App Store Google Play

Інноваційна організація Vision Zero пропонує шляхи зменшення смертності на дорогах Павлограда

18.08.2016 09:40
Інноваційна організація Vision Zero пропонує шляхи зменшення смертності на дорогах Павлограда

Івано-Франківські новатори днями завітали в місто Павлоград, де розглянули основні передумови нещасних випадків на дорогах і запропонували владі комплексний ряд рішень проблем убезпечення дорожнього руху. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на офіційний сайт організації “Vision Zero для України”.

Автор дослідження “Вимірювання ефективності програм у сфері безпеки руху в США, ЄС та Україні”, автор пілотного проекту «Безпека дорожнього руху для патрульних поліцейських» Віктор Загреба разом з архітектором, транспортним планувальником Андріє Команом днями, на запрошення місцевих активістів та органів самоврядування, завітали у Дніпропетровську область, місто Павлоград. На думку мешканців, на вулиці Дніпровській  багато небезпечних ділянок дороги. Команда “Vision Zero для України”, провели ряд заходів, які підтвердили побоювання містян і допомогли виявити найнебезпечніші ділянки шляху.

Отже, в результаті проведених досліджень виявилось, що Дніпровська вулиця, яка є частиною траси міжнародного значення Дніпро — Донецьк, є надзвичайно небезпечною за рядом причин.

По-перше, проаналізувавши дані Національної поліції виявилось, що на вулиці Дніпровській стається близько половини всіх ДТП, зареєстрованих у Павлограді. Проблемою є не лише кількість ДТП, а ще і важкість наслідків, та особлива велика частка вразливих категорій мешканців міста (пішоходів і велосипедистів). Незахищеність пішоходів та велосипедистів є другою проблемою шляху. Присутня як реальна небезпека для пішоходів, так і високе відчуття небезпеки: люди відчувають страх і загрозу для свого життя при кожній потребі переходу вулиці, особливо на нерегульованих переходах або непрацюючих світлофорах. На вулиці існує 11 нерегульованих переходів, і ця проблема присутня на кожному з них. 

По-трете, на дільнці шляху присутня надмірна швидкість руху автотранспорту. Спостереження виявило, що звичайним явищем є рух автомобілів зі швидкістю 70-80 км/год, хоча значна частина учасників рухається понад 80 км/год. Такий швидкісний режим призводить до того, що стаються зіткнення автомобілів (в одному напрямку, а також з автомобілями що виїжджають з прилеглих вулиць), або частими є випадки проїзду на заборонений сигнал світлофора. Також висока швидкість руху створює неможливість безпечно і вчасно загальмувати перед нерегульованим переходом для надання пріоритету пішоходам. 

Четвертою проблемою є пасивні засоби безпеки, що існують на вулиці, які являються недієвими. Обстеження виявило, що на вулиці встановлені засоби, метою яких є підвищення безпеки. Чотири знаки обмеження швидкості 40 км/год, дві інформаційні таблиці "Аварійно небезпечна ділянка", біло-червона розмітка на деяких нерегульованих переходах, салатові рамки навколо знаків переходів. Усі ці заходи по факту є недієвими, оскільки учасники руху (водії) не звертають на них увагу. І ще одними з проблем є незручність і небезпека пересування на велосипедах і ігнорування потреб пішоходів.

Для забезпечення нульової смертності на такій небезпечній дорозі, яка притаманна майже усім вулицям Дніпропетровщини, команда експертів запропонувала ряд заходів, які змінять ситуацію на дорогах.  Команда "Vision Zero" рекомендують місту Павлоград розробити схему ОДР, яка передбачить: звуження смуг до 3,25 м,створення розділювальної (буферної) смуги між зустрічними потоками та острівців безпеки в розмітці, накопичувальні смуги для лівого повороту, направляючу розмітку на перехрестях, провести аудит світлофорів (особливо заміри тривалості фаз для пішоходів), демонтувати рекламні конструкції для створення належної оглядовості, якої вимагають державні стандарти і провести кампанію з метою підвищення рівня користування ременями безпеки, за участі громадських організацій, поліції, муніципальних та незалежних ЗМІ та операторів зовнішньої реклами – це першочергові кроки запропоновані експертами.

Крім цього "візіонери" рекомендують створити контрастну точкову підсвітку всіх пішохідних переходів (нерегульованих і регульованих), встановити нові світлофорні об'єкти і добитися розміщення Національною поліцією засобів автоматичної фіксації порушень правил руху (камер контролю швидкості) принаймні в шести точках по довжині вулиці (з кроком 2 кілометри).

На думку новаторів, які вже змінили стан доріг у власному місті Івано-Франківськ, дороги Дніпропетровської області є дуже небезпечними і потребують змін, саме тому вони днями провели презентацію своєї роботи в мерії Дніпра, де з владою міста домовились про співпрацю.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...
Анастасія ГОРЯЧА

Хто такий журналіст?

Із розвитком технологій у сучасному світі стає все важче визначити термін "журналіст". Звичка ділитися у соцмережах своїми спостереженнями стала нормою у побуті багатьох родин. У більш завзятих є наві...
Вчера шестилетний мальчик выпал из окна третьего этажа 147 школы, и лишь спустя сутки эта информация стала публичной.Администрация учебного заведения не сочла нужным заявить в полицию, ограничившись в...
Максим Мірошниченко

Шпіль Солсберійського собору

Приходить до нас, у Mediaprostir поважного віку чоловік. Каже, що хоче провести захід на багато людей на два дні. Показуємо йому приміщення, чекаємо від нього більш детальної інформації. Під...