинна дорівнювати 175 грн., а рибних – 125 грн.

Тобто, за словами Лебединського, взагалі незрозуміло з яких причин в Амур-Нижньодніпровському районі порція м’ясних та рибних блюд є найменшою та є такою, що найбільш не відповідає зазначеним нормам серед інших районів Дніпра.

На думку депутата райради, надаючи такі занижені виходи найважливіших категорій страв в АНД районі м. Дніпро для дітей, замовник штучно створює можливість для істотного зменшення загальної суми закупівлі, що на перший погляд призводить до економії бюджетних коштів, але насправді негативно спливає на якість та повноцінність харчування дітей. 

Фактично, надаючи занижені виходи у типовому меню, Відділ освіти АНД району м. Дніпро по-перше, сприяє недоотриманню дітьми необхідної кількості поживних речовин, що необхідні для їх організму, а по-друге, сприяє неналежним виконавцям, які використовують продукти для приготування готових страв для дітей найнижчої якості.

За результатами розслідування комісії з інвентаризації випливає, що участь у процедури закупівлі в АНД районі м. Дніпро взяли юридичні особи та деякі з них надали настільки занижені ціни навіть для такого мізерного меню, що виконати зазначені пропозиції за офіційними цінами статистичних управлінь просто неможливо. А якщо, по запропонованим цінам, здійснити розрахунок вартості харчування із застосуванням виходів, які пропонувалися в інших районах міста, то запропонована ціна цих учасників буде навіть вищою, ніж виділено бюджетних коштів. 

Отже, розслідування показало, що заниження ціни на конкурсних торгах по закупівлі послуг харчування дітей у загальноосвітніх навчальних закладах призводить не до економії бюджетних коштів, а тільки до того, що наші діти залишаться голодні та якість приготовлених страв буде дуже сумнівною.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...
Ярема ГАЛАЙДА

Про акції і провокації

Вчора не зміг прийти на мітинг «Свободу полоненим», бо приїхав до міста лише сьогодні рано вранці.Але, дякувати Кирилл Дороленко, сьогодні акція продовжилась біля «парку ракет»...
Антон МОРОЗ

Футбол поза спортом

Великий футбол, як і будь-який великий спорт, був, є і буде частиною політичних ігор. Варто лише зануритися у події минулого століття і побачити, що переважна частина масштабних змагань перетворювался...